This page hasn't been translated into English yet.
Internship 7/1/2021 Read 5 min

Стажування юристів 2021: щоденник

To section

У Метінвесті стартувала програма для молодих юристів «Доросла гра». Ми зібрали круту команду молодих студентів і випускників профільних навчальних закладів. Вони тільки встають на крило, тож у них попереду безмежне море нових можливостей, але щоб бути вищими, вони щоразу повинні ставати на новий щабель досвіду. Саме про це буде наша історія.

РЕЄСТРАЦІЯ НА СТАЖУВАННЯ-2022: https://bit.ly/MetinvestLegal2022

15 стажистів цього року відповідатимуть за свій напрямок у реальних проєктах Групи. «Тренувальні бази» для молодих юристів знаходяться на підприємствах Метінвесту в Маріуполі, Кривому Розі, Запоріжжі, Києві та Дніпрі. Це 8 за рахунком стажування юристів у компанії. Ми граємо по-дорослому! Кожному стажисту створили максимальні умови для занурення в роботу дирекції з правового забезпечення Групи. Розроблено індивідуальний план стажування. Учасники вирішуватимуть оперативні та стратегічні завдання. А в фіналі – захист командних проєктів. Досвід буде і буде цікаво – обіцяємо))

Стажування 2021: фінішуємо!

Час завжди летить дуже швидко, якщо займатися чимось особливо цікавим. Сім тижнів стажування молодих юристів у Метінвесті промайнули зі швидкістю світла. Нові знайомства, концентрація корисної інформації, професійні фішки, цінні поради від керівників, перший практичний досвід – стажування Metinvest Legal дало учасникам багато чого. А головне – розуміння того, що вони знаходяться на своєму місці, займаються улюбленою справою та завжди зможуть знайти підтримку в особі однодумців. За час спільної роботи молоді юристи дуже потоваришували. Через це розлучатися тепер трохи сумно. Але це добрий сум, із присмаком майбутніх звершень і нових проєктів.

Навіщо ти мені на ногу сталь? 

Або передостанній понеділок стажування. Початок цього тижня присвячувався дебатам, для яких усіх стажистів Метінвесту запросили до столиці України. Нас очікував настільки ритмічний графік, що не було часу навіть відволікатися думками, адже після розумових змагань на нас чекали танцювальні. Окрема подяка нашому куратору Романенку Артему Валерійовичу за його професіоналізм, віру в нашу команду і, звичайно, постійний позитив як у контексті дебатів, так і в подальшій частині заходу.

Наша команда стажистів під назвою «Навіщо ти мені на ногу сталь?» (насправді, назва має різні варіації з заміною слів, наприклад, перше слово – що і тд, ми самі не зрозуміли, як правильно) намагалася щосили перемогти дорослих методом безглуздості і *а що взагалі робити, як сталь?* Що було складніше? Відповісти важко. Але ми дуже раді, що побачили один одного в повному складі хоч би на один день.

Чередниченко Вероніка, стажист

Чим більше ти вкладеш у себе, тим більше можеш отримати від життя

Я рада, що свого часу знову заповнила анкету на стажування, пройшла всі етапи відбору, що «лякають», і стала стажистом Metinvest. Була неоднозначна думка щодо того, як до мене ставитимуться в колективі, оскільки я тут не вперше. Але я рада, що на мене чекала тепла й радісна зустріч, дружна й весела атмосфера протягом усього стажування.
Тут я не тільки подвоїла досвід завдяки абсолютно новій сфері роботи для мене, а й розвинула навички порядку та дисципліни, познайомилася з новими колегами по команді й душевним колективом Юридичного управління.

Не дивина, що стажування було дуже добре організоване: кожен день розписаний, чітко сформульовані умови та вимоги до кожного завдання, є підтримка на кожному етапі його виконання. За допомогою індивідуальних завдань я опрацювала нові юридичні напрямки і знову приміряла на себе роль повноцінного співробітника компанії Metinvest. Скажу точно, що працювати тут одне задоволення, але не без своїх «дивацтв». Але до них звикаєш, і далі робота перетворюється на невимовний кайф.

Мені шалено сподобалося працювати в такому ритмі – над підготовкою до дебатів з учасниками, паралельно проходячи навчальні програми та виконуючи завдання з підрозділів компанії. І звісно, про відпочинок забувати не можна)) Ці сім тижнів були неймовірно корисними. Загалом стажування залишило по собі лише позитивні емоції, подарувавши можливість познайомитися з прекрасними людьми та прожити разом із ними цей період. Окрему подяку хочу висловити колегам, які завжди готові були допомогти, відповісти на мої запитання й дати як поради, так і завдання. Дякую Левенцову Дмитру Станіславовичу за кураторство, дякую Вовк Олені Георгіївні за допомогу й теплоту, дякую Гопаку Андрію Анатолійовичу за круте наставництво та іншим колегам.

І хотілося б поділитися, як на мене, дуже важливими словами. Як сказала Романова Світлана Миколаївна, все починається з Вас і закінчується Вами! Пхайте самі себе в спину, працюйте над собою, мрійте, адже мрія – це відкладена реальність! Не хочу прощатися і раджу не втрачати всіх можливих шансів. Усім бажаю удачі! Ще побачимось!

Лада Савицька, стажист

Дмитро Левенцов, начальник відділу з правового забезпечення корпправ ЗЦО Кривий Ріг, розмірковує про тему «Доросла гра» так: 

1. Ігри, в які ви грали в дитинстві. І які любите зараз?

У дитинстві грав у Козаки-розбійники та ножички. Зараз із дітьми граємо у спортивні ігри.

2. Як ці ігри допомагають у роботі?

Такі ігри допомагають тренувати стресостійкість, витривалість і концентрацію уваги на певному робочому процесі.

3. Яку суперздатність, яка допомагає в юриспруденції, ви хотіли б мати?

Телепатія.

4. Супер'юрист – хто він?

Відповідальне ставлення до проблеми Клієнта та її вирішення в максимально стислий термін.

Так, я став залежним

Який же швидкоплинний час. Наче, тільки вчора мені видавали ноутбук, а вже настав час здавати перепустки в офіс. Так сумно.

Але зараз не про це. На закріпленому фото результати народної творчості київських стажистів. У правому кутку можна побачити хімічну формулу. Коли я її малював, то пообіцяв кіндер тому, хто назве, що це за молекула. Стажування добігає кінця, кіндер нікому не дістався, тому варто відкрити карти – це формула дофаміну, так званого «гормону радості й задоволення».

І якби мене попросили описати стажування одним словом, я сказав би – дофамін. Адже вже з першого тижня стажування перетворилося на залежність, без якої нудно жити.

Щодня я отримував нову дозу дофаміну: від спілкування з першокласними юристами, від вирішення юридичних головоломок, від прослуховування італійського радіо в офісі за п'ять хвилин до початку робочого дня, від замовлення піци на обід, від гри в міста з колегами, від поїздки на кар'єр, від підготовки й участі в дебатах, від танцювальних батлів, від ранкової кави на терасі та, звісно, від численних обговорень усього на світі зі своїми колегами-стажистами.

