У Запоріжжі завершився проєкт «Фізична реабілітація дітей через плавання», який ініціював відомий український спортсмен та волонтер Денис Силантьєв. Щоб діти могли тренуватися безплатно, корисне починання підтримала Група Метінвест.
Наприкінці літа в Запоріжжі стартував проєкт «Фізична реабілітація дітей через плавання» для маленьких вимушених переселенців. Його ініціатор – срібний призер Олімпійських ігор та волонтер Денис Силантьєв. Проєкт повністю профінансувала Група Метінвест.
Протягом п’яти місяців роботи проєкту в ньому взяли участь понад 230 дітей. Багато з них показали хороші результати. Та головне, впевнений тренер Сергій Проняєв, що малеча щаслива.
– Я бачу, що діти отримують задоволення від занять, посміхаються. Спочатку в них був страх, вони були трошки затиснуті. Нині вони повністю розкуті, йдуть на контакт. Розмовляв з батьками: вони розповідали, що після занять у дітей з'явився апетит, зник страх. Тут ми не шукаємо чемпіонів. Завдання проєкту – щоб діти навчилися плавати, розслабилися, спокійно спали й хоч трошки забули пережиті жахи війни, – пояснює Сергій ПРОНЯЄВ.
Багато хто з дітей раніше не вмів плавати взагалі та обходив воду осторонь. Але завдяки наполегливості та програмі видатного українського плавця Дениса Силантьєва їм усе вдалося.
– Коли я вперше прийшла на тренування, то думала, що можу втопитися й ніколи не навчуся плавати на спині, – поділилася спогадами Фаїна, яка приїхала до Запоріжжя з Оріхова. – А тепер я навчилася стрибати у воду та плавати різними видами. А ще подружилася тут з дівчинкою Зоріною.
Сергій та Сашко не пропустили жодного заняття з плавання. Через війну вони вимушені були покинути рідні міста – Вільнянськ та Бердянськ. Познайомилися хлопці в Запоріжжі завдяки проєкту. Тож тепер вони нерозлийвода: разом ходять до басейну, разом навчаються в школі.
– З серпня ми потоваришували, тепер проводимо час разом. Вчимося, тренуємося. Дуже раді, що є такий проєкт, – каже Сергій.
Окрім навчання плаванню, для дітей проводили й заняття з водного поло. Юні спортсмени навчилися працювати в команді й удосконалювати навички плавання під час ігри.
– Коли додаються ігрові елементи, діти одразу хочуть перегнати одне одного, щоб виграти, і не помічають, як відпрацьовують нові навички. Кожного заняття вони йшли з новими навичками, – розповіла тренерка з водного поло Ілона ГРАЧОВА.
Днями діти отримали почесні дипломи проєкту.
– Дипломи вручали дітям від Метінвесту й Дениса Силантьєва. Я впевнений у своїй роботі, я впевнений у дітях. Хотілося б із ними ще зустрічатися, – поділився Сергій ПРОНЯЄВ.
Зазначимо, що в першому етапі проєкту «Фізична реабілітація дітей через плавання» взяли участь 118 дітей від 7 до 14 років, які навчилися плавати за два місяці. Наприкінці жовтня Денис Силантьєв урочисто вручив їм дипломи. Зараз завершується другий етап, до якого залучено 107 дітей. Це і новачки, і діти, які продовжують реабілітацію та вдосконалюють навички плавання.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.