Заказник «Візирка» – улюблене місце відпочинку з мальовничими краєвидами й унікальною природою. І нещодавно на території заповідника з'явився художній об'єкт – відтепер на пагорбі заповідника височить скульптура орла. Птаха називають королем неба. Він символізує силу, гордість, велич. І такі ж асоціації викликає «Візирка». Підніжжя скульптури – кам'яна брила, видобута в кар'єрі Інгулецького ГЗК компанії Метінвест. Фігура птаха зроблена з бетону.
У планах – впорядкувати територію майданчика, на якому знаходиться артоб'єкт. Скульптуру виконав криворізький майстер Олександр Олександрович Канібор, роботи якого прикрашають мікрорайон Інгулець. Інгулецький комбінат постійно опікується заказником. Минулого року було заасфальтовано під'їзні дороги, відремонтовано понтон і розчищено берегову зону. Разом із волонтерами працівники підприємства висадили кілька сотень дерев, а у водойму випустили пів тонни мальків коропа, товстолобика й білого амура.
Заказник «Візирка» було створено у 2001 році з ініціативи Інгулецького ГЗК. І з того часу підприємство системно займається заповідною територією. Працівники комбінату постійно проводять суботники, висаджують дерева й доглядають їх. Дніпропетровським інститутом проблем природокористування та екології НАН України розроблено проєкт зі збереження екосистеми заказника. ІнГЗК чітко дотримується рекомендацій вчених.
— Олександр ГЕРАСИМЧУК, генеральний директор Інгулецького ГЗКТурбота про «Візирку» – частина масштабної екологічної програми ІнГЗК. Торік у межах природоохоронної діяльності працівники підприємства висадили кілька дерев і кущів на проммайданчику та мікрорайоні Інгулець. Для боротьби з пилом підприємство застосовує інноваційні підходи, зокрема закріплює карти хвостосховища екофіксатором PG-100, а укоси відвалів закріплюють сумішшю з насіння ріпаку та культуральної рідини. Підприємство впроваджує різноманітні екотехнології – залежно від особливостей кожної ділянки. Це гірничотехнічна рекультивація, зволоження карт, засів зерновими культурами.