Я б міг ще дуже довго описувати, але ні текст, ні фото, ні навіть відео не зможуть передати всіх тих емоцій, того драйву і тієї насолоди від життя, які я отримав тут.

Метінвест, дякую! Так, я став залежним, але мені це подобається!

Михайло Плачков, стажист

У нашому управлінні стажується Діана. З перших днів стажування Діана вразила своєю легкістю на підйом, відкритістю до нового та неперевершеною комунікабельністю. Спілкуватися з нею, відповідати на запитання, передавати те, що маємо ми самі, – без перебільшень, дуже приємно. Адже відчувається, що тебе слухають і, головне, тебе готові чути.

Для молодих фахівців дуже важливо хотіти все дізнатися, хотіти «ковтати» інформацію, знання й навички величезними жменями. Перебирати, перебирати і знову перебирати – доки не відокремиш зерна від полови, доки не знайдеш саме «своє» в юриспруденції. Ось ця жага, старанна праця, пристрасть до «живого» права – саме те, що ми шукали, коли відбирали стажистів. І ми знайшли тих, хто нам потрібний.

«Ви знаєте, ніколи не думала, що норми громадянського права можуть так «оживати» на практиці», – це фраза, яку я почула після виконання Діаною одного з аналітичних завдань. Так, саме так, наше стажування – це «жива юриспруденція». Схоже на віртуальну реальність: дивишся на теоретичну картинку, а вона – оживає та повністю захоплює у справжнє право.

Також у стажистах підкуповує ще одна якість – уміння без образ сприймати критику, працювати над помилками та гнучко вносити зміни, якщо фокус завдань змінюється. Якщо говорити про Діану, вона справляється з цим на «відмінно». Самостійність, уміння дивитися з різних боків, а не бути «в шорах», прагнення крутити юридичні завдання, як кубик Рубіка – ці якості в молодому поколінні юристів однозначно не залишають байдужими навіть титанів юриспруденції з багаторічним досвідом.

Не менш підкорює старанність і глибокий аналіз. Коли бачиш, що стажист справді розуміє, про що говорить, а не просто «вершків нахапав», – отримуєш задоволення від того, що все не дарма. Адже ми, куратори зі стажування, – лише вітер, який задає курс кораблям. Але тільки самим стажистам потрібно долати простори океану юриспруденції. І лиш від них залежить, наскільки глибоко вони зайдуть і які скарби досвіду назавжди заберуть із собою. Тому девіз роману «Два капітани» В. Каверіна «Боротись і шукати, йти та не здаватися» якраз для наших стажистів.

Оксана Безуєвська, радник з договірної та загальноправової роботи

Шостий тиждень стажування: дебати – справа серйозна

Усім підвестися! Суд іде! Цього тижня стажисти Метінвесту стали учасниками «судових процесів». Молоді юристи спробували свої сили в муткортах – дебатах, побудованих довкола реальних кейсів. Між командами було розподілено ролі: стажисти виступали в позиції позивачів і відповідачів. У якості суддів – юристи компанії.

Старанна підготовка, консультації кураторів і знання законодавства дали свої плоди – молоді юристи показали високий професійний рівень. Так, було місце і хвилюванням, і сумнівам, але запам'яталося учасникам зовсім не це. Та краще нехай вони самі розкажуть про свої враження. Святослав Опришко так згадує ці дебати: «Цей тиждень розпочався з довгоочікуваної для всіх нас події – зустрічі стажистів і дебатів. Я та моя молода команда доклали величезних зусиль для підготовки, але, на жаль, для перемоги не вистачило зовсім трішки. У будь-якому разі хочу висловити вдячність моїм колегам із команди, іншим стажистам і наставникам-юристам за чудово проведений час та отримані емоції. Упевнено можу сказати, що цей день закарбується в моїй пам'яті назавжди».

Її висловлювання стало для мене своєрідним викликом

Якщо говорити про ігри, які грала в юності, схожі на «дорослі ігри», в які граю зараз, то це гра «Монополія», відома також під іншими назвами «Менеджер», «Бізнесмен», «НЕП», метою яких є залишитися єдиним гравцем, що не розорився, при розумному розподілі стартового капіталу. Ця гра втілилася у професійній сфері та пов'язана зі створенням господарчих товариств, корпоративним супроводом їх діяльності, а також реорганізацією, ліквідацією. Що вона розвиває? Стратегічне мислення, вміле поєднання потенційних можливостей з урахуванням наявності коштів.

Що потрібно від нас як від супер'юристів? Якщо коротко, то це залучення до проблеми клієнта, увага до деталей, швидкість реагування. При цьому я хотіла б мати унікальні суперздібності, які допомагали б у юриспруденції, наприклад, здатність швидко засвоювати інформацію, реагувати й координувати дії, залишаючись при цьому спокійною у стресових ситуаціях.

Мій стажист-юрист Чередниченко Вероніка – активна, наполеглива, допитлива. Прагне не в теорії вивчити корпоративне право, а якнайбільше «вирішити» реальних практичних завдань, з якими в т. ч. працюють і співробітники нашого відділу. Стажистка щодня демонструє свою зацікавленість і залученість до професії. Як зізналася сама Вероніка, «найскладніше в теорії – це "юридичні особи"». Цей її вислів став для мене своєрідним викликом, а насправді чудовою можливістю пояснити молодому юристу законодавчі засади регулювання відносин, що виникають у сферах державної реєстрації юридичних осіб, управління суб'єктами господарювання.

Для мене, як куратора, стажування цікаве тим, що я можу предметно занурити стажиста-юриста у функціонал відділу та конкретні робочі процеси. За результатом стажування Вероніка зможе зрозуміти, чи цікава їй ця сфера права, чи хоче вона далі розвиватися.

Наталія Вербицька, начальник відділу з правового забезпечення корпправ ЗЦО Маріуполь

Справа достатньо складна

Мій бос – легенда. Андрій Володимирович Селютін колись був керуючим партнером топової юрфірми Arzinger. Але тепер ми працюємо разом у Метінвест Інжиніринг. Для мене це велика честь!) ⠀

Останні два тижні пройшли насичено. Особливо вразила подорож до Києва на дебати між стажистами. Окрім дебатів, устиг потанцювати з кураторами й іншими стажистами та загалом розвіятися) Радий, що компанія сплатила витрати на поїздку, сніданок у готелі й обід в офісі. Я вдячний усім, хто організував для нас цей захід. ⠀

Також за ці два тижні встиг попрацювати над позовною заявою, відкликанням на позов, іншими процесуальними документами та, звісно ж, перевірив безліч договорів. ⠀

Зробив висновок, що писати позовну заяву й розбиратися в матеріалах справи господарської суперечки – справа досить складна.

