Тачки Метінвесту 22.01.2021 Читати 4 хв

На самоскидах ІнГЗК встановили прилади «Антисон»

З метою мінімізації ризиків втрати пильності водіями в процесі виконання робіт із перевезення гірничої маси, особливо в темний час доби та в сутінки, на п'яти великовантажних автосамоскидах Інгулецького комбінату встановили прилади CareDrive моделі MR688. Вони з'явилися на самоскидах БелАЗ-75131, САТ-785С і поливозрошувальній машині.

Принцип роботи пристрою простий: при певному нахилі голови (приблизно 15-20 градусів) водія чи опусканні повік прилад видає звуковий сигнал. Таким чином пристрій попереджає водія про необхідність концентрації уваги на дорожню обстановку.

Прилад «Антисон» компактний і мініатюрний, виконаний у вигляді відеокамери з інфрачервоною підсвіткою та динаміком. Пристрій налаштовується під водія й веде спостереження за станом очей, а також кутом нахилу голови. Чутливість приладу залишається незмінно високою при будь-якому освітленні. Проведені на комбінаті випробування показали чудову реакцію приладу на відволікання водія від дороги.

Це хороший гаджет і чудовий помічник. Усім би водіям у самоскиди такі. Прилад здатен допомогти водієві швидко зорієнтуватися на дорозі в разі відволікання уваги від неї та опускання повік. Однак жоден прилад не поліпшить самопочуття водія, тому закликаю колег ні в якому разі не сідати за кермо при поганому самопочутті, якщо не виспалися чи не відпочили як слід.

Юрій МИКОЛАЄНКО, водій БілАЗа № 185.