Традиції – нагороджувати найкращих співробітників «Золотою зіркою Метінвесту» – вже 11 років. Ця найвища в компанії індивідуальна відзнака вручається працівникам, які не просто добре роблять свою справу, а й демонструють ініціативність, лідерство, високу залученість до розвитку своїх підприємств та компанії загалом.
Кандидати на отримання «Золотої зірки Метінвесту» мають відповідати щонайменше трьом із таких критеріїв:
◾ Інноваційність і лідерство у впровадженні змін, що приносять результат.
◾ Значні досягнення у сфері охорони праці та зменшенні впливу на довкілля.
◾ Особистий внесок у забезпечення стабільної роботи підприємств під час війни, підвищення їхньої ефективності.
◾ Участь у волонтерських ініціативах, допомога військовим або безпосередня участь в обороні країни.
Генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков відвідав українські підприємства Групи, щоб вручити нагороди тим, хто своєю працею, знаннями і професійним досвідом веде компанію вперед і надихає інших. Цього року головну корпоративну відзнаку і премію у 150 тисяч гривень отримали 20 співробітників Метінвесту.
ЦИФРА
З моменту заснування нагороду «Золота зірка Метінвесту» отримали 297 співробітників компанії.

Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест:
– Напередодні Дня металурга та гірника ми щорічно вшановуємо тих, хто є справжньою опорою Метінвесту – людей, які щодня змінюють нашу компанію на краще. Золоті зірки Метінвесту – це ті, на кого рівняються інші. Це ті, хто доводить, що сила нашої компанії в людях. В новаторах, які підвищують продуктивність виробництва і роблять наші бізнес-процеси гнучкішими та ефективнішими. В наставниках, які діляться досвідом з іншими. В людях, які роблять робочі процеси більш безпечними та екологічними. У ветеранах, які після служби повернулися до роботи й продовжують зміцнювати наші підприємства. «Золота зірка Метінвесту» – символ нашої вдячності таким людям. Але найголовніше – це визнання того, що саме завдяки їм Метінвест залишається надійною опорою для країни, громад та для кожного з нас.
Володарі «Золотої зірки Метінвесту» у 2025 році
АРТЕМ КАЛІНЕВИЧ, старший майстер стану та нагрівальних печей цеху гарячої прокатки Запоріжсталі

16 років тому у цеху гарячої прокатки Запоріжсталі розпочався професійний шлях Артема Каліневича. Молодий прокатник, щойно закінчивши металургійний коледж, працевлаштувався клеймувальником гарячого металу. Завдяки своїй наполегливості вже за 8 років Артем дійшов до посади майстра стану, а згодом – старшого майстра стану та нагрівальних печей.
За його ініціативою у цеху впроваджено понад п’ять десятків технічних рішень з підвищення ефективності роботи та зменшення виробничих витрат, поліпшення умов праці та безпеки на робочих місцях.
Зокрема, за його участі реалізовано проєкти зі зменшення обрізу металу за рахунок оптимізації технологічного процесу змотування товарних гарячекатаних рулонів. Це допомогло зекономити 600 тонн металу на місяць.
Крім того, Артем брав участь у заходах з поліпшення напрацьованих технологічних процесів виробництва прокату та розробці нових – зокрема, специфічного прокату для потреб української армії.
З перших днів повномасштабної війни Артем допомагає військовим, підтримує родини колег, які постраждали від обстрілів, організовує збори коштів, речей для переселенців.
ОЛЕГ ІСЕНКО, майстер агломераційного цеху Запоріжсталі

Молодий та амбітний Олег Ісенко за вісім років роботи на комбінаті пройшов шлях від машиніста шихтоподачі аглоцеху до майстра та володаря найвищої корпоративної нагороди.
Олег як ніхто розуміється на тонкощах виробництва якісного агломерату для доменних печей. Він постійно шукає способи вдосконалення процесів та оптимізації витрат, підвищення ефективності без втрати якості.
Так, у цеху впроваджено низку технічних рішень, у розробці яких брав участь Олег. Наприклад, переобладнання спікальних візків на інший тип колосника зменшило витрати на виробництво агломерату. На його рахунку понад 100 заходів з підвищення безпеки виробничих процесів.
Під час війни Олег активно підтримує мобілізованих працівників комбінату. Також опікується ветеранами, які стають до роботи після служби.




