This page hasn't been translated into English yet.
Metallurgy 4/3/2022 Read 3 min

Запорізький ливарно-механічний завод відновив роботу

Група Метінвест ухвалила рішення щодо виведення з режиму консервації основного обладнання Запорізького ливарно-механічного заводу.

Запоріжжя потроху повертається до звичного життя. Промисловість – не виняток. Нещодавно роботу поновив Запорізький ливарно-механічний завод. Досі на робочі місця виходили винятково чергові бригади, які підтримували обладнання в належному стані.

– Надійний тил не менш важливий, аніж стійкий і сильний фронт. Ми розуміємо, що перемога України неможлива без економічної сталості, наша робота – це наразі найкраща підтримка національної економіки. Ми маємо всі підстави для відновлення роботи: воєнна ситуація в Запоріжжі є контрольованою, ми отримали як стандартні замовлення, так і унікальні запити від клієнтів, тож зараз докладаємо максимальних зусиль для їх виконання, – зазначив в. о. генерального директора ЗЛМЗ Ігор ДОЛГОЗВЯГО.

Завод відновив роботу основних підрозділів: механічного цеху, цеху металоконструкцій та відділення виробництва фасонного лиття. Наразі на Запорізькому ливарно-механічному заводі планують виготовляти й відновлювати деталі для підприємств Метінвесту – Запоріжсталі, Каметсталі, Метінвест Покровськвугілля та гірничозбагачувальних комбінатів Групи Метінвест. Також підприємство опановує виробництво нових видів продукції – запчастин для кар'єрної та вантажопідіймальної автомобільної техніки.

Юрій Дмитрієв

– Ми розуміємо, що підприємству потрібно працювати, щоб сплачувати податки й наповнювати бюджети. Тож днями частково запустили виробництво. Коли ми поінформували про це колектив, наші працівники одразу виявили бажання повернутися до роботи. Деякі співробітниці навіть почали повертатися з-за кордону, – розповів начальник механічного цеху ЗЛМЗ Юрій ДМИТРІЄВ.

На підприємстві набирають довоєнних обертів і навіть опрацьовують нові технології, аби не залежати від іноземного постачання.

– До війни ми працювали за графіком день/ніч/48 або 5/2. Та зараз наші працівники готові працювати цілодобово, щоб максимально завантажити обладнання та виготовити максимум продукції, – повідомив Юрій ДМИТРІЄВ.

Робочі зміни для працівників скориговані з урахуванням комендантської години. Підприємство забезпечує централізоване підвезення робітників корпоративним транспортом.

За рішенням компанії, пріоритетне право працевлаштування на відкриті вакансії дефіцитних професій на ЗЛМЗ надається фахівцям, евакуйованим із Маріуполя до Запоріжжя.

Зазначимо, співробітники Запорізького ливарно-механічного заводу як волонтери долучилися до роботи Центру координації гуманітарної місії Метінвесту в Запоріжжі з перших днів його створення. Вони беруть участь у прийманні, сортуванні та формуванні вантажів з гуманітарною допомогою. Крім того, вони разом із колегами з інших запорізьких підприємств Метінвесту координують приймання вимушених переселенців на соціальних об'єктах Компанії в Запоріжжі, надають усю необхідну допомогу українцям, які постраждали внаслідок воєнних дій.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.