Модернізація 21.12.2020 Читати 6 хв

Метінвест продовжив оновлення обладнання маріупольських меткомбінатів

Незважаючи на пандемію коронавірусу, у структурних підрозділах меткомбінату імені Ілліча та Азовсталь Групи Метінвест виконують планово-попереджувальні ремонти обладнання.

Так, у капітальні ремонти промислового обладнання двадцяти одного підрозділу МК ім. Ілліча цього року інвестовано 1,55 млрд грн. Основні зусилля були зосереджені на завершенні капітального ремонту першої агломашини, під час якого замінили змінне обладнання: колосники, ролики, грати, футерування жолобів. Відремонтували колектори газів, газоповітряпроводів горна, що відходять, замінили равлики ексгаустера, вакуум-камери – на біметал. У цеху агломерації капітально відремонтували баштовий вагоноперекидач, тут же для ефективного розвантаження вагонів та зменшення кількості позапланових простоїв фахівці відремонтували шлях, металоконструкції порталу, люльки, стіни привалки та провели бетонні роботи.

Проведено повну ревізію комплексу обладнання листопрокатного цеху «3000», під час якої відремонтували кліті, замінили планки опорних валків та шпинделі головного приводу. У конвертерному цеху виконані роботи із заміни шолома горловини, нижньої частини котла та зношених металоконструкцій агрегату печі №2. На машині безперервного лиття заготовок №3 відновлено у проектне положення роликові полотна та опорні металоконструкції, замінено підшипник стенду.

– Виконуючи все необхідне: від контролю роботи агрегатів до своєчасних та якісних капітальних, планово-попереджувальних та поточних ремонтів, ми досягаємо головного – безпечної ефективної роботи виробничих потужностей, високої якості продукції, що виробляється, і отримуємо можливість щороку розширювати сортамент. І це одна з важливих складових успішного майбутнього підприємства, – наголосив генеральний директор ММК імені Ілліча Групи Метінвест Тарас ШЕВЧЕНКО.

На меткомбінаті Азовсталь інвестиції у капітальний ремонт промислових потужностей у 2020 році становили 1,32 млрд грн. Ключові проекти були спрямовані на відновлення обладнання конвертерного, доменного та коксового виробництва. Наприклад, у конвертерному цеху для попередження аварійних зупинок обладнання провели ремонт конвертерів №1 та №2, МНЛЗ №№3-6 та промислових кранів. У доменному цеху провели повну ревізію четвертої печі з переобладнанням її бункерів, заміною клапанів та венопакетів, відремонтували її повітронагрівач та пристрій вдування пиловугільного палива. Проведено ревізію встановлення вдування пиловугільного палива та повітронагрівачів доменних печей №2 та №3. Провели роботи з відновлення зношених елементів коксових батарей №1 та №3, молоткової дробарки №5, вуглезавантажувального вагона та встановлення безпилової видачі коксу.

Також у товстолистовому цеху оновили пристрій ультразвукової діагностики металопродукції та агрегат вогневого різання №3, завершили ремонт стану «3600», відновивши до проектних параметрів прокатне обладнання. У кисневому цеху провели ремонт двох агрегатів – повітряного компресора ЕК 1500 №8 та повітророзділювальної установки ВРУ-60 станції №1. Крім того, пройшли капітальні ремонти промислових агрегатів ще у двадцяти підрозділах підприємства.

– Ми послідовно реалізуємо технологічну стратегію розвитку виробництва, виконуючи планові ремонти та техобслуговування промислових агрегатів. Тим самим, створюючи необхідні умови для збереження конкурентних переваг у виробництві продукції, – зазначив генеральний директор меткомбінату Азовсталь Групи Метінвест Енвер ЦКІТІШВІЛІ.