This page hasn't been translated into English yet.
Ecology 6/10/2022 Read 5 min

Статус – екофрендлі

На Запоріжсталі продовжує працювати колектив управління охорони навколишнього середовища, щодня виконуючи необхідну роботу для зниження навантаження на екологію.

Фахівці управління охорони навколишнього середовища не припиняють свою роботу навіть під час війни. Адже збереження екології краю – один із пріоритетних напрямків у діяльності Запоріжсталі, був і залишається таким досі.

Під час часткового відновлення виробництва після вимушеної зупинки обладнання фахівці УОНС професійно супроводжували його запуск, слідкували, щоб параметри роботи комбінату відповідали нормам законодавства з охорони довкілля за трьома напрямками – повітряний і водний басейни та поводження з відходами. Сьогодні робота з охорони навколишнього середовища продовжується.

Повітря й вода – під контролем

Кожного дня фахівці лабораторій УОНС вимірюють показники на всій території комбінату, в різних підрозділах беруть проби повітря, роблять забір проб і хімічний аналіз води. Інженери управління щодня відстежують природоохоронні заходи на підприємстві. І хоча УОНС не вважається виробничим підрозділом, його працівників дуже часто можна зустріти на виробничих майданчиках – з черговим аудитом чи пробами.

Щоб знизити екологічне навантаження, фахівці невпинно працюють над розробкою нових заходів і проєктів. Під час війни, коли комбінат вимушено працює лише на 50% потужності, в екологів не стало менше роботи. Навпаки, спеціалісти ще пильніше слідкують за дотриманням норм законодавства, контролюючи всі випуски чавуну та сталі, роблячи заміри, проби й аналізи повітря та води.

Тільки в травні фахівці УОНС провели 80 перевірок у підрозділах комбінату, зокрема в агломераційному, доменному, газовому, сталеплавильному. Крім того, екологи комбінату контролюють системи кондиціонування повітря й аспірації Запоріжсталі та безпечні умови праці з точки зору впливу шкідливих факторів на робочому місці.

Контроль за відходами

Екологи комбінату також контролюють, щоб не відбулося змішування відходів, відповідність місць зберігання відходів спеціальним картам, схемам.

Сортування відходів – також важливий аспект екологічності роботи комбінату. Адже на виробництві мова йде не стільки про побу­тові відходи, скільки про виробничі, що повинні зберігатися у відповідних умовах, у спеціалізованих місцях та певний час.

Контроль за всіма цими параметрами потрібен для того, щоб максимально знизити вплив на навколишнє середовище й не порушувати законодавство України. Заради цього колектив УОНС, лабораторій управління та інших підрозділів виконують значний обсяг робіт у будь-яку погоду та будь-який сезон.

– Наше управління працює безперервно, кожного дня ми стежимо за тим, щоб усі екологічні показники не перевищували норму, ба більше – щоб вони системно вдосконалювалися. Так ми вже не перший рік підтримуємо статус екофрендлі, – зазначає начальник управління охорони навколишнього середовища Інна ХОЛІНА. – Від початку війни ми без винятків перевіряємо всі підрозділи, виконуючи свою роботу як завжди в повному обсязі. Щоб підприємство вистояло в цій боротьбі на економічному фронті, кожен підрозділ комбінату має працювати в міцному тандемі. Ми постійно співпрацюємо з виробничими підрозділами, щоб оперативно усунути всі невідповідності, виявлені під час перевірок, аудитів, аналізів і проб. Така тісна співпраця дає нам бажаний результат – зниження навантаження на навколишнє середовище.