This page hasn't been translated into English yet.
Modernization 11/7/2023 Read 4 min

Розумна економія: доменники Запоріжсталі знизили витрати природного газу

Як природний газ впливає на доменний процес і чому його треба економити?

На ці запитання не просто відповіли фахівці доменного цеху Запоріжсталі, але і на практиці довели, що мають рацію. 

Природний газ – один із компонентів, який дозволяє підтримувати необхідну для стабільної роботи домни температуру гарячого дуття. Один із найефективніших та найдорожчих енергоресурсів, здавалося б, замінити не можна. Але спеціалісти Запоріжсталі знайшли рішення. У результаті лише в жовтні цього року доменникам вдалося зекономити 314 тис. кубометрів природного газу і зберегти показники на стабільно високому рівні.

Біля витоків майбутнього економефекту стояло бажання доменників знизити витрати на виробництво, знайти застосування надлишкам доменного газу і зберегти чіткий хід домен.

– Вирішили замістити частину природного газу на доменний, який маємо у надлишку, і зазвичай виводимо на свічу. Провели експерименти, проаналізували роботу обладнання і потроху почали заміщувати природний раз, підтримуючи необхідну температуру без втрат. До того ж, через організаційні заходи, маємо і гідні показники з економію коксу. Стабільне дуття дає можливість раціонально використовувати увесь потенціал сировини, – додає старший майстер газового господарства доменного цеху Сергій СИДОРЕНКО.

Доменний газ дешевший за природний, проте вимагає більших витрат його кількості для підтримання тієї самої температури. На щастя, обидва аспекти збігаються з принциповими цілями фахівців, адже доменний газ – це відхід доменного виробництва, який має енергетичну цінність. Отже повернення його у домну дозволяє виключити супутні витрати.

Проте під час ремонтів доменних печей доменного газу подекуди не вистачає, тож доменники постійно слідкують та корегують подачу природного газу, аби тримати стабільно високу температуру повітронагрівача – 1164 градуси.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.