This page hasn't been translated into English yet.
Humanitarian aid 6/29/2023 Read 5 min

Український Нью-Йорк на передовій боротьби: як Метінвест підтримує громаду у важкі часи

У п’яти кілометрах від лінії фронту знаходиться український Нью-Йорк – мальовниче селище міського типу у Донецькій області. З початку повномасштабної війни росіяни гатять по цивільним ледь не щодня.

Потерпає від ворожих атак і місцеве підприємство – фенольно-нафталинове виробництво АКХЗ Групи Метінвест, розташоване у Нью-Йорку. Через війну робота тут призупинена, проте підприємство дбає про жителів містечка та допомагає їм.  

– Зараз на підприємстві немає жодного місця, яке б не постраждало від ворожих обстрілів. Спочатку по нам гатила авіація, потім почали стріляли з «градів», ствольної артилерії, а зараз ще й додалися фугасні снаряди. Проте, на підприємстві продовжують працювати понад 50 людей. Займаються підтримкою законсервованого ще на початку повномасштабної війни виробництва, ліквідують наслідки обстрілів та аварії, які спричиняють російські ракети, – розповів в.о. директора фенольного-нафталинового виробництва АКХЗ Сергій ДМИТРЕНКО.

Зараз у селищі залишилося чимало людей. Та навіть у такій важкій ситуації вони завжди отримують підтримку від Метінвесту – гуманітарну допомогу та допомогу у відновленні осель.

– Ми не можемо просто залишити фенольний, поїхати та кинути людей. Тим паче, що багато з них належать до трудових династій. Ми розуміємо, що сьогодні важливо підтримувати порядок та зберегти підприємство для відновлення, – додав Сергій ДМИТРЕНКО.

Серед представників династії промисловців – Роман Петричкович. Нині виконує обов'язки заступника головного енергетика. Працює тут з 2014 року. Покидати рідне містечко поки не планує, бо тут родинне коріння.

– На цьому заводі працював мій прадід, він відбудовував його після Другої світової війни, потім вже приєдналися до династій дід та мати. І це підприємство мені б хотілося зберегти у найкращому стані, тому що я розумію, що після перемоги нам потрібно буде його запускати, відновлювати рідне селище, – зазначив Роман.

А відновлювати у Нью-Йорку доведеться багато чого. Нещодавно росіяни кинули авіабомбу на місцевий клуб. Для ньюйорківців це знакове місце, зізнається Роман. Всі головні події та свята містечка проходили саме тут.

– З цим клубом безліч приємних спогадів у кожного жителя Нью-Йорку. Вечорами молодь могла розважитися з друзями, проводилися різні театральні вистави, концерти. Наше підприємство завжди підтримувало його у гарному стані, виконували ремонти, забезпечували апаратурою та іншим корисним приладдям. Боляче дивитися на те, що росія зробила з цим місцем. Вони наче розбили серце нашого селища, – каже Роман ПЕТРИЧКОВИЧ.

Проте, жителі всім серцем вірять у перемогу. Вони повторюють, що Нью Йорк – це Україна, і вже незабаром разом будуть відновлювати рідне підприємство, клуб та місто у вільній незалежній країні.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.