This page hasn't been translated into English yet.
Humanitarian aid 8/25/2022 Read 5 min

Сталевий Фронт Метінвесту: пів року боротьби за перемогу України

To section

Уже пів року Група Метінвест виборює перемогу України на Сталевому Фронті: підтримує захисників і мирних мешканців, забезпечує сталість національної економіки і дбає про свою команду професіоналів. 

Цьогоріч 24 серпня маємо символічну дату – рівно шість місяців як Україна змушена захищати свою незалежність у війні з РФ. Уперше за 31 рік ми відзначатимемо головне державне свято не з урочистостями, а в боротьбі за життя українців, їх право на свободу та самовизначення. На цьому шляху Метінвест крокує разом з країною – від перших днів війни й до повної перемоги. 

Компанія мобілізувала всі свої ресурси та тримає стійку оборону на Сталевому Фронті. Ми працюємо для потреб армії, дбаємо про захист українських міст. Надаємо гуманітарну підтримку найвразливішим верствам населення. Допомагаємо співробітникам-переселенцям розпочати нове життя. Забезпечуємо виробництво на підприємствах – для потреб сьогодення і з фокусом на майбутнє.  

ДОПОМОГА В ЦИФРАХ

За пів року війни на проєкти допомоги Україні Метінвест спрямував понад 1,9 млрд грн

Половину історії незалежної держави Метінвест був поруч і робив усе, щоб Україна процвітала. Компанія вкладала в її розвиток кошти, ресурси, можливості та найголовніше – безмежну любов. Зараз, у найскладніший для країни час, ми також не залишаємось осторонь і допомагаємо наблизити перемогу. Дякую за це нашим працівникам – героям Сталевого Фронту. Впевнений, разом ми обов’язково виграємо цю війну, а згодом – відбудуємо Україну – ще більш сильною та успішною.

— Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест

Читайте лонгрід, щоб дізнатися більше про основні проєкти Сталевого Фронту, реалізовані Метінвестом за пів року війни. 

Посилюємо обороноздатність 

Реакція Метінвесту на повномасштабне вторгнення була миттєвою: підприємства компанії одразу взялися допомагати оборонцям облаштовувати блокпости й укріплювати об’єкти соціальної інфраструктури, щоб захистити міста. Для цього було завезено приблизно 3 тисячі тонн піску й щебеню, 2,4 тисячі залізобетонних блоків і плит, надано метал для мобільних мінібастіонів та інших оборонних споруд. Зокрема, щоб завадити наступу ворога, Метінвест передав армії приблизно 76 тисяч залізних їжаків, виготовлених партнерами та на підприємствах компанії. 

ЇЖАКИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Більш як половина протитанкових їжаків в Україні виготовлені з металу Метінвест-СМЦ, який компанія почала відвантажувати з другого дня війни

Один із наймасштабніших проєктів Метінвесту з 24 лютого – це забезпечення оборонців сучасною амуніцією. Чи не щодня нова партія вантажу відправляється на передній край. Броню отримують військовослужбовці ЗСУ, тероборони, Національної гвардії, Національної поліції, Головного управління розвідки (ГУР) та інших силових підрозділів. Особлива увага приділяється співробітникам, котрі боронять Україну на бойових позиціях. Також Метінвест дбає про захист для працівників комунальних підприємств, рятувальників, військових медиків, представників національних ЗМІ, адже вони працюють в зоні бойових дій і теж наражаються на небезпеку. 

Наразі українські оборонці отримали майже 21 тисячу шоломів і касок. Також компанія надасть понад 110 тисяч бронежилетів високого рівня захисту, частина яких закуповується закордоном. Ще частина – виготовляється з сертифікованої спецсталі власного виробництва Метінвесту. Щоб якнайшвидше опанувати виготовлення бронепластин – дефіцитного комплектування до бронежилетів – компанія спрямувала всі свої зусилля. На сьогодні на підприємствах Метінвесту сформовано запас готових пластин для бронежилетів, тож за потреби військові частини можуть отримати їх безоплатно. А Метінвест-СМЦ постачає листи спецсталі для виготовлення захисних елементів на фронтові автівки.