Владислав Зайцев, стажист

Олександр Дятченко, начальник відділу супроводу договірної роботи ЗЦО Кривий Ріг, розмірковує про тему "Доросла гра" так:

1. Ігри, в які ви грали у дитинстві. І які любите зараз?
У дитинстві іграм присвячувалося багато часу. Здебільшого це були якісь ігри з друзями. Піжмурки, футбол, настільний теніс, відеоігри. Зараз на ігри часу майже не залишається, іноді граю в боулінг або відеоігри.
2. Як ці ігри допомагають у роботі?
Ігри, з одного боку, допомагають відірватися від роботи, не зациклюватися на ній, перезарядити батарейки. З іншого боку, деякі ігри розвивають логічне мислення, вміння зіставляти дані, наполегливість у подоланні труднощів.
3. Яку суперздатність, що допомагає в юриспруденції, ви хотіли б мати?
Вміння завжди швидко знаходити та чітко викладати правильні й переконливі докази.
4. Супер'юрист – хто він?
Той, хто не просто реагує на запити клієнтів, а й сам створює проєкти, які допомагають клієнтам досягати їхніх цілей, пояснює клієнтам, чого вони потребують і як цього досягти.

«Для мене в стажуванні цікаво оцінити рівень підготовки нинішніх молодих фахівців, поспостерігати, наскільки швидко вони здатні перейнятися специфікою роботи, розібратися в її нюансах. Цікаво подивитися, наскільки швидко стажисти готові повноцінно залучатися до роботи, у порівнянні з новими старшими співробітниками, які вже мали попередній досвід роботи в інших компаніях. Учасники, які потрапили на стажування до нашої компанії, пройшли тривалий і складний етап відбору. Їхня цілеспрямованість, націленість на результат, бажання отримувати нові знання – це те, чого і я навчаюсь у них».

 

Олександр Дятченко

Начальник відділу супроводу договірної роботи ЗЦО Кривий Ріг

Це було круто

Цього тижня відбулась ключова подія нашого стажування – дебати. 15 стажистів зібралися разом у Києві, щоб проявити себе, свої навички та знання.  

Ми всі хвилювались і старанно готувалися до нашої зустрічі. Кейси були надзвичайно цікаві й геть не прості. Два тижні підготовки, постійні збори для обговорення завдань із командою та нашим наставником. Але це було того варте. Все пройшло круто. Після завершення дебатів ми ще й встигли потанцювати, адже для нас організували справжній «денс батл» між стажистами та юристами Метінвесту.Танці стали нашою доброю традицією ще з Кривого Рогу. Дякую нашому наставнику з підготовки до дебатів Ткаченку Сергію, який щиро поділився з нами своїми знаннями, досвідом і часом, саме завдяки Вам кейси стали вже й не такими складними, як здавалось спочатку. Також дякую нашим суддям, організаторам та опонентам. Це була дійсно справедлива й хороша гра. І, звичайно, я була рада познайомитися з усіма стажистами. Ви всі круті.  

To be continued...

 Владислава Оголенко, стажист

Ти красава!

День за днем старанно виконуючи поставлені завдання, я і не помітив, як підійшов час фінального та, напевно, найбільш очікуваного рівня «Дорослої гри» – судових дебатів. 15 стажистів, 4 команди й лише 1 переможець… Інтригує, справді? Проте, так само як не варто починати читати детектив з останньої сторінки, оголошувати результати, не розповівши про весь процес підготовки, буде, м’яко кажучи, не айс) тому почнемо здалеку…  

* 26 липня * кінець робочого дня *   

На пошту стажистів прилітає лист із вказівками щодо розподілу команд та умовами кейсів. Я думаю, кожен підтвердить, що, прочитавши їх уперше, зрозумів лише одне… що взагалі нічого не зрозумів).  

Але протягом наступних двох тижнів ці фабули будуть проштудійовані вздовж і впоперек: кожне слово, кожна дата, кожен факт. Нічого не можна залишити без уваги, коли маєш справу з судом. Перекопавши величезний масив як національного, так і міжнародного законодавства, тонни судової практики, команди крок за кроком сформували свої правові позиції щодо кожної зі сторін спору. І от настав день змагань.  

* 9 серпня * Київ * Метінвест-Холдинг *   

15 молодих юристів зібралися, щоб перевірити, хто з них таки зможе схилити шальки терезів Феміди на свій бік. Два напружених раунди, величезна кількість аргументів, реплік, запитань і, нарешті, момент істини. Суддівська колегія оголошує переможців. Ними стала єдина «збірна команда», члени якої працювали і з Дніпра, і з Запоріжжя, і з Києва. Одним із них був і я) Хотів би подякувати Ані, Вадиму, Юрі та нашому куратору Анні Юріївні за співпрацю й усі позитивні емоції, які ми отримали впродовж цього часу.  

 Ви круті! Ну, якщо хтось дочитав до цього моменту (ТИ КРАСАВА), завершу я коротко: це було супер! 

 Павло Чернолевський, стажист

П'ять тижнів – політ нормальний!

Позаду п'ятий тиждень стажування молодих юристів у Метінвест. За цей час вони багато чого дізналися, на власні очі побачили підприємства, отримали цінні поради від кураторів, натренували навичку блискавично оцінювати те, що відбувається з юридичного погляду, і готуються продемонструвати все це на дебатах, які відбудуться наступного тижня. І це будуть не прості дебати, а імітація справжнього судового процесу з позивачем, відповідачем, реальним кейсом і суворими правилами. Якщо вже граємо по-дорослому, то до кінця!

Дебати такого формату – чудовий «тренувальний майданчик» для молодих юристів. Але учасникам доведеться ґрунтовно підготуватися, щоб показати клас. Чим вони зараз, власне, і займаються. А в перервах діляться своїми враженнями від стажування.

«У межах стажування нам було надано можливість не лише познайомитися на практиці з особливостями роботи, а й узяти участь в унікальному проєкті спільно з іншими стажистами. Це буде Moot Cort – ігровий судовий процес. Моделювання засідання. Дебати. Подібні заходи потрібні для того, щоб опанувати додатковий спектр професійних навичок юриста й розвинути нові вміння для подальшої кар'єри. Участь у Moot Cort дозволить дізнатися, як право має працювати практично. У процесі підготовки кожен стажист так чи інакше покращує свої вміння міркувати, тлумачити правові норми, мислити аналітично, грамотно викладати свої думки письмово та усно й виступати на публіці. Також приходить розуміння того, що дружба навряд чи стане на заваді жорсткому змаганню. Без командної злагодженої роботи тут не обійтись. Я чекаю цього випробування. Це буде доросла гра з дорослими ставками!»

 

Лада Савицька

Стажист

Надзвичайно схожі один на одного!

Екватор стажування вже пройдено, тому мимоволі починаєш обертатися назад та оцінювати пройдене.

Я дуже задоволена тим, що мені вдалося потрапити саме в Управління загальноправової та договірної роботи, куди я спочатку й хотіла. Тут мене зустріли сфери договірного права та права інтелектуальної власності, які вже полюбилися мені, на які я подивилася зовсім по-новому! Кожне завдання, навіть те, що, на перший погляд, здавалося складним, приносить задоволення, адже ти розумієш – сьогодні нові знання просто гарантовано здобудеш! Як підсумок – після знайомства з роботою нашого управління багато аспектів права розкрилися для мене на 360 градусів.

