Важлива новина 16.03.2022 Читати 6 хв

До Запоріжжя прибули мешканці блокадного Маріуполя: про пекло «русского мира» – з перших вуст

До Запоріжжя дісталися мешканці блокадного міста, яким вдалося виїхати на власних автівках.

До Запоріжжя прибувають мешканці блокадного міста-героя Маріуполя. Майже три тижні – 20 днів – вони жили в бомбосховищах, під постійними обстрілами, у повній гуманітарній блокаді з боку російських окупантів.

Для перших кількох тисяч маріупольців цілодобові обстріли, життя у сховищах, пошуки бодай якоїсь їжі та виснажлива дорога – позаду. Їх прийняли в Запоріжжі, яке сьогодні залишається мирним завдяки потужній обороні наших захисників на підступах до обласного центру.

– Нет ни света, нет ни газа, люди забыли, что такое хлеб вообще, его больше двух недель нет, люди не ели хлеба, – згадує жахіття блокади мешканка Маріуполя Ольга. – Но если где-то дождик прошел, водичка или еще что-то – это есть, если погодных условий нет, то это труднее людям. Люди делят еду, люди варят кипяток, могут ложку каши сварить на всю семью.

Вирватися з такого пекла люди намагаються постійно. Втім донедавна такі спроби були марними, адже російські окупанти цинічно порушували домовленості та вдавалися до провокаційних обстрілів «зелених коридорів», якими намагалися евакуювати мирних жителів.

– Нас обстреляли с ГРАДов, – розповідає мешканка Маріуполя Надія. – Стояли мины, и это был очень большой риск, ехать очень страшно через мины, тем более они были натыканы через 500 метров, грубо говоря.


Та 15 березня кільком тисячам жителів Маріуполя все ж вдалося виїхати з блокадного міста. Вони розцінюють це як велике диво. Збиратися довелося за лічені хвилини. Власними автівками люди дісталися Запоріжжя.

Розміститися тут вимушеним переселенцям допомагає Центр координації гуманітарної місії компанії Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського. Тут їх забезпечують одягом і їжею, а також надають медичну допомогу.

Люди тут забезпечені всім: у них є продукти, у них є тепла вода, є можливість попрати свої речі та привести їх до ладу. Також тут є запас ліків першої необхідності й тут є лікарі, які оглядають першою чергою діток, і, якщо якась допомога необхідна, вони її негайно надають.

— Олександр МИРОНЕНКО, голова Центру координації гуманітарної місії Метінвест у Запоріжжі.

У Запоріжжі компанія Метінвест може надати прихисток для понад 1000 людей. Місця для ще двох тисяч облаштовують спільно з обласною владою. Адже за допомогою наступних гуманітарних коридорів планують евакуювати до Запоріжжя інших охочих мешканців Маріуполя й решти міст, які тимчасово опинились у блокаді або під окупацією російських військ.

– Сьогодні теж очікуємо, я думаю, велику кількість автомобілів із маріупольчанами, – розповів голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр СТАРУХ. – Запоріжжя, ми бачимо, всі як один допомагають. Це дуже правильно для нашого міста, тому що ми єдині, ми одна країна і маємо одне одному допомагати.

Нагадаємо, в Запоріжжі молодіжна організація «Молодь Метінвесту» створила пункт збирання гуманітарної допомоги для вимушених переселенців і тих, хто цього потребує.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.