ПОВНИЙ КОМПЛЕКТ

Від початку війни Запоріжсталь передав Управлінню патрульної поліції в Запорізькій області 550 бронежилетів класу захисту 3+ та 4+. Це на 100% забезпечує особовий склад для несення служби

Окрім бронепластин, Метінвест разом із партнерами освоїв виробництво інших корисних виробів із сталі, що використовуються для потреб українських військових. Наприклад, нещодавно Метінвест передав Укртрансгазу 6 тонн продукції металургів. На сервісних підприємствах партнера вже виготовили 80 турбопічок, 170 саперних кішок для дистанційного розмінування територій та 120 планшетних мініпічок. Натепер усі прилади передали військовим, котрі захищають ділянки східного й південного фронтів. Всього фахівці Укртрансгазу розраховують виготовити 5000 виробів із металу Метінвесту. 

Також на передній край доставили два спеціальні металеві укриття, виготовлені на запорізьких активах Метінвесту. Конструкції для зміцнення окопів отримали бійці Житомирської бригади Десантно-штурмових військ. Всього військові вже отримали перші чотири спеціальні металеві укриття.

Задля посилення тактичної переваги наших бійців компанія передає різноманітне воєнне приладдя. Зокрема, ЗСУ вже мають від Метінвесту понад 500 дронів. Одна з останніх великих поставок була здійснена наприкінці липня для Сухопутних військ і ГУР – 150 дронів марки DJI Mavic 3. Пізніше розвідники отримали від компанії особливу партію потужної техніки – дрони широкого радіуса дії на загальну суму 3 млн грн. Також Метінвест передав українській армії 1,6 тисячі тепловізорів, а для надання першої медичної допомоги пораненим бійцям – 27 тисяч кровоспинних турнікетів та 500 аптечок. 

Протягом війни компанія забезпечує захисників дефіцитним пальним для заправлення автомобілів і військової техніки. Наразі об’єм поставок досяг майже 500 тисяч літрів. А для здійснення перевезень, передислокації та укріплення позицій Метінвест надав понад 140 одиниць своїх машин і важкої техніки, частина якої допомагає оборонцям будувати фортифікаційні споруди. Додатково авто закуповується компанією закордоном. Найбільшою була поставка 100 пікапів, повнопривідних джипів і мікроавтобусів для ЗСУ, а також 20 спеціалізованих машин швидкої допомоги для військових медиків ГУР

ПОБУТОВІ ПОТРЕБИ ВОЯКІВ

Компанія дбає і про побутові потреби захисників. Зокрема, волонтери Метінвесту організовують підвіз гарячого харчування та продуктових наборів у межах міст присутності. Також вони передають гуманітарні вантажі: засоби особистої гігієни, спальні мішки, одноразовий посуд, мобільні печі для приготування їжі, костюми, одяг і взуття тощо

Металурги доставили тисячу комплектів нової військової форми теробороні Запоріжжя

«Ми вдячні захисникам за їхню службу, за міцність кордонів і спокій на вулицях нашого міста, за можливість працювати, підтримуючи економіку країни й тисяч сімей металургів. Ми відчуваємо підтримку оборонців і хочемо, щоб вони відчували нашу. Тому Метінвест системно допомагає воїнам із захисною амуніцією та військовим приладдям, оборонними спорудами. Вважаю, що про це треба говорити, щоб мотивувати кожну українську компанію, кожного громадянина також допомагати. Адже тільки разом, об’єднавши зусилля, ми можемо досягти спільної перемоги України», – зауважив генеральний директор Запоріжсталі Олександр МИРОНЕНКО

Рятуємо життя українців

Щодня від ворожого вогню гинуть чи отримують поранення не тільки українські військові, а й мирні мешканці. Від ударів по цивільній інфраструктурі руйнуються приватні домівки, суспільні будівлі й навіть цілі підприємства. Люди змушені евакуюватися зі своїх міст, але деякі ще й досі залишаються на небезпечних та окупованих територіях. 