Крім того, мені дуже подобається, що нам дали можливість займатися «юридичною творчістю», а не класичним «принеси-подай», як це буває на стажуваннях. Нас залучають у життя колективу, сприймають як самостійних працівників, ставляться з великою увагою та повагою. Дуже приємно почуватися важливим і значущим.

Окремо хотіла б виділити наш дружній колектив стажистів. Не знаю, як це можливо, але ми дуже схожі один на одного! Ми дуже легко потоваришували й стали однією сім'єю. Завдяки Метінвесту це літо ознаменувалося не лише новими знаннями, а й неоціненними знайомствами!

Діана Чупрій, стажист

Наталія Довга, начальник відділу договірно-правової роботи ЗЦО Запоріжжя, розмірковує про тему «Доросла гра» так:

1. Ігри, в які ви грали в дитинстві. І які любите зараз?
І в дитинстві, і зараз люблю грати у волейбол. Також гра в «зіпсований телефон».
2. Як ці ігри допомагають у роботі?
Швидше гра у волейбол вчить роботі в команді, коли внесок кожного впливає на підсумок гри та видимий у загальному результаті. Набуті в дитинстві навички гри в «зіпсований телефон» у нашій роботі допомагають швидше та краще зрозуміти суть прохання клієнта, раніше неодноразово переадресованого та по-своєму сформульованого кожною з осіб, що беруть участь у листуванні.
3. Яку суперздатність, що допомагає в юриспруденції, ви хотіли б мати?
Телепортація (миттєве переміщення об'єкта на будь-яку відстань зі швидкістю більшою за швидкість світла) – така здатність допоможе негайно, за лічені секунди опинитися в будь-якій точці планети, не витративши при цьому часу на дорогу. Здатність перебувати одночасно в кількох різних місцях або зупиняти час надасть можливість раціональніше використовувати час і краще впоратися з багатозадачністю.
4. Супер'юрист – хто він?
Юрист, який знає, де і як швидко знайти рішення будь-яких поставлених завдань, а також все і скрізь встигає. Він здатний подолати будь-які перешкоди за допомогою своїх знань і досвіду.

«Уже три тижні ми спільно працюємо над вирішенням реальних завдань. Стажист у нас, у ВДПР ЮРУ м. Запоріжжя – Анна Зубко. Анна з початку стажування повністю занурена в роботу відділу договірно-правової роботи та займається тим самим, що і юристи ЮРУ: погоджує договірні документи, готує проєкти правових висновків, консультацій. Скажу відразу про хорошу теоретичну базу, вміння робити висновки та, що важливо, структуровано та чітко їх викладати».

 

Наталія Довга

Начальник відділу договірно-правової роботи ЗЦО Запоріжжя

Екватор – час озирнутися

Неймовірно швидко летить час, уже менше ніж за місяць стажування добігає кінця... І з кожним днем ​​я все більше вдячна долі за те, що потрапила саме до свого куратора корпоративного відділу – Вербицької Наталії Едуардівни.

Що б не говорили, колектив відіграє величезну роль в атмосфері виконання всіх доручень. Будь-які питання в найраптовіші моменти знайдуть свою відповідь із вуст цієї прекрасної жінки! Наразі основний акцент роблю на підготовці до майбутніх дебатів і щодня отримую моральну підтримку від імені Наталії Едуардівни.

Але ще більше чекаю на момент, коли можна буде знову повноцінно повернутися до посадових обов'язків і «пірнути» в море корпоративних завдань під її крило. А поки що – підготовка до дебатів і тепло на душі від уже пройденої частини шляху.

Вероніка Чередниченко, стажист

Михайло Міщенко, радник із правового забезпечення судової роботи, розмірковує про тему «Доросла гра» так:

1. Ігри, в які ви грали в дитинстві. І які любите зараз? Як ці ігри допомагають у роботі?
Моє дитинство пройшло у дворах багатоповерхових будинків в іграх, які могли вигадати діти. Улюблених ігор було багато, але тільки одна викликала в мене справжній азарт – хованки. Я легко знаходив своїх друзів у підвалах, за деревами та в під'їздах. Хоча секрет майстерності дуже простий – уявити всі можливі місця, де ховається приятель, і перевірити їх. Наразі хованки трансформувалися, і тепер я шукаю шляхи розв'язання юридичних проблем для підприємств Групи. Так само як і в дитинстві, перевіряю всі можливі правові «закутки»-колізії, щоб знайти найкраще рішення з урахуванням усіх ризиків. При цьому менш азартною від цього гра не стала.
2. Яку суперздатність, яка допомагає в юриспруденції, ви хотіли б мати?
Юрист – це насамперед соціальна професія. І від уміння слухати й розуміти людей залежить успіх нашої роботи. Тому головною суперздатністю для мене стало б уміння читати думки людей та розуміти хід їхніх думок. Більшість теперішніх спірних ситуацій у юриспруденції викликані тим, що ми по-різному дивимося на ту саму ситуацію. Юрист-телепат легко міг би вирішити такі ситуації.
3. Супер'юрист – хто він?
Відповідь досить проста – це юрист Метінвесту. Вона або він має всі здібності супергероїв – з надзвуковою швидкістю прибуває на судові засідання, має великі професійні знання, дуже «важкі» питання для неї або нього – немов пушинка. Тому шукати десь супер'юристів не треба, вони поряд, розмовляють із нами за ранковою кавою, приходять до нас за невеликою порадою та вислуховують наші запитання.

«Я навчаюсь у свого стажиста Михайла його «суперздатності» бути безпосереднім та емоційним. Така відкритість у людях допомагає зрозуміти їхній настрій, емоції. Я розумію, коли Михайлу подобається виконання завдання, коли завдання здається йому незрозумілим, і я можу йому допомогти. Вважаю, що емоційний інтелект та емпатія є драйвером змін у будь-якій компанії. Наявність у Михайла цих переваг дозволяє підготуватися і проводити будь-які позитивні зміни у своєму житті та в роботі».

 

Михайло Міщенко

Радник із правового забезпечення судової роботи

Четвертий тиждень стажування: набираємо обертів

«Давно хотів побачити кар'єр. Попри те, що живу у Кривому Розі, такої можливості не було. Добре, що план стажування містить знайомство з виробництвом, дух перехоплює від його масштабів. Звичайно, головною подією нашої екскурсії був масовий вибух, але мене ще вразили шестиметрові БелАЗи. Під час екскурсії знову переконався, що робота юриста – це не тільки робота з паперами, а й робота з людьми. Усвідомлюєш, яку відповідальність несеш, адже за паперами стоять люди та складний технологічний процес».

 

Олексій Мулява

Стажист

Ми точно з усім упораємося

«Частина команди – частина корабля ...». Екватор стажування вже позаду, і тільки зараз починаєш усвідомлювати, що ти став справді частиною колективу. Робочі завдання, пошук додаткової інформації, корпоративне навчання, а тепер ще й підготовка до дебатів.

