Освіта 10.07.2020 Читати 2 хв

Маріупольців навчать надавати долікарську допомогу

Студенти Донецького національного медичного університету виграли грант у конкурсі соціальних проектів «Місто – нашими руками» від Групи Метінвест на відкриття навчального центру з надання долікарської допомоги. Сума на реалізацію проекту «Життя руками городян» – 226 тис. грн.

У рамках проекту майбутніх медиків "Життя руками городян" у медичному університеті створили навчальний центр. У ньому всі охочі міста після карантину зможуть опанувати навички надання першої невідкладної допомоги. Буде організовано виїзні тренінги та відвідування навчального центру для відпрацювання практичних навичок для екстрених служб, медичних працівників, студентів, школярів, а також усіх бажаючих.

Автори проекту «Життя руками городян» упевнені, що не обов'язково чекати на прибуття швидкої допомоги, адже кожна хвилина може відіграти вирішальну роль у збереженні життя. Тому важливо, щоб кожна людина вміла правильно в найкоротші терміни надати першу невідкладну допомогу тим, хто її потребує.

Навчальний центр на виграний грант від Групи Метінвест облаштували манекенами, імітаторами поранень та поразок, інформаційними плакатами та меблями. Для виїзних тренінгів закуплено спеціальні перевізні манекени для серцево-легеневої реанімації. Студенти вже пройшли підготовку та готові ділитися навичками надання першої долікарської допомоги.

«У Маріуполі є хороша практика виділяти кошти не лише на певні проекти благоустрою, наприклад, прибудинкових територій, а й на наукові праці, які займають велику частку фінансування Метінвесту, – зазначив завідувач кафедри медичної біології Донецького національного медичного університету Олег Федотов. – І дуже важливо, щоб населення міста мало певні навички, певні знання щодо здійснення першої долікарської допомоги».

«Я рада, що до участі у конкурсі «Місто – нашими руками» минулого року нам вдалося залучити виші. У них багато цікавих і важливих для міста ідей, і ми готові їх підтримати. Сьогодні ми вже бачимо в роботі Центр навчання надання долікарської допомоги, який після закінчення пандемії, відчинить свої двері для маріупольців», - зазначила координатор громадського союзу «Зелений центр Метінвест» Вікторія Кошманова.