This page hasn't been translated into English yet.
Event 7/3/2023 Read 5 min

У Запоріжжі оголосили переможців конкурсу благодійників

Найкращих волонтерів та благодійні організації визначили в межах конкурсу «Благодійне Запоріжжя – 2022».

У Запоріжжі відбулася IV церемонія нагородження лауреатів конкурсу «Благодійне Запоріжжя». У червоній залі Запорізького обласного краєзнавчого музею – волонтери, меценати та громадські організації, які створюють надійний тил для української армії та допомагають цивільним.

Конкурс благодійників проходить з 2008 року, цьогоріч на участь в ньому надійшло 108 заявок. Національна експертна рада, розглядаючи їх, визначила 26 лауреатів у семи конкурсних номінаціях: «Місцева доброчинність», «Регіональна доброчинність», «Колективне волонтерство», «Доброчинність неурядового сектору», «Доброчинність в соціальній сфері», «Волонтер року», «Менеджер року у сфері доброчинності».

– Волонтери роблять велику справу. Левова частина перемог нашої армії та врятованих життів, без сумніву заслуга саме їх. Адже вони завжди приходять на допомогу та підтримують не лише захисників, а й мирних мешканців. Сьогодні в нас є змога подякувати їм за цю роботу та вручити почесні нагороди, – зазначив фасилітатор по роботі з громадами БФ «Карітас Запоріжжя» Юрій ВДОВЦОВ.

Серед них і змінний майстер розливальних машин доменного цеху Запоріжсталі Олексій Мащенко. Чоловік почав свою волонтерську діяльність чи не з перших днів війни. Активно допомагає військовим та разом з колегами організовує й доставляє гуманітарні вантажі в села в сірих зонах поблизу передової. Внесок Олексія і наближення перемоги відзначили почесним третім місцем у номінації «Волонтер року».

– Якби не стан здоров’я, я теж вже був би на передовій. Але не можу, тож вважаю, що маю займатися волонтерством. Багато допомагаємо як військовим, так і мирним мешканцям. Постійно їздимо на передові, у прифронтові міста зі смаколиками. Найближча точка в нас була 2,5 км від лінії фронту. Привозимо духові пиріжки, компоти. Перші та другі страви – все зроблене власними руками, з любов’ю. Допомагаємо і військовим приладдям за запитами бійців ЗСУ, – розповів Олексій МАЩЕНКО.

Колективну нагороду за «Доброчинність неурядового сектору» здобула громадська організація «Запоріжжя. Платформа спільних дій».

– Нас і нашу роботу відзначають сьогодні вже третій раз, і ми дуже пишаємося цим. З початку повномасштабної війни ми намагалися бути дуже гнучкими і змінювали профіль своєї діяльності дуже багато разів. Починаючи з шелтера, який ми організували на початку і закінчуючи тим, що ми роздавали гуманітарну допомогу, організували Пункт незламності, який досі працює, – розповів директор громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Дмитро ХАЛІЛОВ.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.