Так, зараз досить складно встигати все, але кожен намагається, адже цей життєвий етап вчить нас бути не просто юристом на підприємстві, а й брати відповідальність як за частинку Метінвесту, якою став кожен із нас, так і за команду на дебатах. Робочий день не закінчується о 17:00, але ми точно з усім упораємося.

Анна Зубко, стажист

Можливості для зростання

Минув місяць стажування. Аж занадто непомітно й насичено він минув. Друге, до речі, дуже тішить. ⠀

Скільки було поставлено завдань та скільки їх виконано? Перевірка договорів, специфікацій, додаткових угод. І робота над такими проєктами, як оптимізація договірної роботи, робота над відкликанням на позов та іншими процесуальними документами. Усього й не перерахувати.

І не перерахувати, скільки я робив помилок, завдяки яким навчаюся ще більше. Завдяки моєму куратору, Оксані Олександрівні, ці помилки перетворюються на можливості для зростання. А взагалі, стажування – це одна велика можливість кар'єрного зростання завдяки таким умовам, завданням і керівництву. ⠀

І вже зараз можу з гордістю сказати, що навчився багато нового.

Владислав Зайцев, стажист

 

Олена Вовк, начальник відділу загальноправового забезпечення ЗЦО у Кривому Розі, розмірковує про тему «Доросла гра» так:

1. Ігри, в які ви грали в дитинстві. І які любите зараз?
Дворові ігри були традиційні: козаки-розбійники, піжмурки (хованки), пекар, штандер, квач (ладя). Домашні ігри спокійніші (можна сказати, рольові, коли ти сам сценарій складаєш і сам акторами-іграшками керуєш), а здебільшого їх замінювало читання книг і малювання.
2. Як ці ігри допомагають у роботі?
Логіка, фантазія (креативність), іноді навіть хитрість (назвемо це «стратегічне мислення»).
3. Яку суперздатність, що допомагає в юриспруденції, ви хотіли б мати?
Здатність зазирнути в голову законодавцю або суддям, щоб зрозуміти їхні справжні думки та наміри. Вміння телепортуватися з роботи додому, не витрачаючи багато часу на дорогу.
4. Супер'юрист – хто він?
Швидко переналаштовується на різні завдання, приймає оптимальні рішення, багато знає, вміє вразити опонента одним поглядом. Добре говорить і пише, має гарне почуття гумору, вміє знаходити спільну мову з різними людьми, знаходить вихід із заплутаних ситуацій, робить якісно все, за що береться. Водить машину, готує смачну їжу, заробляє багато грошей. Завжди в хорошому настрої, вміє відключатися від роботи й насолоджуватися життям.

Третій тиждень стажування: побачити підприємство на власні очі – done

Олексій Мулява зізнався: «Кілька місяців тому я захотів побувати в кар'єрі, а вже цього тижня бажання здійснилося. І здійснилося подвійно: екскурсія припала на день вибуху, тому емоції неймовірні. Спершу ти бачиш вибух, а потім відчуваєш його всім тілом. Але це ще не все. Ми могли залізти на БелАЗ, який заввишки з двоповерховий будинок. Це досвід, яким можна буде ділитися з онуками».

«У межах стажування мені випала честь відвідати виробництво Запоріжсталі. І варто зазначити, що індивідуальна екскурсія – це особливе задоволення. Те, як із руди й металолому виготовляють сталь – видовище, яке заворожує. На виробництві поєднуються дійсно легендарні технології плавлення в мартенівських печах, вимірювання параметрів прокату металу (ви бачили колись годинник, який показує не час?) і сучасні розробки: травлення металу закритого циклу (з турботою про навколишнє середовище), ультратонке, але надміцне зварювання... Дякую за цей чудовий день! Тепер я точно бачила більше».

 

Анна Зубко

Стажистка

Це цілий новий світ, нова культура, поєднана зі стійкою корпоративною етикою та цінностями

Юрій Демчищак, стажист Метінвест Діджитал

Три роки тому я розпочав свій шлях у юриспруденції. Як і багато інших студентів першого курсу юридичного факультету того часу, я прагнув знайти для себе цікавіше та більш захопливе заняття, аніж просте, інколи монотонне навчання в університеті. Незабаром я зацікавився міжнародним правом, а вже через декілька місяців алгоритм Facebook показав мені допис про міжнародний спір, який вирішувався в Лондонському арбітражі. Дві речі запам’яталися мені з цього допису. Перша – це колосальна ціна позову, яка становила 821 мільйон доларів. Друга – це той факт, що одним з учасників цього спору була група компаній SCM, яка також була відома як головний власник компанії Метінвест. Власне, це був перший раз, коли я дізнався про компанію, котра вже через декілька років стане моїм першим роботодавцем. 

Знайшовши додаткову інформацію про компанію Метінвест, я дізнався, наскільки масштабною вона була та наскільки великими були її активи як в Україні, так і за кордоном. Крім цього той факт, що афілійована до Метінвесту компанія була учасником арбітражного спору, який вирішувався у провідній арбітражній установі світу, остаточно сформував моє сприйняття Метінвесту як гравця вищої ліги. Саме тому, коли я натрапив на допис щодо програми стажування в Метінвест, у мене виникло чітке бажання взяти в ній участь. 

Після декількох непростих випробувань і співбесіди я потрапив у команду професійних юристів. Минуло бiльш як 2 тижні з початку програми стажування в Метінвест. Мої сподівання цілком справдилися, оскільки організація роботи в самій компанії, численні внутрішні норми та високі професійні стандарти персоналу чітко відбивають беззаперечну репутацію Метінвесту на міжнародному ринку. Стати частиною такого середовища – це не просто звичайна робота чи юридична практика. Це цілий новий світ, нова культура, поєднана зі стійкою корпоративною етикою та цінностями. У підсумку, я вважаю, що кожен студент юридичного факультету, який має професійні амбіції та прагне до самовдосконалення, повинен завжди шукати й, коли це можливо, використовувати можливості, про одну з яких я розповів у цьому дописі.

Радість? Ні. Це невимовний сплеск емоцій

Лада Савицька, стажист ЗЦО

Усім привіт! Хочу поділитись з вами враженнями від відбору претендентів на стажування. Відбір був стільки складний, як викликав у мене хвилювання. Кожен крок супроводжувався спочатку невпевненістю, але після його закінчення фраза «Етап пройдено!» мотивує рухатися далі.

I – Логіка та уважність. На запитання було відведено дві спроби. «Які будуть питання?», «Чи зможу правильно відповісти?», «Чи вистачить дві спроби? …». У разі набору прохідного балу ти просуваєшся на наступний етап. Добре, що майбутнє проходження можна продовжити пізніше. Так, скажімо, можна розслабитися та налаштуватися на роботу. II – Юридичні питання. 15 запитань за 15 хвилин. Подібне обмеження часу змушує постаратися, адже щоб знайти підказку, часу не вистачить. Якщо ти впевнений у своїх відповідях, то проблем в отриманні електронного листа про успішне проходження не повинно бути. III – Тестування Eduson. Тут перевірять твій аналітичний склад розуму та емоційний інтелект. IV – Юридичні кейси. Прекрасний шанс вирішити справжні ситуації, з якими стикається юридична служба Метінвесту. V – І ось, запрошення на співбесіду вже у «вхідних»!

