Допомога військовим 07.05.2022 Читати 6 хв

Метінвест надав бронежилети запорізьким рятувальникам і військовим медикам

Військові медики й рятувальники з Запоріжжя отримали бронежилети від Групи Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського. Якісні засоби індивідуального захисту допоможуть вберегти життя працівників служб кризового реагування, котрі працюють у небезпечних умовах. 

Засоби захисту запорізьким лікарям і рятувальникам  передав український спортсмен із Запоріжжя, олімпійський призер з плавання, політик і громадський діяч Денис Силантьєв.

– Кожен із нас мав свої плани на життя, бажання, прагнення. Але війна диктує свої умови, і зараз країна переживає страшні часи. Але ми віримо, що Бог не залишить Україну. І бачимо, що всі люди об’єдналися сьогодні. Кожен має свій фронт. У когось фронт на передовій, у когось економічний, у когось медичний. Кожен робить усе, що від нього залежить, щоб наближати мир і перемогу нашої країни. Суттєву допомогу в цьому надають соціально відповідальні компанії, які працюють, наповнюють бюджети, підтримують своїх працівників, сплачують їм зарплатню, – зазначив Денис СИЛАНТЬЄВ. – Група Метінвест надає дуже велику допомогу і містам України, і вимушеним переселенцям, які виїжджають з окупованих територій, із зони бойових дій. Сьогодні я приїхав до Запоріжжя, щоб від Метінвесту передати 20 бронежилетів нашим медикам, які працюють на передовій, а також рятувальникам ДСНС, які розбирають завали, гасять пожежі, надають першу допомогу. Вони рятують людські життя. А ми теж маємо забезпечити їхню безпеку.

Бронежилети виготовлені з легких, але міцних пластин та мають четвертий ступінь захисту. У них військовим і рятувальникам буде комфортно виконувати свою важку, але життєво необхідну роботу.

– Це хороші, якісні, імпортні засоби індивідуального захисту. Я вірю, що вони допоможуть у складні моменти – зупинять кулю, убережуть від уламків снаряда. І наші захисники зможуть зробити свою роботу. Я вдячний усім, хто рятує, лікує, надає допомогу Україні та українцям. Упевнений, що лише разом, об’єднавшись, ми зможемо наблизити нашу спільну перемогу, – наголосив  Денис СИЛАНТЬЄВ.

Десять бронежилетів від Метінвесту вже відправили у зону бойових дій – туди, де вони вкрай необхідні. Бійці кажуть: такі бронежилети для тактичної медицини – незамінна річ.

– Бронежилет дуже легкий, компактний, з хорошими плитами. Для тактичної медицини на полі бою це буде незамінний інструмент. До цього нас були важчі бронежилети, незручні. Плити часто були виготовлені з ресор. Я розумію, що це краще, ніж нічого, і дякую хлопцям, які їх роблять. Але насправді для людини, яка в зоні бойових дій має рятувати інших людей, виносити їх з поля бою, це велика підмога. Це не розкіш, а інструмент, – поділився думкою військовий з позивним «Лєший». – Кожен бронежилет обладнаний розвантажувальною системою під магазини, сумки, документи. Є кишені для гранат, позаду рюкзак для питної системи. Можна навішувати й додаткове обладнання для спорядження. Він дуже легкий, компактний. Нам вручили 10 бронежилетів, більшість із них піде саме для потреб тактичної медицини. І за це ми дуже вдячні.

Ще десять бронежилетів отримали рятувальники ДСНС. Як розповіла спікер ГУ ДСНС у Запорізькій області Юлія БАРИШЕВА, зараз рятувальники перебувають у режимі підвищеної бойової готовності. Вони ліквідують і наслідки ворожих обстрілів, і пожежі, не пов’язані з бойовими діями.

– Майже щодня рятувальники виконують свої завдання за призначенням. Ми робимо все, що на нас покладається державою, як на підконтрольній, так і на непідконтрольній території, – розповіла Юлія БАРИШЕВА. – На жаль, за період воєнних дій на території Запорізької області два рятувальники загинуло, ще вісім травмовано. До сьогодні у бійців ДСНС було дуже мало засобів захисту, пожежні машини теж не броньовані. Тому сьогоднішня передача бронежилетів для рятувальників – це дуже важливо. Це вбереже життя особового складу, який і надалі рятуватиме мирне населення на всій території та виконуватиме завдання за призначенням.

Рятувальники ДСНС оцінили якість і зручність бронежилетів.

– Від славетного спортсмена, нашого земляка Дениса Силантьєва ми отримали 10 дуже високоякісних бронежилетів надійного ступеня захисту. Вони досить легкі, це не тільки допоможе зберегти життя та здоров’я наших рятувальників, а ще й дозволить більш швидко виконувати ті завдання, які на них покладені. Колектив Головного управління і всі рятувальники дуже вдячні. В цей тяжкий час для нашої країни це дуже необхідно й дозволить наблизити нашу перемогу, – зазначив начальник управління реагування на Надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олексій ПУГА.

Зауважимо, що з початку війни бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» передали Україні та українцям понад 2,1 млрд грн чи майже 72 млн доларів. Значну частину становить гуманітарна допомога мирним українцям – харчові продукти, ліки, речі першої потреби. 

Системно допомагає Метінвест і ЗСУ, а також територіальній обороні. Метінвест Ріната Ахметова безплатно забезпечить військових понад 100 тис. бронежилетів. Ця кількість закриває значну частину потреб військових, зокрема, мобілізованих співробітників компанії. Також Метінвест придбав 20 дронів, 1100 тепловізорів, понад 8100 касок, 20000 кровоспинних турнікетів, а також аптечки та джгути.

Крім того, Група Метінвест спільно з Фондом Ріната Ахметова передає життєво важливі медикаменти для надання невідкладної медичної допомоги людям, які постраждали внаслідок бойових дій. За останні два місяці Група Метінвест передала лікарням міст присутності – Запоріжжя, Кам’янського, Кривого Рогу та Покровська – медикаментів та обладнання на понад 50 млн гривень. Зокрема, військовий шпиталь Запоріжжя нещодавно отримав медобладнання й ліки майже на 2,5 млн гривень у межах проєкту «Рятуємо життя», створеного Метінвестом за сприяння Фонду Ріната Ахметова.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.