Важлива новина 17.03.2022 Читати 3 хв

Фахівці доменного цеху Запоріжсталі підтримують роботу обладнання на час гарячої консервації

Могутні домни «Запоріжсталі», в яких ще три тижні тому кипів чавун, сьогодні на вимушеному відпочинку. Основні агрегати доменного цеху знаходяться на гарячій консервації.

Колектив комбінату всім серцем вірить у перемогу України та сприймає тимчасову зупинку як вимушену паузу перед новими досягненнями, новими амбітними планами. Вони почнуть реалізовуватись, щойно в доменних печах знову закипить чавун, у сталеплавильних – народиться сталь, а по прокатних станах знову полетить стрічка металу.

А зараз, щоб забезпечити відносно легкий старт і стрімке відновлення виробництва, герої трудових днів підтримують роботу основних агрегатів у режимі гарячої консервації. Зокрема й фахівці доменного цеху. 

Доменники контролюють основні показники роботи печей, які зараз наче сплять, проте все одно потребують енергетичного живлення, щоб швидко відновитись. Серед відданих своїй справі фахівців – заступник начальника цеху по пиловугільному паливу Олександр Калюга. Молодий, амбітний та обізнаний у всіх нюансах складної технології, Олександр керує дільницею пиловугільного палива майже п’ять років. До цього працював майстром на цій же дільниці, тож його професіоналізм сумніві не викликає. 

Пліч-о-пліч з Олександром Калюгою працює його тезка – майстер із ремонту енергетичного обладнання Олександр Олейник. Він справжній профі у своїй справі, універсальний фахівець. Зараз Олександр додатково контролює справність енергетичного обладнання печей. Майстерність і відповідальність – те, за що його поважають у колективі. 

Так, сьогодні наш великий комбінат затамував подих, у підрозділах майже не чутно промислового ритму. Та всі ми впевнені в тому, що незабаром зможемо відновити нашу роботу, налагодити виробництво. А поки ми робимо все необхідне, щоб за першої ж можливості відновити звичний робочий ритм і відсвяткувати перемогу України випуском чавуну.

— Олег ЗАЙКОВСЬКИЙ, енергетик цеху.

Віддано працює в ці важкі часи й водопровідник доменної печі Юрій Шудрик. У мирний час він щедро ділився своїми знаннями з колегами, як мудрий наставник. Юрій упевнений, що незабаром знову зможе навчати молодих доменників, а поки що також слідкує за енергетичним обладнанням усіх домен комбінату. 

Разом із колегами працює та забезпечує життєдіяльність агрегатів газівник доменної печі Станіслав Смірський. Молодий професіонал визнає: не вистачає того темпу, що був раніше, але вірить, що невдовзі весь комбінат повернеться до звичного ритму мирного життя. 

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.