Але це ще не означає, що ти прийнятий і став стажистом. Це лише наступний, фінальний, етап відбору. Зрештою, за тиждень бентежного очікування ти відкриваєш заповітний лист про запрошення на стажування 2021 року! Радість? Ні. Це невимовний сплеск емоцій. Як результат, щоб потрапити на стажування, тобі потрібна повна концентрація, мотивація та достатня теоретична база. І тоді майбутній успіх гарантовано!

Нова цеглинка у фундамент моїх знань

Владислава Оголенко, стажист Керівної компанії

«Насолоджуйтеся тим, що робите, і ви ніколи у своєму житті не будете працювати». Люблю цей вислів, адже, погодьтесь, якщо людина займається тим, що їй справді подобається, то вона ніколи не відчує втому чи виснаження від цього, бо це її життя, а не тягар. 

Потрапивши на стажування в Метінвест, я щодня отримую нові емоції та досвід, і це прекрасно. Люди, які тут працюють, вражають силою свого характеру та тим, як вони щиро віддаються своїй роботі. З першого ж мого дня я повністю «поринула у вир корпоративного права», навчаюся працювати з документами та слухаю вебінари на цікаві й актуальні для юриста теми. І хоча це все й непросто, але дуже цікаво. І що важливо, я щодня йду зі свого стажування з приємною втомою, розуміючи, що кожен день – це «нова цеглинка у фундамент моїх знань». 

Я справді вдячна, що отримую свій перший трудовий досвід не самотужки, а з професіоналами своєї справи, прекрасними та доброзичливими людьми, які завжди раді дати пораду й навчити мене нового. Для мене це дійсно дуже цінно, дякую вам.

 To be continued...

Сергій Баранов, головний юрисконсульт Метінвест Діджитал, дав кілька відповідей на наші запитання:

1. Ігри, в які ви грали в дитинстві. І які любите зараз?
Зараз, як і в дитинстві, я граю в настільний теніс та в шахи. Різниця тільки в тому, що раніше моїми партнерами були ровесники, а тепер – син, який уже частіше виграє, ніж програє.
2. Як ці ігри допомагають у роботі?
Ігри тренують витривалість, витримку, азарт і націленість на результат. У багатьох випадках перемогу забезпечують не навички й форма, а можливість контролювати свої емоції.
3. Яку суперздатність, що допомагає в юриспруденції, ви хотіли б мати?
Здатність подовжувати час, щоб не втрачати можливості для розвитку та додаткового навчання.
4. Супер'юрист – хто він?
Людина з принципами та позицією, які вона готова відстоювати і за яку готова відповідати.

«Під час стажування я курую Юрія Демчишака. Приємно бачити, як він старається та виявляє зацікавленість. Ціную його готовність братися за будь-яке завдання, вміння дивитися на звичні речі «свіжим поглядом». Це дуже допомагає в роботі, особливо коли потрібно закрити рутинні питання, на які рідко залишається час. Як куратор, я теж отримую цінний досвід. Удосконалюю свої навички постановки завдань і грамотного структурування думок».

 

Сергій Баранов

Головний юрисконсульт Метінвест Діджитал

«Цього сезону їх усього 15, але вони найкращі. Зараз я це точно знаю. Вони вперто йшли вперед, долаючи всі етапи нашого жорсткого відбору та захищаючи своє право на участь у стажуванні перед найвибагливішими керівниками юридичної служби Групи Метінвест».

 

Світлана РОМАНОВА, директор із правового забезпечення Групи Метінвест

І помітити не встигли – два тижні пролетіли!

Стажування молодих юристів на підприємствах Групи Метінвест триває повним ходом. Вони вже «розкачалися», зрозуміли, що й до чого. Тепер вони активно поринають у роботу та ставлять багато питань. Запитують про особливості професії та якості, необхідні хорошому юристу.

Цього тижня відбувся вебінар «Модель компетенцій і портрет ідеального юриста Групи Метінвест». Стажисти й самі відповідали, і спікера розпитували. У керівника служби комплаєнс-офіцера та куратора юристів із Києва Ангеліни Чачуни поцікавилися, як не допустити професійного вигоряння. Спікер заспокоїла стажистів, що поки їм це не загрожує)) Таке може статися лише в тому випадку, якщо робота набридає, якщо людина стала професіоналом на 101%, ідеально знається на своїй справі й рости їй вже нікуди. А в наших стажистів потенціал для зростання є, тож і переживати поки не варто.

Вебінар учасникам дуже сподобався. Ось що про нього розповів наш стажист Павло Чорнолевський: «Вчора у нас була можливість взяти участь у надзвичайно корисному вебінарі, де обговорювали набір основних якостей, які повинен мати юрист компанії. Розмова була для спрямування нашої уваги та енергії у правильне річище, ми зрозуміли, які навички (не лише професійні) потрібно в собі розвивати, щоб досягти успіху, дійти до найвищих щаблів кар'єрної драбини. Щиро вдячний спікеру Ангеліні за доступний, лаконічний і дуже змістовний виклад інформації».

«Для мене було цікаво дізнатися, що в компанії є чіткий документ з описом кожної компетенції (лідерство, юридична експертиза, командна робота тощо). Ба більше, компетенції розбиті на різні вимоги для різного рівня працівників. Що вища посада – більше вимог. Це дуже зручно, адже кожен співробітник (і претендент) може оцінити свої компетенції та зрозуміти, підходить він Метінвесту чи ні. Також це допомагає розуміти свої прогалини й заповнювати їх».

 

Михайло Плачков

Стажист 

Стажист Юлія Боцюрко наголосила: «Тема актуальна, адже сьогодні бездоганним знанням законодавства мало кого здивуєш. Цікаво було послухати портрет ідеального юриста компанії Метінвест. Ми дізналися, які професійні навички повинен мати й розвивати сучасний юрист, щоби побудувати селф-брендінг». Портрет ідеального юриста склали – орієнтир собі визначили. Далі більше!

Доросла гра – чому б і ні, час піднімати ставки

Святослав Опришко, стажист Метінвест-Інжиніринг

Саме така думка закріпилася у мене в голові, коли я побачив оголошення на сайті юридичного факультету ЛНУ про початок відбору для проходження стажування в Метiнвест. Я Опришко Святослав, стажист і молодший юрисконсульт у Метiнвест Iнжинiринг. Бувши 21-річним випускником юрфаку, я вже встиг отримати досвід у юридичній сфері як у малих, так і великих проєктах. Але зупинятися я й не думав)) Страх і невпевненість? НІ. Одразу після проходження перших турів відбору я зрозумів, що повинен цілеспрямовано крокувати до останнього етапу – співбесіди. Якщо попередні етапи видалися непростими, то на останньому я швидко знайшов спільну мову й інтереси з майбутніми колегами та переконав їх, що я саме той, хто їм потрібен. 