ВАЛЕРІЙ ЯНОВИЧ, начальник служби вантажної та комерційної роботи управління залізничного транспорту Каметсталі

Валерій Янович – експерт із залізничної логістики, успішно працював за цим напрямом на ММК ім. Ілліча, а з 2022 року свій досвід присвятив Каметсталі.
Одне з ключових досягнень Валерія – впровадження сучасного програмного забезпечення для організації роботи залізничного транспорту. Під його керівництвом було розроблено та впроваджено Інформаційну диспетчерську систему та Power BI, які дозволили автоматизувати приймально-здавальні операції, документообіг і облік вантажопотоків.
Завдяки цим рішенням на 109,7% виконано план з вагонопотоку. А головне, на 0,5 год./вагон скоротився час обробки транспортних документів та приймально-здавальних операцій. Автоматизація документообігу та приймально-здавального процесу дозволила також підвищити ефективність прийомоздавальників станцій примикання.
У 2024 році Валерій став на захист України, воював на Північно-Східному напрямку у званні старшого лейтенанта. Після поранення та реабілітації повернувся на Каметсталь.
СЕРГІЙ КОСТРІКОВ, начальник служби організації та планування ремонтів цеху ремонту металургійного устаткування Каметсталі

Сергій Костріков – один із найкращих знавців устаткування доменних печей. На початку повномасштабної війни одним із перших прибув на Каметсталь з окупованого Маріуполя.
Без його участі не обходиться створення технологічних карт для нестандартних ситуацій – задля безпечного виконання робіт. Загалом уже розроблено та оновлено 74 карти з реальним поліпшенням умов праці.
Показовий приклад – розроблена ним технологія заміни водоохолоджуваних фланців повітронагрівачів дозволила скоротити тривалість ремонту з 32 до 12 годин. У 2024 році за цією методикою замінили чотири фланці.
Під його керівництвом успішно проведено капітальні ремонти агломашини № 8, доменних печей, вагоноперекидача коксового цеху, котлоагрегатів ТЕЦ та іншого обладнання. Особливо вагомим став внесок Сергія у підготовку та реалізацію капремонту доменної печі № 9, завершеного в червні.
Сергій Костріков – людина з активною громадянською позицією. На початку війни допомагав у розміщенні та працевлаштуванні тимчасово переміщених працівників з окупованих територій. Бере участь у ініціативах компанії на підтримку ЗСУ.




ВОЛОДИМИР ДЕМКО, водій автотранспортних засобів в кар’єрі ГТЦ-1 Північного ГЗК

16 років працює на Північному ГЗК водієм великоваговика Володимир Демко. Досконалий знавець багатьох кар’єрних автогігантів, цьогоріч за власної ініціативи він опанував експлуатацію та техобслуговування позашляхового самоскиду САТ-785D.
Володимир зарекомендував себе як висококласний фахівець, наставник і лідер. Очолює змінну бригаду, активно ділиться знаннями з молодими працівниками – підготував десять новачків. Застосовуючи власний військовий досвід, допоміг швидко адаптуватися одному з ветеранів війни, який прийшов в цех після демобілізації.
Володимир завжди опікується безпекою руху. Вагомий внесок також зробив у підвищення операційної ефективності ГТЦ-1. Його ідеї сприяли зменшенню витрат пального та мастил. Під його керуванням середня швидкість завантаженого великоваговика сягнула 16,1 км/год. А середній показник підопічних з його бригади – 15,9 км/год.
Разом із колегами з цеху Володимир допомагає бійцям фронту.
ОЛЕГ САВОЧКІН, енергетик дільниці цеху шламового господарства Центрального ГЗК

Колись, услід за батьком-електромонтером, Олег Савочкін захопився світом електроніки і саме вона визначила його майбутнє.
Під його керівництвом дільниця ефективно працює над оперативним усуненням відхилень, забезпечуючи надійну роботу обладнання. Зокрема, за лідерства Олега Савочкіна виросла ефективність пульпонасосної станції та поліпшені умови праці завдяки впровадженню системи дистанційного контролю обладнання.
У сфері безпеки праці Олег – активний учасник системи БРП. Він ініціював заміну звичайних манометрів на електронні датчики тиску пульпи у напірному пульпопроводі землесосів. Це дозволило контролювати тиск у реальному часі.
У сфері енергоефективності Олег долучився до проєкту з встановлення частотного перетворювача на насос тиску НДВ-1, що дає середню економію у 42 кВт·год за годину роботи. Він координував співпрацю з інженерами, збирав і аналізував дані для оцінки ефективності.
ОЛЕКСАНДР ЗАБОЛОТНІЙ, електрик дільниці рудозбагачувальної фабрики № 1 Південного ГЗК

Як електрик дільниці відвантаження концентрату Олександр відповідає за велике електрогосподарство, зокрема – рудогрейферні перевантажувачі.
Під його керівництвом переведено на цифрову систему керування електрообладнання мостового грейферного перевантажувача, модернізовано силову апаратуру живильних підстанцій. Разом із колегами він постійно працює над підвищенням операційної ефективності. Розробив і реалізував пропозицію щодо зменшення витрат електроенергії на перекачування технічної води – за рахунок використання відпрацьованої води насосів ВВН2-300 вакуум-насосної № 2 РЗФ-1.
Завдяки глибоким знанням технологій і обладнання був призначений головним енергетиком рудозбагачувальної фабрики. Олександр – активний учасник системи «Безпечний робочий простір». Як член робочої групи, він розробив 48 заходів, більшість із яких уже реалізовано.
З початку повномасштабної війни долучився до волонтерського руху: допомагає в організації збору коштів і придбанні обладнання для бригад, у яких служать працівники комбінату.




АНДРІЙ ГРИНЬ, заступник начальника з експлуатації коксового цеха Запоріжкоксу

Андрій приєднався до команди Запоріжкоксу у 2003 році, працював газівником коксової батареї. Через рік, у зв’язку з переїздом до Маріуполя, змінив підприємство на Азовсталь, але не змінив професію, бо вона дуже припала до серця.
До роботи на Запоріжкоксі Андрій повернувся у 2018 році, майстром виробничої дільниці на коксовій батареї № 5-6, з часом почав підміняти старшого майстра. Три роки тому обійняв посаду заступника начальника коксового цеху з експлуатації.
Під його керівництвом реалізовано програму зі збільшення завантаження печей, що збільшило вихід валового коксу з однієї печі на 0,16 тонн.
Андрій Гринь підготував та впровадив заходи зі стабілізації температури підсклепінного простору печей, що сприяло покращенню якості виробленої смоли та забезпечило її продаж на експорт. У співпраці з колегами впровадив заходи, що дозволили усунути проблему буріння коксу при видачі на КБ № 2.
У березні 2022-го разом з колегами він повертав життя коксовій батареї після майже місячного простою, а згодом – налагоджував роботу обладнання після довготривалого блекауту.
ОЛЬГА ПЛЯС, начальниця помольної дільниці цеху магнезіальних виробів Запоріжвогнетриву

Свій професійний шлях на Запоріжвогнетриві Ольга Пляс почала сушильницею. Завдяки наполегливості, набутому досвіду та прагненню до розвитку згодом стала майстром зміни, а потім – начальницею помольної дільниці цеху магнезіальних виробів. За 22 роки роботи Ольга стала наставницею для десятків працівників.
Один із пріоритетів Ольги – безпека праці. Також вона бере активну участь у заходах з економії ресурсів. Зокрема за її ініціативою розроблено сценарій запуску обладнання помольної дільниці, який дозволяє мінімізувати роботу в холостому режимі. Це дає змогу щомісяця економити до 5000 кВт електроенергії та до 1000 м³ природного газу.
Разом з IT-фахівцями та комерційною дирекцією вона впроваджує нову автоматизовану систему обліку сировини, яка дозволить точно розраховувати собівартість кожного етапу переробки.
За участі Ольги вдосконалено процеси переробки сировини, що сприяло підвищенню стійкості вогнетривів.
З перших днів повномасштабного вторгнення Ольга підтримує військових та переселенців
СЕРГІЙ СЛАВСЬКИЙ, начальник механоскладального цеху філіалу № 2 ЗЛМЗ

Сергій пропрацював на підприємствах Метінвесту майже півтора десятка років, шість із них – на Запорізькому ливарно-механічному заводі.
З початком повномасштабної війни у березні 2022 року він добровільно вступив до лав Збройних Сил України. У лютому 2024 року Сергій був демобілізований і повернувся до Запоріжжя працювати на своєму підприємстві. Незабаром йому запропонували посаду заступника начальника механоскладального цеху криворізького філіалу ЗЛМЗ. На ній він працював з серпня 2024-го, а з кінця березня 2025 року – виконував обов’язки начальника цеху. На початку червня цього року Сергія Славського призначили начальником механоскладального цеху.
Нині Сергій керує проєктом оптимізації виробничого простору в своєму цеху. На меті – поліпшити розстановку персоналу і підвищити ефективність робочих процесів.
Також Сергій забезпечив підготовку до запуску розточувального верстата Škoda 160 після капітального ремонту з ЧПК-модернізацією. Цей верстат дозволить значно розширити асортимент продукції підприємства, поліпшити її якість і наростити обсяги виробництва.
НАТАЛІЯ ВЕРБІЦЬКА, начальниця управління корпоративних прав дирекції з правового забезпечення Метінвест Холдингу

Наталія Вербіцька – одна з ключових експерток Метінвесту у сфері корпоративного права.
Завдяки ініціативі Наталії було суттєво вдосконалено процес обігу корпоративних документів. Для українських підприємств Групи Метінвест було впроваджено Портал органів управління – автоматизовану систему, що забезпечує створення, погодження та оформлення рішень органів управління. Це підвищило ефективність управлінських процесів і зробило їх більш прозорими. Наступним кроком стала інтеграція порталу з платформою кваліфікованого електронного підпису, що дозволило перейти на цифровий формат документообігу, забезпечуючи їхню юридичну силу та високий рівень безпеки.
Суттєвим внеском у підвищення стандартів корпоративного управління стало впровадження інституту корпоративного секретаря в акціонерних товариствах Групи Метінвест. За участю Наталії здійснюється юридичний супровід масштабних проєктів з корпоративної реструктуризації активів, зокрема активів покровського майданчика та сервісних підприємств, що дозволяє оптимізувати структуру власності.
Наталія відповідає за правову підтримку цифрових рішень в компанії, включаючи електронну ідентифікацію, архівування та збереження юридичної сили документів.
Вона – ментор для молодих фахівців і активна учасниця професійної спільноти компанії. А ще – людина з активною громадянською позицією.
МАРГАРИТА ЛОЗОВА, керівниця проєкту з клієнтського досвіду дирекції з управління взаємодією із замовником Метінвест Діджитал

Маргарита Лозова працює в команді Метінвест Діджитал понад 6 років, а загалом у Групі Метінвест – майже 8 років. Вона має глибоке розуміння принципів ефективного клієнтського сервісу та бере участь у розробці й впровадженні відповідних стандартів.
Вона є ініціаторкою та активною учасницею понад 30 проєктів, спрямованих на оптимізацію бізнес-процесів. Завдяки її ініціативам компанія впровадила низку змін, що дозволили зменшити кількість скарг на 36% за рік.
Разом з ІТ-спеціалістами підприємств Метінвесту Маргарита подала понад 30 рекомендацій (це 74 активності). Зокрема, в компанії були переглянуті підходи до супроводу роботи сервісів і послуг, поліпшено процеси взаємодії між групами підтримки користувачів та менеджерами послуг і сервісів.
Маргарита активно сприяє професійному розвитку колег, підтримує впровадження нових технологій і підходів, а також налагоджує ефективну кросфункціональну взаємодію. Вона стала першою володаркою «Золотої зірки» в історії Метінвест Діджитал.
ОЛЕНА ПАВЛЮК, керівниця центру податкового обліку Метінвест Бізнес Сервіс

