This page hasn't been translated into English yet.
Ecology 11/16/2021 Read 4 min

ПівнГЗК продовжує роботи із закріплення пилуючих поверхонь

На хвостосховищі Північного ГЗК Групи Метінвест реалізують заходи щодо пилоподавлення. Для зниження техногенного навантаження застосовують зелені технології.

Екологи ПівнГЗК отримали позитивний результат посіву жита на картах хвостосховища. Експеримент провели у жовтні на території 4 га та отримали 100% схожість. Завдяки потужній кореневій системі та зеленій масі озимі істотно зменшуватимуть пилення сухих поверхонь.

Для зниження техногенного навантаження на довкілля ми успішно використовуємо зелені технології. Поряд із озелененням сухих карт хвостосховища також здійснюємо задерніння укосів дамб. У листопаді засіємо травою територію площею 6 га, висадимо тисячу чагарників та хвойних дерев уздовж центральної дороги у напрямку Жовтих Вод. На реалізацію екологічних проектів Північного ГЗК лише торік Група Метінвест направила понад 2 млрд гривень.

—начальник відділу охорони навколишнього середовища Північного ГЗК Олексій СТЕПАНЕНКО

Цієї осені на комбінаті продовжать роботу з догляду за раніше озелененими територіями. У санітарно-захистій зоні Першотравневого кар'єру покосять траву, підгодують рослини, обріжуть дерева.

Дуже важливо, що промислові підприємства, у тому числі Північний ГЗК, своєчасно та в повному обсязі виконують заходи, передбачені Міською екологічною програмою. Для покращення екологічної обстановки гідромонітори борються з пилом у кар'єрах, на технологічних та міських дорогах. Злакові рослини і трави закріплюють пилу поверхні хвостосховища. Також на комбінаті продовжують висаджувати дерева та чагарники у санітарно-захисних зонах..

головний спеціаліст управління екології виконкому Криворізької міської ради Анастасія КОБРІНА.

Зелені технології широко використовують на Центральному та Інгулецькому ГЗК. Цієї осені житом засіяли карти хвостосховищ комбінатів площею 140 га.