Стажування почалося з важких, певною мірою творчих завдань, яких, думаю, буде ще чимало. Я впевнений, що разом із керівниками-наставниками я не тільки принесу користь компанії, але й зарекомендую себе як перспективного молодого фахівця. Від стажування очікую важких завдань, цікавих знайомств, безліч корисних вебінарів, позитивних емоцій та продовження співпраці з Метiнвест. «Закон захищає кожного, хто може найняти хорошого юриста». Що ж, незабаром у цій сім’ї очікується поповнення (контактний телефон прикріплю згодом) ;)

Тут кожен горить спільною справою, це дуже надихає

Діана Чупрій, стажист Керівної компанії

Випробовуємо себе як інхаус-юристів тут, у Метінвесті. Непоганий старт для отримання нового досвіду, чи не так? Сама можливість перебувати серед визнаних метрів української юриспруденції – велика удача, а вчитися у них, переймати досвід – то й зовсім щось неймовірне.

Цього року я вирішила кинути собі виклик і спробувати щось нове. Я пройшла відбори на кілька стажувань, але зупинила свій вибір саме на Метінвесті. Це справді щось нове для мене: я вже працювала у сфері юриспруденції, але ще ніколи не ставала частиною підприємства такого масштабу. Але мною рухала не тільки спрага нового досвіду. Гадаю, вирішальним було перше враження при знайомстві з кураторами. То справді був фінальний етап відбору. Наші тоді ще майбутні керівники дуже вразили мене своєю привітністю й товариськістю. Ну, і найголовніше для мене – тут кожен горить спільною справою, це дуже надихає. Наші куратори (нагадую – всі юристи!) готові, здається, у будь-який час дня та ночі розповісти про всі етапи видобутку, збагачення й виплавки металу. Думаю, ми з моїми колегами зі стажування теж повільно, але впевнено йдемо до цього.

Дамо коксу!

Вадим Демецький, стажист ДКХЗ

Цю фразу я днями почув від свого нового колеги (у широкому розумінні) Сергія Фещенка, начальника центральної заводської лабораторії Дніпровського коксохімічного заводу (ДКХЗ). Колегою я можу називати його цілком виправдано – свій трудовий шлях я починаю на ДКХЗ. Ні, не в цеху. Перший запис у трудовий – молодший юрисконсульт ДКХЗ. Це стало можливим завдяки програмі стажувань Групи Метінвест для молодих юристів «Доросла гра». Також стали у пригоді всі мої знання і, звичайно, трохи поталанило.

Довгими зимовими вечорами я думав про те, що настав час починати знайомство з юридичною професією на практиці. Я подав мотиваційний лист до юридичної клініки університету, шукав програми стажувань, практику в юридичних фірмах та адвокатських об'єднаннях. Побачивши, що Метінвест пропонує літнє оплачуване стажування в Дніпрі, я, не замислюючись, подав заявку. Пройшов нескладний відбір (хоча мій керівник, начальник юридичного відділу ДКХЗ Віктор Артеменко, говорив, що питання були для 4-5 курсів), доброзичливу співбесіду й отримав місце молодшого юрисконсульта на ДКХЗ.

За перший тиждень я встиг дати кілька відповідей виконавцям та адвокатам, прокурорам і службовцям ЗМС, проконсультувати співробітників заводу з юридичних питань, прокоментувати протокол розбіжностей щодо договору між нашим підприємством і контрагентом. Ці завдання набагато цікавіші, ніж я очікував. Але завдання заводу – видати більше коксу з незмінно високою якістю. Це поширюється й на мене. Стажування триває 1,5 місяці. За цей час я маю дати коксу так, щоб мало не здалося нікому!

Найважливіше опинитися там, де ти зможеш полюбити свою професію

Стажування – це традиція, яка триває вже не перший рік. Деякі наші колеги теж колись були стажистами-юристами, а сьогодні діляться досвідом із новачками. Чому стажування в Метінвесті запам'яталася надовго, розповів колишній стажист, а зараз юрисконсульт у Дирекції з правового забезпечення Роман Худоренко.

Перше свято разом

Протягом усього літнього стажування молодих юристів підтримують куратори. Коли ти отримуєш перший досвід, класно, що можна щодня спілкуватися з тими, хто вже збагнув юридичний дзен. Але час на фан теж залишається))

Разом із новою командою стажисти зустріли своє перше свято – День металурга та гірника. Світлана РОМАНОВА, директор із правового забезпечення Групи Метінвест, зазначила: «Не можна не любити те, що ти робиш. Не можна не пишатися тими, з ким ти це робиш. Ми вже давно не просто юристи – ми всі вже трохи металурги та гірники! І цей День тепер і наше свято також! Сталевих нам нервів, залізної витримки, металевої хватки! Цілей і досягнень високих, як гірські вершини! І, звичайно ж, клієнтів, які будуть трохи… юристами)) Metinvest Legal – це завжди круто!»

Стартонули!

Знайомтесь із нашою суперкомандою! Вони юні та амбітні, безстрашні, впевнені у своїх силах і готові до серйозних професійних викликів. Вони – найкращі студенти юридичних спеціальностей з усієї України. І відтепер вони гратимуть по-дорослому! Стартувало стажування в Дирекції з правового забезпечення Групи Метінвест.

Учасники вже познайомилися один з одним та зі своїми кураторами. І неважливо, що наші молоді юристи перебувають у різних містах України. Під час відкриття стажування спікери підключалися за відеозв'язком, щоб розповісти про проєкт і разом почати цю захопливу професійну пригоду.

Тепер попереду у стажистів: майже 2 місяці насиченої роботи; практика в Києві, Маріуполі, Запоріжжі, Кривому Розі, Дніпрі та Кам'янському; безліч цікавих завдань і неповторний досвід. To be continued!

Метінвест Бізнес Сервіс: Залучаємо студентів до дорослої гри

Куратор Олександр Дятченко вводить у курс справи стажиста Микиту Сидоренка

У юридичних управліннях МБС стартував проєкт стажування для студентів-юристів «Граємо по-дорослому». Майже два місяці шестеро стажистів будуть пліч-о-пліч працювати з кращими профі й вирішувати реальні завдання.

Учасники вже познайомилися один з одним та зі своїми кураторами. 5 липня вони разом взяли участь у загальнокорпоративній відеоконференції, під час якої ознайомилися з програмою стажування, майбутніми проєктами та активностями, а також отримали настанови й підтримку від найкращих менеджерів компанії.

Своїми планами та очікуваннями від проєкту поділилися його куратори та самі стажисти.

«Я вперше виступаю в ролі куратора, підготували дуже насичену програму стажування зі щоденною розбивкою із завдань та питань, які необхідно опрацювати зі студентами. Оскільки наш функціонал пов'язаний із забезпеченням взаємодії між виконавчим органом підприємства (генеральним директором) та органом управління (наглядовою радою, акціонерами й учасниками), перед нами стоїть завдання пояснити стажистам корпоративну структуру наших підприємств, показати варіації органів управління, познайомити зі статутами наших товариств і пояснити, на що звертати увагу під час укладання договорів. Дуже важливо зрозуміти всі практичні нюанси, мало прочитати закон, треба розібратися, як його використовувати. Для мене це стажування буде цікавим і тим, що одна з моїх студенток ще не проходила в університеті курс корпоративного права, тож мені потрібно дати їй у стислий термін його теоретичні основи».

