Продукція 11.11.2021 Читати 4 хв

З початку року ММКІ освоїв 18 нових видів продукції

Фахівці меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест постійно розробляють та впроваджують у виробництво нові види металопродукції з урахуванням запитів замовників, що дає змогу утримувати високі позиції на міжнародному ринку металургії. Так, за три квартали 2021 року іллічівські металурги освоїли 18 нових видів продукції.

Вагомий внесок у розширення сортаменту меткомбінату імені Ілліча зробив листопрокатний цех «1700» - підрозділ випустив вісім нових видів металопрокату, в яких враховано вимоги замовників щодо механічних властивостей, хімічного складу та геометричних розмірів металопрокату. Серед новинок ЛПЦ-1700 гарячекатаний прокат розміром 2,5-3,5х970 мм із марки сталі S500MC, який використовується для зварних конструкцій та у сфері будівництва. При його виробництві враховано вимоги замовника за формою та розмірами, якістю та механічними властивостями. Ще випущений гарячекатаний прокат розміром 6,2х1310 мм із марки сталі L245NB для виробництва труб із підвищеними вимогами до механічних властивостей.

Листопрокатний цех "3000" поповнив сортамент меткомбінату імені Ілліча п'ятьма новими видами продукції. У підрозділі вперше виконано замовлення на товстолистовий прокат відповідно до вимог Європейського стандарту з гарантією щодо випробувань на розтягування та твердості після термообробки зразків. При цьому взялися відразу за найскладнішу марку сталі - S460NL із хімскладом за стандартом EN 10025-3. Для визначення всіх додаткових вимог спільно із замовником розроблено та узгоджено технічні вимоги на поставку прокату.

Проведено товстолистовий прокат мультисертифікацією із забезпеченням вимог одночасно чотирьох марок сталі та сертифікату дотримання Директиви з судин, що працюють під тиском PED 2014/68/EU відповідно до AD2000-W0. До цього прокату застосовано додаткові вимоги до випробувань на удар при кріогенних температурах та на розтяг при підвищеній температурі. Замовлення було відвантажено до Іспанії для подальшого виробництва виробів, що належать до судин під тиском.

П'ять новинок випущено цехом холодного прокату. Виготовлений холоднокатаний відпалений прокат марки DC01 з підвищеними вимогами до механічних властивостей, штампування та якості поверхні, призначений для виготовлення опалювальних радіаторів. Освоєно виробництво оцинкованого прокату з масою цинкового покриття не менше 100 грамів на квадратний метр за стандартом DIN EN 10346:2015 на АГНЦ-2у. Необхідна маса покриття була досягнута за рахунок застосування спеціальних технологічних режимів: підвищеного тиску повітря в повітряних ножах відповідно до швидкості руху смуги прокату.

Меткомбінат імені Ілліча Групи Метінвест береться за найскладніші замовлення – фахівці підприємства допрацьовують технологічні карти, вносять зміни до хімічного складу сплавів та методів обробки металу. Така гнучкість та високий професіоналізм дозволяє підприємству утримувати високі позиції на світовому ринку металопродукції.

— Євген ДУНАЄВ, директор з технології та якості меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест.