Модернізація 10.01.2022 Читати 4 хв

Завершено капітальну модернізацію міксера Азовсталі

У конвертерному цеху меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест завершився інвестиційний проект із заміни корпусу міксера № 2. Нова конструкція виготовлена з міцнішої марки сталі, вдосконалена та відповідає всім технологічним умовам. Інвестиції в проект становили 254,4 млн грн.

Реалізація проекту розпочалася у 2019 році, після етапу проектування у міксерному відділенні конвертерного цеху «Азовсталі» демонтували колишнє обладнання та старий корпус міксера, а також капітально відремонтували фундамент агрегату.

Новий корпус доставили до цеху в середині 2020 року, його монтаж тривав дев'ять місяців. Крім корпусу, було встановлено сучасне механо-, електро- та енергообладнання, контрольно-вимірювальні прилади та автоматизована система управління технологічними процесами.

Удосконалено всю робочу систему міксера. Модернізовано механізм рейок, що дозволяє нахиляти міксер на більший кут без ризику пошкодження рейкового механізму. Завдяки новій системі визначення кута нахилу агрегату, можна максимально точно визначати кількість чавуну в міксері, що залишився. В результаті заміни електроприводу нахилу оператор бачить на пульті управління стан електросхеми і кожного елемента в ній, що дозволяє йому чітко розуміти процес, що відбувається.

— Олександр ДЕГТЯРЕНКО, провідний інженер із реконструкції конвертерного цеху «Азовсталі».