Щоб підтримати українців у надскладний час і запобігти гуманітарній катастрофі, на початку війни Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова створив проєкт «Рятуємо життя». Наразі він став однією з найбільших ініціатив з порятунку населення України. Завдяки внескам у благодійний фонд Do it together та фінансуванню компанії допомогу вже отримали понад 220 тисяч українців

Вантажі, які долають шлях із Польщі до України, доставляють вразливим категоріям громадян, родинам мобілізованих співробітників Метінвесту та пільговикам, ветеранам підприємств компанії, мешканцям шелтерів і жителям деокупованих територій. Географія підтримки охоплює 37 громад у п’яти областях України. Одним із найбільш небезпечних регіонів, куди зараз доставляється допомога, є Авдіївка. Коли в місті стає відносно тихо, співробітники Авдіївського коксохіму розвозять по укриттях найнеобхідніші речі – продукти, питну воду, ліки. 

«Наразі «Рятуємо життя» підтримують 100 компаній зі всього світу – Німеччини, Італії, Польщі, Нідерландів, Іспанії, США, Великобританії, Швейцарії, Греції, ОАЕ та інших країн. Розширення кола партнерів допомагає нам щодня рятувати ще більше людей, які постраждали від воєнної агресії РФ. Також до ініціативи через донації у благодійний фонд Do it together долучаються співробітники Метінвесту. Натепер сума донорської підтримки  разом із грошовими внесками благодійників складає 1 819 тисяч євро», – розповів керівник гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» Олександр ВИШНЯКОВ

Окрім забезпечення людей продуктовими та гігієнічними наборами, проєкт передбачає підтримку медичної галузі. Від початку війни до лікарень України доставлені медичні препарати, витратні матеріали та обладнання на загальну суму 240 тисяч євро. Завдяки цьому медики зможуть допомогти більш ніж 70 тисячам людей. Наприклад, у липні в межах «Рятуємо життя» лікарня швидкої медичної допомоги в Кам’янському отримала універсальний електрохірургічний апарат і мобільний цифровий рентген, які поліпшать якість надання послуг пацієнтам. 

Є й окрема медична програма, що реалізує Метінвест та Фонд Ріната Ахметова. В медзаклади Запоріжжя, Кривого Рогу, Кам’янського, Покровська й Авдіївки доставляють найнеобхідніші засоби для лікування поранених бійців і мирних мешканців. Це інфузійні розчини, протизапальні, знеболювальні препарати, витратні матеріали для комплектації операційних. 

Загальна сума допомоги медикам у межах двох проєктів складає понад 130 млн грн.

Метінвест реалізував у двох опорних лікарнях Запоріжжя важливий проєкт – встановлення системи резервного живлення. Інвестиції склали 20 млн грн

Але разом із тим компанія не залишає без уваги нагальні потреби пацієнтів. Зокрема – продовжує безоплатно доставляти медичний кисень для лікування хворих на коронавірус. Зараз основним його постачальником серед підприємств Метінвесту є Запоріжсталь. З урахуванням усіх металургійних підприємств компанії від початку 2022 року до лікарень України було відвантажено майже 1200 тонн кисню.

«ШВИДКІ» ДЛЯ ПОРЯТУНКУ

Значну допомогу українській медицині надає благодійний фонд Вадима Новинського, який реалізує один із наймасштабніших проєктів доставлення машин швидкої допомоги в регіони, наближені до бойових дій. Наразі лікарні отримали понад 80 «швидких»

Ще одним важливим напрямком підтримки є облаштування місць для тимчасового розміщення вимушених переселенців, які продовжують прибувати на більш безпечні території. Шелтери облаштовують не тільки в містах присутності Метінвесту – Запоріжжі, Кривому Розі та Кам’янському, але й у селах. 