Олена Павлюк працює в Метінвест Бізнес Сервіс з початку його заснування. Зараз вона очолює Центр податкового обліку МБС і відповідає за розрахунок та своєчасну сплату податків до державного бюджету усіма підприємствами, які обслуговує МБС.
Вона ініціює та впроваджує сучасні інструменти аналітики та автоматизації процесів, спрямовані на зменшення податкових ризиків та підвищення рівня податкової прозорості.
За участю Олени Павлюк реалізували роботизацію бізнес-процесу «Створення в обліковій системі SAP ERP вхідних податкових накладних, звірка непідтверджених документів між ПЗ «MEDOC» та SAP ERP і створення підтвердженого податкового кредиту».
Небайдужість та чуйність Олени виявляєтья у її системній підтримці захисників. Олена також – постійний учасник благодійних акцій для дітей-інвалідів Криворізького навчально-реабілітаційного центру.
МАКСИМ ЖУТЕНКО, змінний майстер інспекційного центру у м. Запоріжжя Метінвест-Шіппінг

Максим Жутенко – один із тих спеціалістів, завдяки яким Метінвест забезпечує збереження якості продукції під час її транспортування.
Одним із ключових проєктів, у яких Максим відіграв важливу роль, стало впровадження технології очищення окатків за допомогою сит на польських залізничних терміналах. Це дозволило усунути сторонні домішки в продукції ГЗК, а згодом – масштабувати рішення на морські порти.
Максим також долучився до ініціатив зі зменшення втрат сипучої продукції під час перевалки та поліпшення умов її зберігання на терміналах у Польщі, Словаччині та Румунії.
Окрім професійної діяльності, Максим проявив себе як активний громадянин. У перші дні війни допомагав облаштовувати блокпости та захисні споруди в Запоріжжі, надавав житло колегам із Маріуполя, забезпечував їх речами першої необхідності. У вільний час бере участь у ліквідації наслідків обстрілів житлових кварталів міста.
КОСТЯНТИН БУРЛАЧЕНКО, старший інженер з охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища Метінвест Січсталь

Костянтин працює в Метінвест Січсталі шість років. Під його керівництвом впроваджено систему охорони праці на трьох великих будівельних проєктах, що дозволило зменшити ризики травматизму. Він ініціював розробку ключових документів, зокрема «Регламенту з проєктування та монтажу захисних огороджень» і «Матриці навчання» з охорони праці, промислової та пожежної безпеки.
Костянтин Бурлаченко став одним з ініціаторів переходу на внутрішнє навчання співробітників з питань охорони праці. За три роки під його керівництвом навчання пройшли понад 250 працівників підрядних організацій, зокрема з безпечних методів роботи на висоті та запобігання падінням.
У 2025 році він також представляв компанію в першому зовнішньому проєкті з оцінки ризиків за методом HAZOP, який реалізовувався для стороннього замовника.
Крім професійної діяльності, Костянтин займається волонтерством у складі благодійної організації «ДоброДій».
РАЙНА КАРАМАНОВА, керівниця відділу логістики Promet Steel

Райна 18 років працює на Прометі. Приблизно рік тому очолила відділ логістики. Завдяки її лідерству підприємство не лише стабільно виконує логістичні завдання, а й досягає рекордних показників за будь-яких умов.
У 2024 році завдяки покращенню процесів підрозділ Райни спромігся зменшити логістичні витрати на 6%, порівнюючи з 2023 роком. Одними з ключових рішень стали оптимізація відправлення продукції зі складу та організація прямого завантаження залізничних вагонів – цей показник досяг 50%.
Також на 65% було збільшено обсяг залізничного експедирування вантажів. Завдяки точному плануванню та координації з внутрішніми підрозділами та зовнішніми операторами вдалося уникнути простоїв вагонів.
У червні 2024 року Промет Стіл реалізував 73 тисячі тонн готової продукції без жодних логістичних затримок. А в липні було досягнуто рекордної кількості завантажених транспортних засобів – 1620 одиниць.
Ще один важливий результат – зростання морських перевезень на 28% завдяки оперативній взаємодії з портовими операторами та уникненню простоїв суден.
МАРТА ВІЦЕДОМІНІ, менеджерка з охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища Metinvest Trametal

