Дайджест 17.01.2022 Читати 6 хв

Дайджест виробництва за грудень 2021

За вікном  зима, а на душі свято) Але якщо у вас зараз не так, ситуацію допоможе виправити виробничий дайджест Метінвесту. Запрошуємо на віртуальну екскурсію до музею зимових фігур, створеного руками металургів і гірників. Тільки одягайтеся тепліше. Буде холодно, але цікаво)
_____

На вході вас зустріне крижаний представник Тачок Метінвесту. Він втілює в собі потужність і силу виробничої техніки.

На ПівдГЗК з'явився новий аварійно-рятувальний автомобіль на базі фургона Volkswagen Crafter. Він призначений для проведення аварійно-рятувальних і відновлювальних робіт, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

А ось – техно-сніговик 2.0, «зліплений» з використанням сталі й новітніх технологій) Він не розтане навіть у плюсову погоду.

У Першотравневому кар'єрі ПівнГЗК ввели в дослідно-промислову експлуатацію другий пусковий комплекс циклічно-потокової технології. ЦПТ складається з двох ліній. Рудний тракт запустили у 2016 році. Тепер черга дійшла до другого – скельного. Транспортуватиме руду й скельну породу з 300-метрової глибини на поверхню кар'єру система стрічкових конвеєрів.

На Азовсталі завершено капітальну модернізацію міксера № 2 із заміною корпусу агрегату. Нова конструкція виготовлена ​​з міцнішої марки сталі, вдосконалена й відповідає всім технологічним умовам.

Також на комбінаті оновлюють обладнання товстолистового цеху. У межах інвестиційного проєкту було введено в експлуатацію десять нових апаратів для видалення поверхневих дефектів металу абразивним способом.

На виробничих майданчиках теплоелектроцентралі та цеху водопостачання, кисневого й теплосилового цехів ММКІ спеціалісти компанії YАSNO Efficiency «під ключ» замінили застарілі лампи розжарювання на 420 енергоощадних світлодіодних світильників. Оновили кабельні системи й щитові.

На черзі – зала зі сніговими версіями робочих інструментів. Вони набувають сили тільки під управлінням умілих ремонтників)

Метінвест Промсервіс завершив капітальний ремонт обладнання, незамінного в техпроцесі – кліщового крана № 3 відділення безперервного розливання сталі конвертерного цеху ММКІ. Його відновленням цілодобово займалися 30 співробітників цеху ремонту вантажопідіймального обладнання.

А в цеху магнезіальних виробів Запоріжвогнетриву завершили великий ремонт гідравлічного преса № 7 і садової машини. Це основні агрегати цеху, що відповідають за високу якість вогнетривкої продукції.

Але не все в нашому музеї зі снігу, льоду та сталі. Є й інші матеріали – сучасні й також екологічно чисті.

Метінвест Маріуполь почав тестувати нову технологію для пилопригнічення шлакових відвалів на балці Грековата. Частина верхнього ярусу основного шлакового відвалу за допомогою гідромонітора вже вкрита спеціальним полімером Enviro Binder. Він не тільки покращує зовнішній вигляд відвалу, а й дозволить довгостроково запобігати пилоутворенню на оброблених ділянках.

На ММКІ завершують заміну газоочищення в корпусі випалу вапняку цеху агломерації. Замість застарілих циклонів з'являться сучасні пласкорукавні фільтри. Новим очисним обладнанням оснастили вже три машини обпалення. Роботи ведуться на останній – четвертій.

Метінвест і SMS group підписали меморандум про декарбонізацію виробництва. Він надасть обом сторонам можливості для розроблення й випробування нових технологій для вдосконалення як процесів виробництва чавуну та сталі, так і глибшого переділу.

І за традицією, насамкінець ми залишили новину, від якої мурашки по шкірі. Але не від холоду, а від того, наскільки вона важлива.

У складі Групи Метінвест створено компанію «Метінвест Покровськвугілля», яка керуватиме операційними й адміністративними змінами на підприємствах Покровської вугільної групи. Серед них – шахтоуправління «Покровське» та Свято-Варваринська збагачувальна фабрика.