КСВ 07.04.2021 Читати 4 хв

Інгулецький ГЗК продовжує масштабне озеленення житлового масиву й заказника «Візирка»

Працівники Інгулецького ГЗК висадили 280 саджанців ялин, ясенів і горіхів у межах екологічної програми підприємства. Учасники акції озеленили вулицю Сонячну, що на мікрорайоні Інгулець, дорогу, яка веде від житлового масиву до комбінату, та заказник «Візирка».

В екологічній акції взяли участь екологи, молодь і профспілковий комітет комбінату.

«Молодь Інгулецького комбінату активно долучається до екологічних проєктів та ініціює власні. Минулого року ми запустили «Зелений марафон», у межах якого посадили деревця на проммайданчику комбінату, озеленили територію довкола будівлі ветеранської організації. Ряд акцій з озеленення й збирання сміття ми провели на заказнику «Візирка» – улюбленому місці відпочинку криворіжців і гостей міста. Наша мета – зберегти красу цієї унікальної місцевості, тому ми дбаємо про заповідник», – розповів представник комітету молоді Інгулецького ГЗК Роман Гупало.

За сприяння ІнГЗК на територію заказника випустили фазанів. А водоймища – двічі зариблювали. Також розчистили берегову лінію й заасфальтували під'їзні дороги. Комбінат проводить суботники та впорядковує прилеглу до заказника місцевість.

У квітні підприємство розпочало полив доріг мікрорайону Інгулець і сіл. Для цього розроблено спеціальні графіки та залучено сім одиниць спецтехніки. Цьогоріч буде придбано ще три поливно-зрошувальні машини. За потреби підприємство орендує додаткові машини. Це сучасна техніка з об'ємом цистерни 32 кубометри, що дає змогу обробити до чотирьох кілометрів доріг.

Для зменшення виділення пилу на підприємстві використовують різні методи, залежно від особливостей території. Це й намив сухих карт хвостосховища, гірничо-технологічна рекультивація та застосування екофіксатора PG-100.

«Інгулецький ГЗК впроваджує екологічні заходи, завдяки яким вдається зменшити вплив на довкілля. Комбінат озелененив мікрорайон і проммайданчик, застосовує нові технології, що доводять свою ефективність. Серед новацій підприємства – засівання хвостосховищ зерновими культурами. Також активно використовуємо культуральну рідину: суміш насіння ріпаку й поживних компонентів», – наголосив начальник відділу охорони навколишнього середовища Євген Бохонський.

Нагадаємо, що у 2020 році криворізькі підприємства Метінвесту інвестували 8 мільярдів гривень на реалізацію екологічних ініціатив.