Гуманітарна допомога 28.04.2022 Читати 5 хв

Понад 50 членів сімей коксохіміків знайшли притулок у дитячому центрі Каметсталі

Сьогодні одним із головних видів турботи про співробітників з боку Метінвесту є забезпечення безпеки для родин авдіївських коксохіміків. Завдяки Метінвесту й Авдіївському коксохіму понад 50 членів сімей коксохіміків з Авдіївки та українського Нью-Йорка знайшли притулок у дитячому оздоровчому центрі «Лісова казка» підприємства Каметсталь Групи Метінвест у Дніпропетровській області.

 Евакуйованих розмістили в корпусах центру. У номерах є холодильники. Також є спільна кухня, де можна приготувати їжу для сім’ї, та пральня. Частина продуктів  хліб, крупи, овочі – підвозять волонтери Метінвесту. 


– Я зараз перебуваю в простої, тому сам евакуював свою сім’ю: батьків, бабусю та 11-річну сестру. Побуду поруч з рідними, відпочину від обстрілів – це того варте. З нетерпінням чекаю, коли завод запрацює, а мені можна буде повернутися на роботу. Вся наша сім’я бажає Авдіївці й АКХЗ безпеки та якнайшвидшого настання миру, – говорить електрогазозварник ремонтно-механічного цеху АКХЗ Дмитро ОБІЩЕНКО.

– Про евакуацію до «Лісової казки» ми дізналися вже на Дніпропетровщині, куди виїхали своїм ходом, що називається в невідомість. Виїхали через дітей. Їх у нас двоє – дочці одинадцять років, синові вісім. Не було вже сил дивитися, як вони здригаються від кожного вибуху. Шукали житло, а тут нам підказали, що Метінвест надає евакуйованим хороший варіант у сосновому лісі. Умовами дуже задоволені. Дуже дякую Метінвесту та Авдіївському коксохімові за турботу. Нам тут допомагають не тільки волонтери, а й керівництво Каметсталі. Тут гарно, свіже повітря. Але головне – тиша, якої зараз немає в Авдіївці. Ми бажаємо рідному місту та заводу мирної тиші. І чекаємо на зустріч, – розповіла Юлія ГАВРИЛЕНКОВА, дружина Євгена ГАВРИЛЕНКОВА, котрий працює в коксовому цеху № 3 АКХЗ. Зараз, перебуваючи в черговій відпустці, Евген допомагає сім’ї облаштуватися в евакуації.

Метінвест об'єднує металургійні підприємства по всій Україні та за її межами. І в мирний час працівники відчували підтримку колег, та особливо згуртувало всіх воєнне лихоліття.

– Ми продовжуємо допомагати заводчанам, котрі бажають відправити свої сім’ї до безпечних регіонів. І завдяки Метінвесту така можливість є. Це цілком упорядковані умови проживання в пансіонатах, дитячих оздоровчих центрах «Здравниці плюс» у регіонах, яких не торкнулася впритул війна. Головне – безпечно, безплатно та без обмежень часу – до нормалізації ситуації в Україні. Особисто я вважаю, що дітям, жінкам і літнім людям не місце серед обстрілів та бомбардувань. Будь ласка, евакуюйтесь – і ми, знаючи, що наші сім’ї в безпеці, зможемо спокійно працювати, відновлюючи та підтримуючи в працездатному стані наш Авдіївський коксохім. Ми впораємося заради вас, заради миру й нашої якнайшвидшої зустрічі, – зауважив генеральний директор АКХЗ Віталій ЛИТОВКА.


Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.