 

Наталія Вербицька 

Куратор

«Про стажування я дізнався ще минулого року, але не встиг подати заявку. Отримав багато позитивних відгуків від своїх однокурсників, які взяли участь у ньому. Хлопці розповідали про роботу над проєктами, казали, що здобули хороші знання. Система освіти недосконала, не вистачає гідної практики. Після випуску з університету, як правило, складно знайти роботу саме через відсутність практичного досвіду. Хочеться спробувати виконати якісь реальні завдання, влитися в процес, побувати на засіданні держорганів. Планую заглибитись у договірне право, щоб навчитися перевіряти договори та грамотно їх складати».

 

Микита Сидоренко

Стажист

 

«Згадуючи свої студентські роки, можу сказати, що найчастіше практики для студентів відбуваються формально. Ми намагаємося зробити стажування реально корисними, щоб посилити теоретичну базу студентів практичними знаннями. Цього року стажисти закріплюються за кожним функціональним напрямом юруправління, таким чином вони зможуть глибше поринути в один напрямок. Яку перевагу отримуємо ми? Крім підготовлених кадрів, які прийдуть до нас на роботу в перспективі, ми маємо можливість отримати свіжий погляд на наші процеси. Наприклад, минулого року стажисти розробляли за договірним напрямом проєкт упровадження електронного документообігу. Зараз він реалізується в компанії. звісно, не всі напрацювання студентів повністю запроваджуються, але раціональне зерно в них є».

 

Олександр Дятченко

Куратор

«Про стажування в Метінвесті я вперше прочитала на фейсбуці два роки тому, але вдалося заявитися на нього тільки цього року. Потрапити на стажування не так просто, необхідно пройти кілька етапів відбору: тестування, рішення кейсів та співбесіду. Я хотіла б після закінчення вишу працювати за фахом, тому для мене важливо вже зараз здобути перший трудовий досвід. На четвертому курсі заплановано першу університетську практику, круто, що на той час у мене вже буде непогана підготовка. Хочеться розібратися в корпоративному праві, навчитися складати проєкти документів. Обіцяли багато цікавих заходів у процесі стажування та навіть професійні дебати».

 

Вероніка Чередниченко

Стажист

Давайте знайомитись!

Інна Михайленко, стажист МБС 

«Літо без стажування Метінвест – не літо», – подумала я, визначивши свої плани на найближчі два місяці. Всім привіт! Мене звуть Інна Михайленко, я з Маріуполя. Проходити літнє стажування в Метінвесті стало моєю доброю традицією. Другий рік поспіль я у списку стажистів. На цей раз як співробітник відділу супроводу договірної роботи юридичного управління Метінвест Бізнес Сервіс.

Стажування 2020 було дуже насиченим і цікавим, не дивлячись на онлайн-режим, були створені всі умови для того, щоб кожен стажист відчував себе повноцінним співробітником компанії. Безліч вебінарів, навчань, практичних завдань, проєктна робота додатково зарядили любов'ю до професії юриста й переконали у правильності свого вибору. Впевнена, що стажування 2021 буде ще більш захопливим і продуктивним, оскільки досвід, отриманий у компанії такого рівня, неоціненний для нашої подальшої трудової діяльності.

Цікаве нововведення у програмі цього року – Дебати Вattlе, як це буде? Нумо дізнаватися разом! Ризикуйте, спробуйте і вам обов'язково захочеться повторити!

З повагою, Інна Михайленко

Ігри по-дорослому? Із задоволенням

Лада Савицька, стажист МБС

«Це літо знову обіцяє бути жарким і насиченим! Йдеться про справді дорослу гру – відбір на топове стажування від Метінвесту. Минулого року мені вже пощастило потрапити в юридичний департамент ЦГЗК. Можу розповісти вже з власного досвіду, що стажування – це справжня праця. Спочатку з'являлися факапи, яких вистачало для того, щоб закралися сумніви: «А чи впораюся я з цим?». Однак, підтримка та прагнення розвитку дають ще більше сил і натхнення! Тож уже після закінчення стажування минулого року я вирішила, що й наступного разу я знову маю пройти. І ось я працюю у відділі з правового забезпечення корпоративних прав Метінвест Бізнес Сервісу.

Скажу так, мені це до вподоби. Відчуваю впевненість. Знаходжуся в передчутті нововведень у програму й налаштована викладатись по максимуму! Чим закінчиться ця гра? Дізнаємось наприкінці літа.

З повагою, Лада Савицька

 

Більше історій читайте на сторінці Метінвест Z. Щодня на ній вони ділитимуться своїми відкриттями й успіхами.

 

Вадим Демецький

ДКХЗ, Кам'янське

Юлія Боцюрко

Керівна компанія, Київ

Михайло Плачков

Керівна компанія, Київ

Владислава Оголенко

Керівна компанія, Київ

Юрій Демчищак

Метінвест Діджитал, Київ

Владислав Зайцев

Метінвест-Інжиніринг, Дніпро

Святослав Опришко

Метінвест-Інжиніринг, Дніпро
 

Олексій Мулява

ЗЦО Кривий Ріг

Лада Савицька

ЗЦО Кривий Ріг

Інна Михайленко

ЗЦО Маріуполь

Вероніка Чередниченко

ЗЦО Маріуполь

Діана Чупрій

Керівна компанія, Київ 

Віктор Артеменко

Начальник юридичного відділу ДКХЗ

Оксана Безуєвська

Радник з договірної та загальноправової роботи

Ангеліна Чачуна

Керівник служби комплаєнс-офіцера

Михайло Мищенко

Радник із правового забезпечення судової роботи

Роман Огневюк

Начальник управління корпоративних прав

Сергій Баранов

Головний юрисконсульт Метінвест Діджитал

Андрій Селютін

Начальник юридичного відділу Метінвест-Інжиніринг

Наталія Довга

Начальник відділу договірно-правової роботи ЗЦО Запоріжжя

Олександр Дятченко

Начальник відділу супроводу договірної роботи ЗЦО Кривий Ріг

Олена Вовк

Начальник відділу супроводу договірної роботи ЗЦО Кривий Ріг

Дмитро Левенцов

Начальник відділу правового забезпечення корпправ ЗЦО Кривий Ріг

Марина Ушева

Начальник відділу договірної роботи ЗЦО Маріуполь

Наталія Вербицька

Начальник відділу правового забезпечення корпправ ЗЦО Маріуполь

Михайло Жолудєв

Начальник юридичного відділу Метінвест СМЦ

Наш супергерой

Наша супергероїня

 

Попереду у стажистів і кураторів довга та цікава дорога. Поки стажисти активно занурюються у процес роботи, почитайте, як проходило стажування минулого року.