Гуманітарна допомога 06.04.2022 Читати 6 хв

Гуманітарна місія Метінвесту в Запоріжжі: вже опрацьовано 1700 тонн допомоги

Центр гуманітарної місії Групи Метінвест, створений на базі Запоріжсталь, прийняв та опрацював майже 1700 тонн гуманітарної допомоги для постраждалих у війні.

Щодня волонтери центру збирають, сортують і розподіляють гуманітарну допомогу туди, де вона найбільш потрібна. Набори складаються з харчових продуктів і товарів першої потреби. Це борошно та крупа, цукор і згущене молоко, соняшникова олія, консерви й інші продукти. Також є медикаменти, засоби індивідуальної гігієни, зокрема і для дітей. Наразі в хабі прийняли й опрацювали майже 1700 тонн вантажу.

В тому числі – від Фонду Ріната Ахметова. Так, днями руками запорізьких волонтерів були зібрані та відправлені 2000 продуктових наборів для Харкова, ще 5 500 продуктових наборів – на Луганщину. А в самому Запоріжжі продуктові набори від Фонду почали видавати в офісі Зеленого Центру Метінвест.

У запорізькому центрі працюють приблизно 200 волонтерів – співробітників Запоріжсталі. Завдяки їхній роботі за добу можна сформувати до 10 тисяч життєво необхідних продуктових наборів.

Великі об’єми допомоги в Запоріжжя надходять з-за кордону. В перші дні війни у Польщі на базі Метінвест Польща створили хаб, днями відкрили другий центр, щоб скоріше доставляти поміч. Центри акумулюють допомогу з усього світу від тих, хто хоче допомогти Україні. Нас уже підтримали Румунія, країни Прибалтики, Нідерланди, Німеччина, Польща.

– У нас є необхідний досвід із надання гуманітарної допомоги та спасіння людей. Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» реалізується в координації з Фондом Ріната Ахметова, який з 2014 року займається допомогою регіонам, що постраждали від війни,  та допоміг вижити більш ніж 5 млн людей, – розповів керівник проєкту «Рятуємо життя» Олександр ВИШНЯКОВ.

«Рятуємо життя» – це масштабний гуманітарний проєкт, створений бізнесами Метінвест і ДТЕК, що входять до найбільшої в Україні інвестиційної групи SCM, за підтримки Офісу Президента України, в координації з Фондом Ріната Ахметова та міськими адміністраціями. Штаб відкритий до партнерства. Всі подробиці для тих, хто хоче допомогти, є на сайті.

Також Центр координації гуманітарної місії Метінвест у Запоріжжі долучився до створення стратегічних запасів провізії в Запоріжжі. Місто створить запас пшениці, а компанія Метінвест закупила додатково 1 000 тонн зерна й залучилася до організації його  доставлення в місто.

Окрім цього, Центр виступає майданчиком для медичної гуманітарної допомоги. Нещодавно Група Метінвест спільно з Фондом Ріната Ахметова придбали життєво важливі медикаменти для надання невідкладної медичної допомоги людям, які постраждали внаслідок воєнних дій. Перша партія препаратів та інструментів загальною вартістю в понад 30 млн гривень уже доставлена в міста присутності компанії.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.