Модернізація 12.01.2022 Читати 4 хв

Метінвест інвестує в екологічну модернізацію доменних печей ММКІ

На Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча Групи Метінвест продовжується екологічна модернізація доменного цеху. На капітальний ремонт та реконструкцію газоочисток зупинено доменну піч № 4. Ведеться будівництво нових аспіраційних систем. Інвестиції компанії в проект становили 27 млн ​​доларів.

Масштабна екологічна модернізація на ММК імені Ілліча розпочалася у 2019 році. За цей період на будівництво сучасних газоочисних установок Група Метінвест надіслала близько 100 млн доларів. Нова система фільтрації довела свою ефективність на ДП № 3 та ДП № 5, які були побудовані з нуля та підключені до агрегатів – суттєво скоротилася кількість викидів речовин у вигляді твердих частинок пилу від ливарних дворів та підбункерних приміщень печей.

Аналогічну систему газоочищення наразі зводять на доменній печі № 4. Демонтовано та перенесено інфраструктуру, закладено фундамент під об'єкти енергопостачання. Ведеться будівництво фундаментів під фільтри та збирання металоконструкцій. Генеральний підрядник - Метінвест Інжиніринг.

Керівник проекту з будівництва систем аспірації Метінвест Інжиніринг Роман ЮРЧЕНКО розповів: «Вже завершено влаштування фундаментів по обох майданчиках, виконуються роботи з монтажу металоконструкцій як опорних, так і магістральних газоходів для відводів аспіраційних газів. Розпочато роботи з монтажу фільтрів».

Реалізація проекту дозволить ефективно забезпечувати уловлювання та очищення пилоповітряного потоку, що утворюється при виконанні технологічних операцій.

Після запуску нового газоочисного обладнання знизиться рівень викидів пилу від ливарного двору та підбункерних приміщень домни №4. Концентрація пилу в очищеному газі буде значно нижчою від затверджених чинним законодавством України значень.

— Володимир КОЛОДОЧКА, начальник відділу охорони довкілля комбінату імені Ілліча. 

Паралельно з будівництвом газоочисних установок проводиться капітальний ремонт доменної печі № 4. Завершити його планують у першому кварталі поточного року. Наступний етап – підключення всіх інженерних конструкцій в єдину систему та проведення пуско-налагоджувальних робіт.