Модернізація 30.11.2021 Читати 4 хв

На ММКІ триває екологічна модернізація

На Маріупольських меткомбінатах Групи Метінвест продовжуються масштабні роботи з екологічної модернізації виробничих потужностей. Незважаючи на пандемію протягом року компанія не припиняла інвестувати в оновлення аспіраційних систем агломераційного, доменного та конвертерного виробництва, основних та допоміжних цехів. Про це під час спілкування з журналістами розповів начальник відділу охорони довкілля меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Володимир Колодочка.

 

Робота, спрямована на мінімізацію негативної дії на навколишнє середовище, знаходиться у фокусі уваги Групи Метінвест. Лише 2020 року 40% сумарних капітальних інвестицій на захист довкілля в Україні припало на Групу Метінвест. Усі роботи, які було заплановано, виконуються, проекти фінансуються, незважаючи на наслідки пандемії. Крім того, що був успішно реалізований найбільший екологічний проект на аглофабриці меткомбінату, який включав повну реконструкцію всього газоочисного обладнання на 12-ти агломераційних машинах, ми продовжуємо робити агломераційне виробництво чистіше.

— Володимир КОЛОДОЧКА, начальник відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест.

У цеху агломерації в корпусі підготовки шихти замість низькоефективного скрубера встановлений рукавний фільтр, який забезпечує більш ефективне очищення відхідних газів від пилу. Завершено роботи із заміни газоочисток хвостових частин першого аглокорпусу. З метою підвищення ефективності аспірації пилу, що утворюється при дробленні та гуркотінні агломерату на хвостових частинах, зараз виконується ремонт газовідвідних газоходів, відновлення аспіраційних парасольок та інші роботи. У завершальній стадії знаходиться заміна газоочисток у корпусі випалу вапняку. Три машини вже обладнано сучасними фільтрами, на четвертій роботі ведуться. Проект завершиться до кінця року, а його реалізація дасть добрий екологічний результат – зниження кількості пилу на 82%.

Триває модернізація доменного переділу. На ММК імені Ілліча на печах №№3 та 5 змонтовано та введено в експлуатацію газоочисні установки на ливарних дворах, а також модернізовано газоочищення підбункерних приміщень. У липні розпочалися роботи з реконструкції системи аспірації на печі №4. Ведуться роботи із закладення фундаментів, йде укрупнене складання обладнання, монтаж основних конструкцій фільтрів. Реалізація проекту дозволить ефективно вловлювати пил, який утворюється в ході технологічних операцій на ливарному дворі та підбункерних приміщеннях.

Окрім модернізації обладнання реалізуються проекти щодо щорічного озеленення прилеглих до підприємств територій. Цього року ММК імені Ілліча було закуплено понад 230 саджанців дерев. Дерева висадили в районі третіх прохідних комбінату, а також на території загальноосвітніх шкіл №20 та №22. Торік у школі №20 також висаджували рослини – металурги передали 172 саджанці.