Наприклад, у шести територіальних громадах Дніпропетровщини й Кіровоградщини компанія підготувала приміщення для проживання приблизно 850 громадян. Туди коштом Метінвесту придбані розкладачки з матрацами, постільне приладдя, побутова техніка. Де потрібно – зроблено ремонт, відновлено електропостачання та подання води.

Досить вагомий внесок у забезпечення переселенців найнеобхіднішими речами роблять волонтери Метінвесту. З початку війни на підприємствах компанії створені пункти збору гуманітарної допомоги. Тут працівники цілодобово збирають харчові продукти тривалого зберігання, питну воду, одяг і взуття, засоби особистої гігієни, а для облаштування спальних місць – матраци, ковдри, подушки, постільну білизну. Все це сортується та передається вимушеним переселенцям напряму, в місця їх тимчасового розміщення або ж у міські гуманітарні штаби.

Допомагаємо своїй команді

Серед мільйонів українців, постраждалих у війні з РФ, є багато співробітників компанії. Наразі найбільшої допомоги потребують працівники підприємств з окупованого Маріуполя та прифронтової Авдіївки. Всім, хто евакуювався на підконтрольну Україні територію, Метінвест надає всебічну підтримку. 

НА ШЛЯХУ ДО БЕЗПЕКИ

Компанія всіляко сприяє евакуації людей з небезпечних регіонів. Зокрема, навесні водії дирекції з транспорту Метінвест Покровськвугілля у складі гуманітарного конвою вивезли тисячі маріупольців на підконтрольну Україні територію

Для перепочинку після виїзду з небезпечних регіонів та адаптації в нових містах компанія підготувала більш як 6000 місць тимчасового прихистку на своїх соціальних об’єктах. Їх обладнали найнеобхіднішим – постільними речами, предметами першої потреби та побутовими приладами. Мешканців шелтерів забезпечують щоденним гарячим харчуванням, продуктовими й гігієнічними наборами.

В серпні 450 переселенців, що мешкають у запорізьких шелтерах, отримали засоби особистої гігієни, які надіслали закордонні донори проєкту «Рятуємо життя»

У Запоріжжі й Кам’янському продовжують працювати Центри реабілітації та реінтеграції, до яких звернулися понад 1500 вимушених переселенців. Тут співробітники і їхні родини можуть отримати медичну та психологічну допомогу, а також консультацію фахівців Центру кар’єри Метінвест. 

Наразі на працюючих підприємствах компанії в Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському та Покровську відкрито приблизно 1800 вакансій, на які пропонують працевлаштуватися співробітникам з Маріуполя й Авдіївки. Також можна пройти безоплатне навчання за найбільш затребуваними робочими професіями, щоб потім знайти роботу на одному з активів. Таким метінвестівцям компанія надає значну матеріальну підтримку у вигляді різних компенсацій, соціальних пільг, гуманітарної допомоги й гарантованого заробітку – все, щоб люди змогли облаштувати побут і розпочати нове життя. На сьогодні вже працевлаштовано понад 1000 співробітників-переселенців. 

ОСВІТА ЯК МОЖЛИВІСТЬ

Серед бонусів, які отримують співробітники Метінвесту та їхні діти, – можливість безоплатно навчатися у Метінвест Політехніці. Вже восени перший в Україні недержавний гірничо-металургійний університет відкриє двері для студентів. 

Пережити складні емоції й упоратися зі стресом під час війни працівникам компанії та членам їхніх родин допомагають психологи унікального сервісу «Метінвест – разом!». За шість місяців вони провели майже 1000 індивідуальних та групових консультацій. Окрім цього, відвернути тривожні думки переселенцям допомагають корисні справи. Наприклад, участь в екологічних акціях «Дбаємо разом», що координує громадська спілка «Зелений центр Метінвест» у Кривому Розі, Кам’янському й Запоріжжі. А щоб розважити дітей співробітників і поділитися з ними корисною інформацією про безпеку у воєнний час, компанія організовує сімейні свята для мешканців шелтерів.  

