Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Модернізація 26.05.2015 Читати 6 хв

МЕТІНВЕСТ РЕАЛІЗУЄ В МАРІУПОЛІ НАЙБІЛЬШИЙ ЕКОПРОЄКТ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча Групи Метінвест (ММК ім. Ілліча) розпочав черговий етап реконструкції аглофабрики. За масштабами та екологічним ефектом проєкт не має аналогів в історії незалежної України — інвестиції в нього становитимуть 220 млн доларів, а викиди пилу знизяться в 11 разів.

У реконструкції використовують технології компанії Termokimik Corporation (Італія), провідного виробника обладнання для промпідприємств у галузі охорони навколишнього середовища. Італійський партнер поставив три комплекти циклонів нового покоління типу Hurriclone, вони замінять старі газоочищення. Використання циклонів дозволить скоротити викиди пилу від зони спікання та зони охолодження агломерату на 85 та 90% відповідно.

Також будуть збудовані сучасні комплекси уловлювання шкідливих сполук сірки. Викиди оксиду сірки зменшаться на 43%. Роботи з реконструкції аглофабрики розпочалися під час капітального ремонту агломашини №1, який стартував 25 травня. Повністю виконати капремонт із встановленням пило- та газоочисних систем першої агломашини планують за місяць. Вартість проєкту – понад 600 млн грн. Модернізація екологічних систем не вплине на забезпечення агломератом ММК ім. Ілліча та «Азовсталі». Фільтри встановлюватимуть під час зупинки та ремонту виробничого обладнання. Зараз ведеться демонтаж старих та укрупнене складання фрагментів нового газоочищення. Проводиться підготовка будівлі для встановлення високоефективних фільтрів.

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій РИЖЕНКОВ:

— Група Метінвест продовжує модернізувати агломераційне виробництво попри військові дії та тяжке становище у галузі. Ми послідовно йдемо до своєї мети працювати з мінімальним навантаженням на навколишнє середовище. Після реконструкції аглофабрики комбінат досягне найвищих екологічних нормативів.

Генеральний директор ММК ім. Ілліча Юрій ЗІНЧЕНКО:

— До 2019 року ми повністю завершимо реконструкцію газоочищення, і аглофабрика досягне міжнародних екологічних стандартів. Цими днями на будмайданчику побували європейські дипломати під керівництвом голови представництва ЄС в Україні Яна Томбінського, які позитивно оцінили проєкт та його вплив на всіх мешканців Маріуполя. Це підтверджує, що пріоритетом для нас завжди були люди. Метінвест виконує взяті зобов'язання перед містом у сфері екології, і ми маємо намір продовжувати цю роботу.

Аглофабрика ММК ім. Ілліча – найбільша у Європі. Дванадцять агломашин повністю забезпечують сировиною доменний цех комбінату. Виробниче та очисне обладнання агломераційної фабрики постійно вдосконалюється. У модернізацію аглофабрики за останні чотири роки Метінвест інвестував майже 400 млн грн. Група оголосила про намір реконструювати аглофабрику наприкінці 2012 року. У грудні 2013 року Метінвест підписав договір з Termokimik Corporation на проведення базового інжинірингу у рамках модернізації аглофабрики ММК ім. Ілліча.