This page hasn't been translated into English yet.
Breaking News 6/13/2023 Read 4 min

Крізь скрутні часи — пліч-о-пліч: у Запоріжжі відкриють ком’юніті-центр «Опліч ХАБ»

Уже в середині липня жителі Запоріжжя матимуть безпечний інклюзивний простір, де зможуть отримати психологічну підтримку та знизити рівень стресу. Цим місцем стане ком’юніті-центр «Опліч ХАБ». Над відкриттям цього центру працює Глобальний договір ООН в Україні разом із гуманітарною ініціативою Групи Метінвест «Рятуємо життя».

Напрям ментального здоров’я з початку повномасштабного вторгнення Росії є одним із пріоритетних для Глобального договору ООН в Україні, адже війна торкнулася кожного українця, і впоратися зі стресом, зміною звичного ритму життя, втратою близької людини та іншими страшними наслідками російської агресії самотужки дуже непросто. У серпні 2022-го ГД ООН в Україні запустив онлайн-платформу безплатної психологічної допомоги Mental Help, у межах якої професійні психологи проводять індивідуальні терапевтичні сесії для всіх, хто потребує підтримки. У липні 2023 року проєкт Mental Help вперше вийде в офлайн і зробить психологічну допомогу доступною для жителів Запоріжжя.

Запоріжжя гостинно прийняло внутрішніх переселенців із фронтових та окупованих територій України. Станом на травень 2023 року в Запоріжжі зареєстровано 213 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Водночас місто регулярно обстрілюють російські війська. Жителі міста перебувають у ситуації постійної небезпеки та стресу й потребують підтримки.

Мета «Опліч ХАБу» — об’єднати жителів Запоріжжя для взаємопідтримки та взаємодопомоги в умовах невизначеності. Відвідувачі центру зможуть узяти участь у різноманітних активностях. Серед них: індивідуальні консультації з психологом; групові терапевтичні сесії з фахівцями; групова арттерапія й кінотерапія; групові фізичні активності (йога); різноманітні відкриті лекції та майстер-класи; юридичні консультації.

Сьогодні організатори готують центр до відкриття у липні. «Опліч ХАБ» розташується в Палаці культури Металургів. Нині в приміщенні завершуються ремонтні роботи. Кольори, що використовують в оформленні хабу, обирали психологи проєкту Mental Help, а якісними фарбами забезпечила центр компанія Caparol Україна.

В «Опліч ХАБі» отримати підтримку зможуть не тільки дорослі, а й діти. Для них обладнають спеціальну кімнату за сприяння компанії «Епіцентр-К», у якій педагог буде проводити для малечі різноманітні активності.

Ініціатива зі створення центру психологічної допомоги дістала підтримку в місцевої влади Запоріжжя   Запорізької обласної ради.

 Опліч ХАБ», на відкриття якого ми з нетерпінням чекаємо,   яскравий приклад того, як партнерство різних об’єднань та бізнесів може ефективно працювати на спільну мету. І ця мета   створити для українців ресурс стійкості, місце відновлення сили. Бо коли ми сильні, ми можемо допомагати близьким і боротися за свою країну,   зазначила Тетяна САХАРУК, генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні.

Усі активності хабу є абсолютно безплатними та конфіденційними. Організатори проєкту для роботи в хабі відібрали найкращих фахівців, які незабаром пройдуть навчання за спеціальною методологією, розробленою з урахуванням найкращого світового досвіду.

Група Метінвест спрямовує чималі зусилля та ресурси, щоб українці змогли відновитися та інтегруватися в суспільство. Наша гуманітарна ініціатива «Рятуємо життя» вже стала одним з найбільших проєктів приватного бізнесу, що працює на перемогу України. Ми опікуємося психологічною реабілітацією жінок і дітей, протезуванням і відновленням цивільних і військових. Застосовуємо різноманітні підходи до роботи з дитячими травмами. Усе це заради нашої перемоги та майбутнього.

— Тетяна ПЕТРУК, директорка зі сталого розвитку та взаємодії з колективом Групи Метінвест

Докладна інформація про дату відкриття хабу і графік його роботи з’явиться незабаром. А поки у центрі підтримки завершується підготовка до відкриття.

______________________________

Глобальний договір ООН в Україні — це українська мережа найбільшої у світі спільноти відповідальних бізнесів. Ця особлива ініціатива Генерального секретаря ООН закликає компанії вибудовувати свою діяльність та стратегію з урахуванням Цілей сталого розвитку та на основі 10 Принципів у галузі прав людини, трудових відносин, захисту довкілля і боротьби з корупцією. Організація налічує 22 тис. учасників у 162 країнах світу. Українська мережа має 126 учасників.

Гуманітарну ініціативу «Рятуємо життя» створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну. За 15 місяців повномасштабної війни проєкт допоміг майже 500 тисячам людей у 70 територіальних громадах. Українці отримали близько 4 200 тонн продуктів і засобів гігієни, а лікарні — медпрепарати, витратні матеріали та обладнання на 250 тисяч євро.

До проєкту долучилося майже 200 компаній зі всього світу, 400 волонтерів та 10 фондів і громадських організацій. За понад рік його роботи сума допомоги від донорів перевищила 2,7 млн євро.

Серед основних напрямів роботи «Рятуємо життя» — протезування та реабілітація військових та мирних жителів, а також психологічне відновлення жінок і дітей.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.