Закрити ще одну базову потребу переселенців – у комфортному житлі – допомагає корпоративний проєкт «Домівка для своїх». Відповідно до нього співробітники компанії з міст присутності пропонують житло своїм колегам, а також іншим переселенцям, які працевлаштовуються на підприємства Метінвесту. Усім, хто прихистить людей на час пошуку постійного житла, Метінвест надає матеріальну підтримку. 

Підтримуємо економіку України

Виклики, з якими зіткнулася національна економіка під час війни, вже зараз можна назвати найскладнішими за всю історію незалежності України. Через низку дестабілізаційних факторів, зокрема, зростання собівартості виробництва, падіння цін на продукцію та порушену логістику, гірничо-металургійна галузь також зазнає збитків. Попри все, підприємства Метінвесту продовжують працювати там, де це є безпечно для людей та економічно доцільно. 

Відносно стабільно функціонують активи Метінвест Покровськвугілля. З початку року гірники ШУ «Покровське» видали на-гора три мільйони тонн вугілля та пройшли понад 10 кілометрів гірничих виробок. Крім того, змонтували й у червні ввели в експлуатацію новий очисний вибій – 13 південну лаву блоку 10. 

Тим часом професіонали ЗФ «Свято-Варваринська» переробляють вугілля та в повному обсязі відвантажують преміальний вугільний концентрат. Враховуючи, що підприємства знаходяться у прифронтовому регіоні Донеччини, наразі основні зусилля компанії спрямовані на підтримання системної роботи.

Наше завдання – перемогти. При цьому важливо пам'ятати, що перемога кується не лише на фронті. Вона створюється скрізь. Від видобувного та прохідницького вибою – до каналів збуту десь у Європі. Тому робота, яку сьогодні кожен фахівець виконує на своєму місці, є дуже важливою. Дякуємо всім, хто не побоявся труднощів і продовжує працювати в нашій команді.

— Юрій РИЖЕНКОВ, генеарльний директор Групи Метінвест

На початку липня 2022 року призупинено видобуток руди на криворізьких підприємствах Метінвесту – Інгулецькому та Північному ГЗК, а також спільному підприємстві Південний ГЗК. Після цього Північний ГЗК відновлював виробництво зі скороченими обсягами на певний період часу. Центральний ГЗК працює без значних зупинок, але зі зменшеною потужністю. До моменту зупинки виробництво було завантажено приблизно на 40% від торішніх обсягів. 

У період вимушеної виробничої паузи фахівці криворізьких підприємств спрямували всі свої зусилля на підтримання виробництва – вони відновлюють техніку та обладнання, облаштовують ремонтні майданчики. 

СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Навіть за складних воєнних часів соціальна відповідальність залишиться базою політики Метінвесту. Компанія максимально залучає тисячі працівників до проведення ремонтних робіт і впорядкування території зі збереженням основного заробітку

Серед металургійних підприємств Метінвесту зі зниженим навантаженням продовжують працювати заводи в Запоріжжі та Кам’янському. 

На початку війни приблизно місяць Запоріжсталь перебував у режимі гарячої консервації, а вже у квітні частково відновив виробництво. Зараз завантаження складає 50%. Повним складом працює аглофабрика, дві з чотирьох доменних печей, а також одна сталеплавильна піч. Разом з іншими запорізькими активами компанії тут освоюють нові види продукції. 

Наприклад, металурги розпочали випуск холоднокатаного рулону подвійної маси без зварного шва, призначеного переважно для будівельної галузі. А фахівці Запорізького ливарно-механічного заводу зосередилися на освоєнні продукції для інших підприємств компанії, яку раніше виробляли підрядники. Зокрема, навчилися робити фурми для доменного цеху Запоріжсталі, а ще – копер для шахтарів з ШУ «Покровське».

Попри часткове навантаження металурги дбають про якість продукції і стан обладнання, реалізовують енергоощадні проєкти

Фахівці Каметсталі також продовжують виконання виробничих завдань. На підприємстві працює одна з трьох доменних печей, але це не заважає металургам розширювати лінійку продукції, що має попит. 