Марта Віцедоміні зробила відчутний внесок у розвиток системи безпеки та екологічні поліпшення на Metinvest Trametal. Вона впровадила на підприємстві в Сан-Джорджо-ді-Ногаро систему внутрішніх аудитів, яка дозволяє виявляти ризики ще до того, як вони перетворяться на проблеми. У 2018 році таких аудитів було 62, а у 2024 – 160. Таке зростання – насамперед показник залученості працівників у цю роботу.
Марта ініціювала створення програмного забезпечення Vittoria, яке автоматизувало ключові процеси: навчання персоналу, перевірку допусків до робіт, контроль документації постачальників. Це дозволило значно підвищити якість управління ризиками.
Марту запрошують як експертку не лише в межах заводу, а й на зовнішні консультації – з питань екології, умов праці, оцінки ризиків. Вона супроводжує інспекції з боку державних органів Італії.
ДАМІАНО БОНОКОРЕ, менеджер з технічного обслуговування та автоматизації електротехнічного обладнання Ferriera Valsider

За три роки роботи на підприємстві Ferriera Valsider Даміано Бонокоре перетворив технічне обслуговування з рутинної функції на ефективну систему.
Одним із його ключових досягнень стало відновлення роботи внутрішнього відділу автоматизації, який раніше був переданий на аутсорсинг. Він особисто навчав і наставляв молодих фахівців, передаючи їм знання, які колись були втрачені на підприємстві та зосереджені в руках зовнішніх консультантів.
Даміано володіє глибокими знаннями електричних систем – від стандартів CEI до роботи з системами середньої та низької напруги, розподільними пристроями, енергорозподілом і безпекою. Впровадив систему превентивного та прогнозованого технічного обслуговування, що дозволяє уникати аварійних ситуацій.
Під його керівництвом реалізується програма заміни застарілого електронного обладнання, яке більше не доступне на ринку. Це дозволяє уникнути ризиків, пов’язаних із відсутністю запасних частин у майбутньому. У сфері охорони праці Даміано дотримується найвищих стандартів.
А ще він щиро підтримує українців у важкі часи через італійські волонтерські організації.
ВІЛЬЯМ ЕНДІ РІД, підземний електрик вугільного дивізіону Affinity United Coal Company

Майже два десятиліття Вільям Енді Рід працює в United Coal Company. Пройшов шлях від оператора обладнання до висококваліфікованого електрика. Завдяки глибокому розумінню роботи важкої техніки, Вільям швидко опанував складні електричні системи, що використовуються у підземному вуглевидобутку. Його технічні навички дозволяють точно діагностувати та усувати проблеми, які впливають на роботу обладнання, скорочуючи час простоїв і підвищуючи загальну ефективність виробництва.
Він інтегрує обслуговування електрообладнання у виробничі графіки, щоб мінімізувати збої і постійно шукає можливості для вдосконалення процесів. Його рішення сприяють підвищенню надійності систем і продуктивності шахти.
Вільям – приклад відповідальної поведінки на виробництві. За майже 20 років роботи в компанії у нього не було жодного випадку травматизму, що потребував би медичної допомоги або призвів до втрати працездатності.
Крім професійної діяльності, Вільям бере участь у благодійних ініціативах компанії для підтримки українців. Долучився до збору коштів через фонд United Coal Foundation.
СТІВЕН БРУКС, оператор виробництва Spartan UK

Стівен Брукс – приклад того, як ініціатива, глибоке розуміння виробничих процесів і прагнення до вдосконалення можуть суттєво змінити ефективність роботи підприємства.
Він особисто ініціював зміни на кромкообрізних потужностях заводу Spartan UK. Завдяки впровадженню принципів економного виробництва, усуненню відходів і вдосконаленню методів роботи, йому вдалося подвоїти продуктивність процесу обрізання країв товстого листа – з 500 до 1000 тонн на тиждень. Це дозволило Spartan UK значно ефективніше обслуговувати клієнтів, зокрема на експортних ринках.
Його лідерство проявляється у щоденних діях. Стівен створює атмосферу співпраці, підтримки та спільної відповідальності за результат. Його здатність швидко реагувати на запити бізнесу та зміни на ринку сприяє не лише успіху підприємства, а й задоволенню потреб клієнтів.