This page hasn't been translated into English yet.
Stories of survivors 9/13/2023 Read 5 min

«Я дуже любив свою роботу, любив Азовсталь, любив Маріуполь»: історія Павла Вачилі

Багатьох маріупольців, які через окупацію покинули свої домівки, прихистило Запоріжжя, зокрема й металурга Павла Вачилю.

Вересень – особливий місяць для кожного маріупольця. Саме у перші, ще теплі осінні дні місто Марії відзначає річницю з дня заснування, а також звільнення від німецьких фашистів у Другій світовій війні. Згідно з історичною довідкою, рівно 245 років тому на місці вартового посту було засноване місто-герой Маріуполь – це офіційна, але не єдина версія виникнення міста. На жаль, вже півтора року незламне місто знаходиться під окупацією. Тож зараз кожен, кому довелося виїхати з Маріуполя знову мріє повернутися додому та відсвяткувати день міста під українським прапором. В день, коли воно буде звільнене від рашистської окупації.

Чимало маріупольців нині мешкають у Запоріжжі. Наше місто стало першим, яке зустрічало людей  у березні минулого року. З моменту, як з Маріуполя стали вириватися мешканці на приватних автівках, в містах і селах Запорізької області, через які тоді йшов шлях до безпечного місця, біженців підтримували всіма способами – годували, поїли, давали прихисток, одяг та речі першої потреби. Дехто з маріупольців поїхав далі, у більш безпечні регіони, але й досі в Запоріжжі залишаються тисячі людей, які пережили пекло осадженого Маріуполя.

Павло Вачиля також жив у Маріуполі, працював оператором поста керування станом на Азовсталі – отримував неоціненний досвід, зростав у кар’єрі, будував власний будинок. Але так було до 24 лютого 2022 року, допоки росія не вдерлася в Україну та не почала справжній геноцид мирного населення, зокрема й у Маріуполі. Він з сумом та невгамовним болем згадує той страшний час, коли довелося на власні очі бачити руйнування рідних вулиць та осель рідних, страждання людей та не міг спати, через нескінченні обстріли. Але завжди з теплою ностальгією та посмішкою розповідає про життя та роботу у рідному місті.

«Я дуже любив свою роботу, любив Азовсталь, любив Маріуполь. Мені було приємно бачити, як рідне місто розвивається, з’являються нові круті локації, оновлюються парки, а разом з ним більш сучасним та модернізованим стає й моє підприємство», – згадує Павло.

Чоловік місяць прожив під окупацією, а щойно дізнався про відкритий зелений коридор – виїхав до Запоріжжя. Одразу ж почав шукати роботу та за порадою двоюрідного брата пішов на Запоріжсталь. Маючи досвід роботи оператором, Павло без проблем працевлаштувався на підприємство. Зараз він також оператор посту, але тепер стану «БТЛС-1680» у цеху гарячої прокатки Запоріжсталі.

«На тому ж місці, де зараз керую станом я, раніше працював мій брат. Спершу він був для мене наче наставником. Звісно, довелося трохи навчатися, звикати до нового для мене обладнання, адже технологічний процес та й взагалі робота тут зовсім відрізняється від Азовсталі. Але зараз я вже звик до своєї роботи», – каже чоловік.

Нині Павло Вачиля продовжує працювати – каже, що стабільна робота кожного, і всього підприємства в цілому – це підтримка економіки, а без сильного тилу немає сильного фронту. А ось у вільний час Павло активно займається волонтерством – він впевнений, що кожен має зробити свій внесок у Перемогу України.

«Я вірю, що кожен може бути корисним у тій чи іншій справі, і кожен має зробити все від себе залежне, аби наблизити нашу Перемогу. Зараз моя найбільша мрія – повернутися додому та знову відбудувати свій дім, відбудувати рідне місто, Азовсталь, як би складно це не було. Я роблю все від мене залежне, аби це сталося якнайшвидше», – зазначає Павло Вачиля.

До речі, чимало його колег також продовжили роботу на металургійних підприємствах Запоріжжя та Кам’янського. Маріупольці постійно на зв’язку, спілкуються, підтримують одне одного та чекають зустрічі у звільненому Маріуполі, на Азовсталі, як за мирних часів. І обов’язково привітають своїх друзів-маріупольців з днем їх рідного міста.

Нагадаємо, в Україні запускають масштабний проєкт з відновлення Маріуполя. План відродження міста розробляється в межах ініціативи «Mariupol.Reborn», яка була започаткована місцевою владою міста восени 2022 року у партнерстві з інвестиційною групою Ріната Ахметова SCM. План має бути розроблений до кінця 2024 року в кооперації із містянами та міжнародними партнерами.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.