This page hasn't been translated into English yet.
Modernization 7/27/2021 Read 4 min

Екопрограмма по заміні електрофільтрів на ПівнГЗК

У цеху з виробництва окатішів № 2 Північного ГЗК Групи Метінвест завершили будівництво п'ятої газоочистки на обпалювальній машині Лургі 552 А. В цілому, на реалізацію програми компанія направила понад 700 млн гривень.

П'ятий з шести запланованих електрофільтрів готовий до гарячих випробувань. Його встановили в зоні сушки для зниження викидів газів відповідно до норм природоохоронного законодавства України - до 50 мг/м³. Для очищення використовували електрофільтри чеської компанії ZVVZ-Enven Engineering. Вони справляються з великими обсягами газів при температурі до 350°C і добре зарекомендували себе в роботі на обпалювальної машині Лургі 552 В. Генеральним підрядником і проектувальником довгострокової програми виступила компанія Метінвест Інжиніринг.

За словами екологів, заміна застарілого обладнання виконується поетапно, за допомогою додаткової установки, яка виконує роль відсутнього на цей період електрофільтру. В даний час на всіх джерелах викидів працюють сучасні агрегати - по два в зоні підігріву і сушки і один на ділянці аспірації. Паралельно з електрофільтрами в корпусах подрібнення вапняку та бентоніту, відвантаження окатишів встановили нові рукавні фільтри.

— Метінвест прагне відповідати європейським екологічним стандартам, підвищуючи операційну і енергетичну ефективність виробництва, впроваджуючи сучасне обладнання для зниження техногенного навантаження на навколишнє середовище. Щоб зробити наше підприємство максимально екологічно чистим, ми встановлюємо нове газоочисне обладнання на переробному комплексі, використовуємо інновації у веденні гірських робіт. На початку року на комбінаті стартував проект з будівництва найбільшого в Україні комплексу згущення хвостової пульпи, який дозволить підприємству зменшити площі під розміщення хвостів, знизити витрати з транспортування відходів збагачення корисних копалин. На виконання комплексу заходів екологічної програми підприємство щорічно інвестує понад 2 млрд гривень. - Андрій Скачков, генеральний директор Північного ГЗК.

Нагадаємо, для поліпшення екологічної ситуації в місті Північний ГЗК виконує заходи по закріпленню пилу хвостосховищ, озеленює санітарно-захисні зони, прилеглі до промислових майданчиків комбінату. Відповідно до встановленого графіку поливає дороги в Терновському районі, а також регулярно зрошує технологічні дороги і забої в кар'єрах.