У липні на Каметсталі була прокатана партія вагонних осей для вагонобудівних підприємств України. Замовлення виконане на унікальному вісепрокатному стані, який після тимчасової зупинки став до роботи. Також металурги освоїли виробництво фасонного профілю МП-4, який раніше вироблявся на Азовсталі, і три круглих профілі діаметром 22, 24 та 26 мм.

Наш метал необхідний Україні – це майбутні перспективи і для нашого підприємства, і для української економіки.

— Дмитро ЛИППА, генеральний директор Каметсталі

Разом із тим найголовнішим пріоритетом компанії залишається життя та здоров’я працівників, які підтримують виробництво. Щоб убезпечити їхні життя, на підприємствах Метінвесту облаштовані бомбосховища. Тут є необхідний запас води, продуктів тривалого зберігання, медикаментів. Укриття забезпечені зв’язком та іншим необхідним обладнанням.

Саме бомбосховища врятували життя сотень маріупольців, які переховувалися на території Азовсталі від ворожих обстрілів. Це дозволило людям протриматися до евакуації, яка відбулася на початку травня. Після двох місяців блокади вони нарешті опинилися в українському Запоріжжі, де Метінвест надав постраждалим всю необхідну підтримку. 

На жаль, через російську навалу два металургійні комбінати Метінвесту – Азовсталь та ММКІ – призупинили діяльність. Від бойових дій непоправних втрат зазнала виробнича інфраструктура, масштаб яких можна буде оцінити лише після деокупації Маріуполя та припинення активної фази російської агресії. Також поставлено на паузу роботу Авдіївського коксохіму, який щодня зазнає обстрілів з боку ворога. 

Завдяки професіональним діям колективів Азовсталі, ММКІ та АКХЗ, які на початку війни провели консервацію виробництва, руйнування підприємств не завдало екологічної шкоди мешканцям і довкіллю

Попри втрату контролю над маріупольськими активами, Метінвест уже зараз будує плани щодо відновлення комбінатів, навколо яких відроджуватиметься й саме приазовське місто. Це беззаперечне прагнення акціонера Ріната Ахметова, спільна мета компанії та працівників-маріупольців.

Азовсталь – це символ свободи та стійкості народу, боротьби за незалежність України. Ми відновимо комбінат. У Метінвесті вже є робоча група, яка працює над проєктом нової Азовсталі. Це буде зовсім інше підприємство, що базуватиметься на принципі нульових викидів вуглекислого газу. Там буде екологічно чисте сталеплавильне виробництво.

— Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест

Водночас триває боротьба з піратством з боку Російської Федерації, яка намагається вивезти 234 тисячі тонн металу Групи з Маріуполя. Метінвест докладає всіх можливих зусиль для зупинення піратства та притягнення винних осіб та їхніх спільників до суворої юридичної відповідальності. 

Компанія вже подала звернення до Кабінету Міністрів із пропозицією запровадити санкції щодо злочинців. А Рінат Ахметов, як український бізнесмен, засновник та акціонер групи System Capital Management, подав позов до Європейського суду з прав людини проти РФ щодо компенсації за грубі порушення його прав власності під час неспровокованої воєнної агресії РФ проти України.

«Для мене Маріуполь був, є та завжди буде українським містом. Я вірю в українську армію та підтримку наших західних партнерів. І коли український прапор знову підніметься над Маріуполем, ми спрямуємо всі наші зусилля на відновлення міста. Особисто я не пошкодую ні сили, ні грошей на це. Ми обов'язково відновимо наші заводи, і сталь із Маріуполя знову конкуруватиме на світових ринках», – зазначив акціонер Групи Метінвест Рінат АХМЕТОВ

Віримо, що наступного року ми святкуватимемо День незалежності вже під мирним українським небом. А поки – продовжуємо працювати на Сталевому Фронті, щоб наблизити нашу перемогу. 

Слава Україні!

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.