Техніка 14.02.2022 Читати 3 хв

На ІнГЗК провели капітальний ремонт кар’єрного екскаватора

У кар’єрі Інгулецького комбінату став до роботи відремонтований екскаватор ЕКГ-10. На оновлення гірничої машини Група Метінвест спрямувала 20 мільйонів гривень.

Масштабні роботи з модернізації екскаватора проходили у два етапи. Спершу спеціалісти провели заміну кабельно-провідникової системи, редукторів, двигунів обертання та ходу. На другому етапі замінили лебідки, двигуни натиску і підйому, високовольтні токоприймачі. Для покращення умов праці і безпеки екіпажу на екскаватор встановили нову кабіну, оснащену антивібраційним кріслом та кондиціонером.

Оновлення основних вузлів дозволить десятикубовому «крейсеру» бездоганно справлятися зі своєю основною функцією – навантаженням гірничої маси. Після проведення необхідних пуско-налагоджувальних робіт ЕКГ-10 став на екскавацію північно-східного борту кар’єру на горизонті – 270 м.

«Модернізація кар’єрної техніки – важлива складова інвестиційної програми підприємства. Екскаватори такого типу є основними учасниками робочого процесу в кар’єрі, тому від їх відмінного технічного стану залежить своєчасність навантаження гірничої маси. Натепер машина повністю справна, а умови роботи на ній відповідають усім вимогам з охорони праці. Загалом  протягом 2021 року Інгулецький ГЗК виконав програму капітальних ремонтів на суму 565,6 мільйонів гривень», - повідомив Ігор НЕМЧЕНКО, директор з інжинірингу Інгулецького ГЗК.