Модернізація 27.01.2022 Читати 6 хв

Інвестиції у розвиток криворізьких підприємств Метінвесту

В рамках інвестпрограми на Північному, Центральному, Інгулецькому та Південному ГЗК, заводі Метінвест - КРМЗ реалізовані проєкти, спрямовані на оновлення гірничої техніки, обладнання, модернізацію виробництва, покращення умов праці і побуту працівників, підвищення рівня безпеки та зниження техногенного навантаження на навколишнє середовище.

Одні з наймасштабніших проєктів в історії Групи Метінвест та гірничодобувній галузі України, які були реалізовані у 2021 році – введення в експлуатацію циклічно-потокових технологій на Північному та Інгулецькому гірничо-збагачувальних комбінатах. Інвестиції в проєкти склали близько 250 млн доларів. Робота нових комплексів дозволить підвищити продуктивність, знизити енерговитрати та зменшити техногенний вплив на довкілля. Завдяки сучасним технологіям покращаться позиції Метінвесту на світових ринках залізорудної продукції.

Гірничо-збагачувальні підприємства успішно реалізували інвестиційну програму з модернізації обладнання та оновлення техніки. У кар'єри Північного, Інгулецького та Центрального ГЗК придбали 12-кубові екскаватори, поповнили бульдозерні парки Північного та Центрального ГЗК. На бурові дільниці комбінатів також закупили верстати для контурного буріння EPIROC, а до гірничотранспортного цеху Центрального ГЗК придбали сім 130-тонних БілАЗів. Для безпечного та комфортного перевезення працівників в автомобільні цехи Центрального, Інгулецького та Північного ГЗК придбали 20 сучасних вахтових автомобілів з високою прохідністю.

З метою підвищення якості та збільшення обсягів випуску готової продукції реалізували низку проєктів з модернізації обладнання. На рудозбагачувальній фабриці №1 Північного ГЗК завершили капітальний ремонт технологічної секції №23. Паралельно із заміною основного обладнання виконали проєкт з автоматизації цієї секції.

Для стабільної роботи дробильної фабрики Інгулецького ГЗК встановили три нові дробарки - дрібного, середнього та крупного дроблення. На рудозбагачувальних фабриках комбінату провели роботи з оновлення насосного обладнання та барабанів сепараторів. Крім того, минулого року продовжили реалізацію проєкту з будівництва пульпонасосної станції № 4 на першій черзі хвостосховища, а також виконали проєктні роботи з будівництва третьої черги.

На фабриці огрудкування Центрального ГЗК капітально відремонтували випалювальну машину ОК-324. В рамках інвестпроєкту замінили 1400 м2 конвеєрної стрічки, ролики на обладнанні класифікації, оновили 100 т вогнетривкої кладки. Низку заходів виконали для підвищення енергоефективності на дільниці випалу – модернізували процеси сушіння, випалу та охолодження обкотишів, замінили газохід, встановили нові двигуни на димососі та димоході.

Масштабний енергозберігаючий проєкт з використанням частотних перетворювачів реалізували на Криворізькому ремонтно-механічному заводі. Сучасне устаткування дозволило зекономити 35% електроенергії. У рамках інвестпрограми Метінвест-КРМЗ у цехи придбали 25 зварювальних апаратів. На заводі продовжують капітально ремонтувати будівлі та споруди, відновлювати покрівлю, виконувати скління.

Основний обсяг капіталовкладень на Південному ГЗК спрямували на реконструкцію збагачувального обладнання та придбання гірничої техніки. На першій рудозбагачувальній фабриці завершили відновлення двох технологічних секцій №№9, 10. У рамках інвестпрограми встановили нові кульові млини, магнітні сепаратори, дешламатори, замінили фундаменти, технологічні майданчики. Оновили металоконструкції, системи водопостачання, опалення та аспірації. Завдяки модернізації обладнання Південний ГЗК збільшив випуск залізорудного концентрату порівняно з 2020 роком на 5,5% – до 13,5 млн тонн.

Нагадаємо, що Група Метінвест  - один з найбільших інвесторів в розвиток економіки України. Сума інвестицій за 15 років роботи компанії досягла 10 млрд доларів, а це майже 8% всіх капітальних інвестицій промисловості України за цей період.