Підсумки року 22.02.2022 Читати 10 хв

Підсумки 2021: Запорізький ливарно-механічний завод

Для ЗЛМЗ 2021 став роком самовдосконалення: продовжилося системне підвищення якості, створювалися нові види продукції, оновлювалося обладнання. І за кожною умовною «галочкою» у списку досягнень підприємства стоїть самовіддача його команди

Коли приходить час підбити підсумки за рік, хочеться розповісти про все й відразу, а краще показати, що вдалося втілити чи зробити. На жаль, навіть найбільший лонгрід не зможе зобразити 365 днів роботи Запорізького ливарно-механічного заводу. Тож обмежимося добіркою топових новин і досягнень

МОДЕРНІЗАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА

З новими силам

Запорізький ЛМЗ модернізував два фрезерні верстати механічного цеху. Це обладнання використовують для поздовжньої та розточувальної обробки деталей. 

На верстаті № 147 модернізували систему гідравліки й мастила. Встановили блок забезпечення сталості температури мастила, який знижує вплив зовнішнього середовища на агрегат. Відновили станину верстата. Тепер обладнання працює ефективно та надійно.

На вертикально-фрезерному верстаті № 802 відновили технічну точність, замінили елементи кінематики, гідравлічної системи й електроавтоматики. У пристрій інтегрували ЧПУ Siemens 840d (Німеччина). Додатково встановили четверту поворотну вісь, а також систему прив'язки й вимірювання інструменту. В результаті вийшов сучасний чотиривісний обробний центр. Після модернізації продуктивність верстата зросла в 1,5-2,4 разу. 

На оновлення верстатного обладнання завод спрямував 9 млн гривень.

Компактний «рентген»

У червні Запорізький ливарно-механічний завод придбав бетоноскоп. Портативний діагностичний пристрій допомагає визначити технічний стан будівель і споруд. Це важливо задля збереження надійності промислових майданчиків. Фахівці ЗЛМЗ використовують бетоноскоп для діагностики стін і дахів приміщень. Так, під час перевірки даху відділення виробництва великого змінного обладнання ливарного цеху за лічені хвилини побачили стан арматури та з'єднання конструкцій. Новинка скорочує час і витрати на обстеження виробничих будівель та дає повну картину їх технічного стану. 

 

ЦИФРА РОКУ

 

524 види нової продукції освоїли в цеху металоконструкцій ЗЛМЗ.

 

ДОСЯГНЕННЯ

Технології майбутнього

У червні 2021 року ЗЛМЗ побував на Форумі інноваційного виробництва. Захід зібрав представники компаній, які запроваджують високотехнологічні рішення. Запорізький ливарно-механічний завод представив на форумі два успішні проєкти, що реалізуються на підприємстві. Перший – роботизований зварювальний комплекс Yaskawa компанії «Тріада». Устаткування виконує багатосерійні замовлення в цеху металоконструкцій. За добу роботизований комплекс виконує такий самий обсяг робіт, як 12 кваліфікованих спеціалістів.

Другий проєкт – впроваджена спільно з Metinvest Digital система моніторингу Koeebox, встановлена на обладнанні механічного цеху. Ця новація в онлайн-форматі визначає режим та ефективність роботи верстата. Також Koeebox дозволяє дистанційно керувати устаткуванням.

ТУРБОТА ПРО СПІВРОБІТНИКІВ

Краса та комфорт

Без пауз і піт-стопів йшла програма покращення робочого побуту заводчан. Серед найбільших відремонтованих об'єктів 2021 року – санітарно-побутовий комплекс механічного цеху, два приміщення для змінно-зустрічних зборів і кімната для приймання їжі механічного цеху. Тут змінили системи комунікацій, виконали обробку стін і стель. Приміщення укомплектували новими меблями та технікою. Оновленою площею користується понад 200 працівників підприємства.

 

ІНВЕСТИЦІЇ

 

У 2021 році на покращення побутових умов ЗЛМЗ Група Метінвест направила майже 9,5 млн гривень.

 

Ігор Долгозвяго – в.о. генерального директора ЗЛМЗ

«Без перебільшення можна сказати, що 2021 перевірив колектив Запорізького ливарно-механічного заводу на міцність: наскільки ми здатні долати складні ситуації, приймати відповідальні рішення й оперативно реагувати на зміни. І я вдячний команді ЗЛМЗ за чудову роботу та внесок у спільну справу!

Труднощі, які виникали, у тому числі випробування COVID-19, зробили нас лише сильнішими. Наступного року на нас чекає велика робота і я впевнений: професіоналізм і злагодженість нашої команди знову стануть гарантами успіху». – Ігор ДОЛГОЗВЯГО.

ЛЮДИ РОКУ

Виробнича кмітливість

Ганна Удот

Головний спеціаліст зі зварювання й виробництва металоконструкцій Ганна УДОТ – активна учасниця Системи подання пропозицій. За час роботи на ЗЛМЗ вона розробила сім ідей з економефектом  900 тис. грн. У 2021 році ініціативна команда Ганни вигадала й розробила проєкт раціонального використання матеріалів у цеху металоконструкцій. Виявилося, що при виробництві великих деталей для аглофабрики та копрового цеху третина листа йде у відходи. Все через типові параметри й специфічний склад металу сталевих заготовин.

– Ми зрозуміли, що втрата матеріалів зменшиться, якщо замовляти в Азовсталі листи металопрокату з індивідуальними розмірами. Так вдасться розмістити деталі компактно та з мінімумом відходів, – пояснює Ганна.

Це рішення знизило витрату металопрокату під час виготовлення виробів зі сталі 65Г на 30%. У грошах така економія становить понад 750 тис. грн.

Заводська поетеса

Дар'я Бокова

Розподільник робіт механічної служби ЗЛМЗ Дар'я БОКОВА обрала робітничу професію та щодня викладається на всі сто. Дівчина вважає завод надійним і стабільним місцем праці.

– Мені подобається бути частиною великого підприємства, робити внесок у роботу підприємства. Виробнича атмосфера надихає, – зауважила Дар'я.

Після трудової вахти вона пише вірші. Теми для творчості черпає з життя – природа, любов, робота. Більшість із них поетеса пам'ятає, тож навіть не записує. Колеги знають про захоплення Дарії та вважають її талановитою. А дівчина із задоволенням читає вірші й радує лірикою заводчан.  

РОЗВИТОК МІСТА 

Внесок у майбутнє

У 2021 році Запорізький ЛМЗ допоміг навчальним закладам міста оновити матеріально-технічну базу. Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти, Професійний ліцей залізничного транспорту та Вище професійне училище «Моторобудівник» отримали від заводу сертифікати на 60 тисяч гривень. На виділені кошти училища придбають обладнання для практики й верстати.

З 2020 року ці училища є партнерами ЗЛМЗ із підготовки професійних кадрів – будівельників, верстатників широкого профілю, кранівників, електрогазозварників, слюсарів-ремонтників. Учні проходять виробничу практику на заводі та мають пріоритет при працевлаштуванні.