Модернізація 20.02.2020 Читати 3 хв

На ЦГОКе в рамках проекта по выпуску DRI-окатыша установили инновационное оборудование

Центральний ГЗК компанії Метінвест першим в Україні обладнав ділянку збагачення керамічними фільтрами КДФ-90. Установка нових вакуум-фільтрів – частина масштабного проекту підприємства з випуску окатишу для заліза прямого відновлення (DRI). Інвестиції в модернізацію становили 5 мільйонів американських доларів.

Нове обладнання дозволяє знизити собівартість переробки з корисними копалинами. Роботу фільтрів забезпечує автономне встановлення з власним насосом, що забезпечує економію енергії 640 кВт щогодини, якщо порівнювати з демонтованими тканинними фільтрами ДОО-100. На КДФ-90 для просушування можна подавати густішу масу, що дозволяє скоротити витрати технічної води. Керамічні розхідники вимагають заміни разів у півтора року, тоді як заміну тканини робили щомісяця.

Олександр СІДЛЕЦЬКИЙ, начальник збагачувальної фабрики Центрального ГЗК компанії Метінвест: «Після встановлення на фабриці гуркотів Derrick ми отримуватимемо продукт більш тонкого помелу. Від нових вакуум-фільтрів залежатимуть підсумкові характеристики концентрату, зокрема його вологість. Якщо раніше вона становила 9,4%, то тепер зменшиться до 8,2-8,4%. Наразі ми виконуємо налагодження нового обладнання, підбираємо оптимальний режим його роботи. Але попередньо керамічні фільтри вже показали вдвічі більшу продуктивність, ніж їхні тканинні аналоги».

Керамічні елементи, що фільтрують, розраховані на випуск від 80 до 120 тонн концентрату на годину. Для порівняння, старе обладнання "видивало" 30-40 тонн. Нові фільтри стануть частиною технологічного процесу, налагодженого для концентрату з масовою часткою заліза 70,5%.