КСВ 29.10.2021 Читати 6 хв

Метінвест допоміг придбати обладнання для лікарні Покровська

До Покровської клінічної лікарні інтенсивного лікування (КЛІЛ) доставили обладнання й нові меблі для третьої черги інфекційного відділення. Спочатку допомогу планували надавати вагітним жінкам, хворим на COVID-19, а також новонародженим. Тепер у зв'язку з напливом хворих та величезною потребою в інтенсивній терапії ковiдне відділення стало загального профілю.

Підтримку громаді надала Група Метінвест. Декілька нових палат розташовані в будівлі жіночої консультації (колишній пологовий будинок). У будівлі провели ремонт, завезли нове обладнання та меблі. Організацію закупівлі й доставки взяла на себе громадська організація «Покровська Платформа спільних дій».

Для лікарні придбали близько 120 одиниць різного обладнання – від маленьких датчиків до сучасного операційного столу. Крім функціональних ліжок з ортопедичними матрацами та тумбочок, закупили монітори для відстеження стану пацієнтів, сучасне акушерське ліжко, реанімаційний столик для новонароджених і різні пристрої для спостереження за станом пацієнтів.

 

Напередодні Дня міста та Дня шахтаря генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков подарував Покровській КЛІЛ сертифікат на суму 1 млн гривень. Саме ці кошти було спрямовано на закупівлю обладнання.

 

– Хочеться подякувати компанії Метінвест за реалізацію проєктів у нашій Покровській громаді – ми бачимо результат і відчуваємо підтримку соціально відповідального бізнесу, – каже заступник Покровського міського голови Маргарита Ідрісова.

– Керівництво Групи Метінвест ще з початку пандемії ухвалило рішення про надання системної допомоги медичним установам у боротьбі з небезпечним захворюванням, – розповідає керівник соціальних проєктів ГО «Покровська Платформа спільних дій» Юлія Боровик. – У Покровську за фінансової підтримки Метінвесту та Фонду Ріната Ахметова в липні цього року було запущено в роботу кисневу станцію для безперебійного забезпечення пацієнтів киснем. Постачання нового обладнання для КЛІЛ – ще один приклад того, як великий бізнес допомагає медикам рятувати життя місцевих жителів.

Завдяки новим палатам інфекційне відділення Покровської КЛІЛ збільшиться на 20 ліжкомісць, до кожного з яких підведені точки для подання кисню. А це означає, що врятованих життів буде ще більше.

Загалом Метінвест за 15 років спрямував близько 350 мільйонів гривень у сферу охорони здоров'я. Зокрема, лікарні Запоріжжя, Маріуполя, Авдіївки та Покровська отримали нові кисневі станції, які сьогодні стабільно працюють і рятують життя, а Метінвест безкоштовно передає їм кисень. У 2020 році Рінат Ахметов спільно з бізнесами SCM, футбольним клубом «Шахтар» та Фондом Ріната Ахметова першими прийшли на допомогу країні в боротьбі з коронавірусом. За особистої ініціативи Ріната Ахметова з цією метою було виділено понад 450 млн грн у межах проєкту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні». Проєкт допоміг вижити 1,4 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності. Понад 500 медустанов у всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, у тому числі 207 апаратів ШВЛ, а також сотні тисяч експрес-тестів, ЗІЗ і витратних матеріалів.

З початку епідемії Фонд Вадима Новинського направив на боротьбу з поширенням коронавірусної інфекції в Україні понад 100 млн грн. Кошти спрямували на закупівлю апаратів ШВЛ, ПЛР-тестів і спеціалізованих лабораторій, засоби індивідуального захисту для медиків. Усе це централізовано розподілялося в клініках Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. Крім того, 3,8 млн грн було виділено на матеріальну підтримку 31 сім'ї медиків, які померли внаслідок COVID-19.