Важлива новина 19.04.2022 Читати 4 хв

Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова збирає найбільшу у світі колекцію історій мирних людей

З перших днів війни у 2014 році Фонд Ріната Ахметова розгорнув Гуманітарний штаб «Допоможемо», щоб запобігти гуманітарній катастрофі на Донбасі. У результаті діяльності штабу було врятовано 3,5 млн людей. Багато хто з них поділився з Фондом своєю історією. Так Фонд став носієм тисяч історій мешканців Донбасу та зібрав їх в унікальний онлайн-музей.

Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова взяв на себе місію збирати, організовувати та ділитися історіями мирних жителів України для кращого розуміння життя в умовах військових дій та заради кращого майбутнього.  

Сьогодні в Україні немає людини, якої б не торкнулася війна. Вона вже забрала життя тисяч мирних мешканців, мільйони українців залишили свої домівки. Тож з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року Музей став літописом трагедій усіх мешканців країни.

«Я хочу, щоб ми всі пам’ятали цю трагедію. І не просто статистику. Пам’ятали українську трагедію в історіях, в обличчях людей, які з нею зіткнулися. Разом з вами ми збиратимемо свідоцтва Мирних, які постраждали від війни. Вони стануть частиною наймасштабнішого музею пам’яті. У правді про війну, яку Росія розв’язала проти України, її народу, його права на самобутність і взагалі – проти його права на фізичне існування, важливі кожна людина, кожен голос. Ми задокументуємо всі сповіді, щоб без викривлень та цензури кожен у світі знав і пам’ятав, що переживають українці», – говорить Олексій СУХАНОВ, амбасадор Музею «Голоси Мирних», український журналіст, ведучий соціального ток-шоу «Говорить Україна». 

Завдання Музею – бути найбільшим у світі архівом історій Мирних, які постраждали від військових дій в Україні, створити достовірне, отримане з перших вуст, джерело інформації про життя мирних людей в умовах війни. Музей прагне стати унікальним психотерапевтичним проєктом, який сприятиме психологічному благополуччю та ментальному здоров'ю українців, які пережили травму війни.

Розповісти історію можна на порталі музею «Голоси Мирних» або по безкоштовній гарячій лінії 0(800) 509 001.


Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.