Інтерв'ю 10.02.2022 Читати 3 хв

Олександр Акулінін: У портфелі Метінвест-Інжинірингу – понад 40 інвестпроектів

Незважаючи на дійсність, що змінюється, карантинні обмеження, відхід на віддалений формат роботи та інші завдання «із зірочкою», «Метінвест-Інжиніринг» збільшує портфель проектів і входить у новий робочий рік з новими викликами.

Одним із важливих етапів реалізації стратегічних інвестиційних проектів, якими займається МІІ, є закупівлі. Про те, як вони відбуваються читайте в інтерв'ю з начальником відділу закупівель будівельно-монтажних робіт Олександром АКУЛІНІНИМ.

У чому особливість закупівель у компанії?

Перша особливість – це проектні закупівлі. У нас немає жодного проекту, що повторюється, тому кожна закупівля – це щось нове. Доводиться часом з нуля вивчати ринок, формувати стратегію, щоби провести закупівлю максимально ефективно. Нудно не буває.

Друга особливість – це люди. Ми доклали багато зусиль, щоб сформувати команду співробітників, які здатні долати труднощі, не бояться викликів невідомості та націлені на загальний результат. Якщо говорити про управління закупівель, то за два роки ми дуже змінилися. Нам вдалося знайти багато талановитих хлопців, і за це велике спасибі нашим HR – Аліні Ковальовій та Валерії Кабак.

 

Олександр Акулінін

Чи вплинув карантин на співпрацю з іноземними підрядниками та весь процес закупівель в цілому?

Карантин вплинув на закупівельний процес, причому несподівано позитивний. Безумовно, людям був потрібен час на адаптацію, але завдяки неоціненній підтримці наших IT-фахівців із Metinvest Digital все пройшло швидко та гладко. Сьогодні ми використовуємо багато зручних ІТ-інструментів, про які раніше не знали. Наради та зустрічі з партнерами відбуваються онлайн у відеоконференціях, а більшість наших тендерів проводяться на електронному майданчику SAP-Ariba без впливу людського фактору. При цьому наші співробітники можуть працювати з дому без загрози їхньому здоров'ю у гострі епідеміологічні періоди. Впевнений, що ми стали ефективнішими, ніж у докоподібний період.

 

Олександре, наприкінці минулого року відбулася масштабна зустріч підрядників МІІ, в якій брали участь ТОП-менеджери нашого підприємства та генеральний директор комбінату «Азовсталь». Розкажіть докладніше про цю зустріч. З якою метою вона проводилася?

Це був наш перший досвід, коли ми у такому відкритому онлайн-форматі за участю понад 100 компаній розповіли про наш проект «Реконструкція системи газоочищення конвертерів конвертерного цеху на ПрАТ «МК «АЗОВСТАЛЬ»». Ми вперше надали ринку карту лотів закупівлі, щоб компанії могли вибрати позиції, що цікавлять, розрахувати і спланувати свої ресурси, підготуватися до участі в тендерах. Хочу сказати, що фідбек був дуже активним, запит є, інтерес ринку до такого формату високий. Сьогодні ми намагаємось бути максимально відкриті.

Наприкінці лютого планується ще один масштабний онлайн-захід. Чим воно відрізнятиметься від попереднього?

Це буде масштабніша подія. Ми плануємо розповісти про декілька стратегічних інвестиційних проектів у Кривому Розі із терміном реалізації до 2026 року. Це згущення відходів збагачення, флотація та будівництво нової випалювальної машини на ПівнГЗК. Ми розповімо основні засади закупівельного процесу МІІ, що буде цікаво для компаній, які з нами раніше не працювали. І як безкоштовний бонус для учасників зустрічі – ми поділимося карткою лотів для того, щоб компанії могли спланувати свої ресурси. Буде багато корисної та цікавої інформації. У цьому заході зможуть взяти участь усі охочі представники підрядних організацій. Слідкуйте за новинами, незабаром буде відкрито реєстрацію.

 

Створення комплексу зі згущення пульпи на ПівнГЗК – один з найбільших високотехнологічних проектів

У чому переваги такого формату для потенційних партнерів/підрядників та для самого МІІ?

Такий формат – це чудова платформа для відкритого спілкування, обміну інформацією, думкою та досвідом. Ми намагаємося бути максимально відкритими стосовно ринку – говоримо про наші плани, розповідаємо про деталі закупівельного процесу, і ми бачимо, що наші партнери також йдуть нам на зустріч. Це формула win-win, і вона справді працює.

Розкажіть про плани цього року. Які поставлені цілі та чого очікувати від закупівель МІІ?

У портфелі МІІ перебуває понад 40 стратегічних інвестиційних проектів на різній стадії реалізації, а колись ми розпочинали з двох-трьох проектів. Тому якщо сказати про плани одним словом – це «Трансформація». Трансформація внутрішніх процесів, трансформація закупівельної служби, трансформація взаємин із контрагентами та вихід на нові ринки. Наприклад, сьогодні ми активно працюємо над реалізацією одного із наших найбільших проектів із залученням іноземних підрядників, але це вже інша історія.