Екологія 19.05.2021 Читати 3 хв

Екологи ІнГЗК застосовують новий реагент для боротьби з пилом

У цеху технічного водопостачання і шламового господарства Інгулецького ГЗК провели роботи по закріпленню сухих поверхонь карти хвостосховища. Для цього фахівці використовували новий реагент - DustFall.

Інгулецький комбінат продовжує виконувати заходи в рамках міської екологічної програми. Серед заходів - закріплення сухих поверхонь карт хвостосховища. В цьому році екологи почали застосовувати нову речовину - DustFall. Реагент складається з природних компонентів: натрієвих солей з домішкою глини, лігносульфанат і хлористого кальцію.

У минулому році екологи комбінату провели промислові випробування по застосуванню і визначенню ефективності нової речовини. Чотири ділянки хвостосховища були оброблені реагентом з різною концентрацією для встановлення оптимальних параметрів використання. DustFall показав хороший пилоприбивний ефект. Реагент сприяє закріпленню поверхонь на термін від 3-4 місяців.

«Інгулецький ГЗК впроваджує нові технології для ефективної боротьби з пилом. Ми застосовуємо різні реагенти, щоб знайти найбільш оптимальні для наших умов. Продовжуємо роботу з озеленення та гірничо-технічної рекультивації хвостосховища. Комбінат виконує всі заходи екопрограмми. За графіком почався полив технологічних доріг та міських вулиць. З початку року ми вже висадили більше 2 800 дерев. За допомогою культуральної рідини озеленюємо укоси хвостосховища площею 80 га», - зазначив начальник відділу охорони навколишнього середовища Інгулецького ГЗК Метінвесту Євген Бохонський.

Нагадаємо, в минулому році на реалізацію екологічних заходів криворізькі підприємства Метінвесту направили понад 8 млрд грн.