This page hasn't been translated into English yet.
Safety 11/15/2022 Read 6 min

Як впоратися з емоціями, якщо часто відчуваєте роздратування?

Роздратування та злість – це активні і сильні емоції, які дуже помітно відчуваються в нашому тілі. Вони корисні тим, що дають нам енергію діяти, але якщо вони продовжуються надто довго, починається неминуче руйнування нервової системи. Тож, що робити, якщо все розумієш, але все дратує? 

Читайте поради від психологів сервісу «Метінвест – разом!».

Рухайтеся і тренуйтеся.

Емоції зароджуються в нашому тілі та через нього ж виходять. Фізичні тренування допомагають вивільнити їх і відчути силу в собі, щоб йти далі та виконувати потрібні справи. Коли ви відчуваєте себе сильними фізично, з'являється відчуття і психологічного зміцнення, бо психіка і тіло взаємопов'язані між собою. Тож ваше тіло – це ваша підтримка, воно має великий потенціал, а фізичні навантаження допоможуть привести до ладу свій психологічний стан.

Проговорюйте свої емоції.

Важливо їх позначати, тому що це може допомогти у розумінні того, що з вами відбувається. Зробіть емоції явними для себе, щоб відчути контроль над ними та вивільнити їх. Описуйте якомога точніше і більше, спирайтеся на відчуття у своєму тілі. Поговоріть про це з близькою людиною або вголос самі з собою. Ви можете виписати все, що відчуваєте, на лист паперу або навіть зробити пост у соціальних мережах. Не тримайте все в собі, висловлюйтеся ефективними для себе способами.

Викладіться на повну у своїй діяльності.

Якщо ви мама або батько, то створіть своїй дитині максимально чудовий відпочинок. Якщо ви працюєте, то забезпечте гарні результати в роботі. Якщо ви займаєтеся хатніми справами, влаштуйте генеральне прибирання. Якщо ви маєте можливість, зробіть благодійний внесок для ЗСУ, бо це потужне протистояння ворогу.

Переформовуйте злість на сміх.

Ні, це не про недооцінку ворога. Це про повну зупинку процесу руйнування здорового функціонування психіки. Нам потрібна енергія. Сміх над ворогом у перерві між протистоянням може дати цю енергію, на відміну від тривалих злості та роздратування, які з часом цю енергію забирають.

Запишіться на пробну консультацію з психологом.

Підтримка та поради спеціаліста направлені на пошук екологічного способу для проявлення та роботи з важкими емоціями.

Тож дотримуйтеся цих психологічних порад, не затримуйте в собі емоції, вивільняйте їх і перетворюйте на силу.

Кожен співробітник Метінвесту та його рідні мають можливість подзвонити на лінію для телефонних звернень 0 800 600 170 чи написати в месенджер й отримувати безплатні психологічні консультації експертів. Звернутися за підтримкою до фахівців «Метінвест – разом!» можна сім днів на тиждень з 8:00 до 20:00.

Додаткову інформацію щодо роботи сервісу «Метінвест – разом!» шукайте на внутрішньому порталі компанії.