Працевлаштування 01.05.2022 Читати 5 хв

Електромонтер з окупованого Маріуполя розпочав нове життя в Запоріжжі

У Запоріжжі евакуйованим маріупольцям допомагають жити далі: люди намагаються облаштувати побут і знайти роботу. Значних зусиль до адаптації переселенців докладає компанія Метінвест.

Кількість евакуйованих до Запоріжжя з окупованих територій і гарячих точок збільшується щодня. За 36 днів до міста прибуло 106 140 вимушених переселенців. Один із них – електромонтер Максим ВАСИЛЕНКО. З окупованого Маріуполя до Запоріжжя він приїхав разом із дружиною та чотиримісячною дитиною.

– Я виїхав із Маріуполя 24 березня. Добирався до Запоріжжя п’ять діб на перекладних. Сім’я виїхала на 10 днів раніше. Сусіди їхали, тож я відправив дружину з чотиримісячною дитиною до Запоріжжя. Сам вибирався своїм ходом завдяки волонтерам. Ситуація була напружена, в наш будинок потрапило вже два снаряди. У Запоріжжі у мене родичі, плюс тут є підприємства, на які можна працевлаштуватися. Спокійне життя, адекватні ціни, – розповів Максим ВАСИЛЕНКО.

У Маріуполі чоловік працював у Метінвест-Промсервісі. В Запоріжжі він працевлаштувався на Запоріжвогнетрив. Про вакансію дізнався у Центрі кар’єри Метінвест.

– Влаштувався на Запоріжвогнетрив тиждень тому. Дізнався про вакансію в Центрі кар’єри Метінвест. Я зателефонував туди, мені повідомили, що є вакансія. Записали на співбесіду, я прийшов і мене прийняли на роботу. Три дні пройшло з моменту, коли дізнався про вакансію, до того часу, коли почав працювати. Роботу цілеспрямовано шукав у Метінвесті, бо це стабільність, гарна зарплатня, соцпакет. Колектив чудовий, підприємство дуже подобається. За масштабами все невелике в порівнянні з комбінатом Ілліча, де я працював. Відрізняється специфіка роботи. Там ми більше обслуговували прокатні стани. Але поступово входжу в курс справи, колеги пояснюють, розповідають. Принцип роботи той самий, просто специфіка інша, – поділився Максим ВАСИЛЕНКО.

Допомогли родині переселенців не тільки з працевлаштуванням, а й з необхідними речами.

– Гуманітарну допомогу отримали від Метінвесту, виплати йдуть зараз як переселенцям, «підйомні» мають надати. Потроху звикаємо до нового життя, налагоджуємо побут, – каже маріуполець.

Після перемоги чоловік мріє повернутися до рідного міста й відбудувати його.

– Найбільше бажання зараз – побачити своїх близьких, які залишилися в Маріуполі. Там у мене батьки, брат. Плануємо, якщо вийде, сюди їх вивезти. Після нашої перемоги хочу повернутися до свого рідного міста, відновити свій будинок і відновлювати своє рідне підприємство. Відбудовуватимемо місто, – поділився планами на майбутнє Максим ВАСИЛЕНКО.

Зауважимо, що у квітні в Запоріжжі відкрився центр реабілітації та реінтеграції Метінвесту. За час роботи до центру звернулися майже 400 людей. Приблизно 300 з них отримали пропозиції щодо працевлаштування, майже 100 особам надали ліки, медичну та психологічну допомогу. Центр реінтеграції Метінвесту розташований у Запоріжжі на вулиці Тургенєва, 29. Тут жителі Маріуполя, які евакуювалися з міста, можуть долучитися до терапії цілою родиною й отримати необхідну допомогу.

Центр реабілітації та реінтеграції переселенців у Запоріжжі працює по буднях з 9.00 до 17.00. Телефон Центру кар’єри Метінвест: 0-800-606-000.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.