This page hasn't been translated into English yet.
Stories of survivors 5/10/2022 Read 4 min

Розпочати життя на новому місці

Родина співробітників Метінвесту з Маріуполя знайшла роботу в шахтоуправлінні «Покровське».

Олені та Денису Погрібнякам із Маріуполя довелося все починати спочатку. Ще нещодавно вони були співробітниками успішних металургійних підприємств Метінвесту, однак через війну втратили все й зараз змушені будувати життя на новому місці. Приїхавши в інший регіон, подружжя знайшло роботу в компанії «Метінвест Покровськвугілля».

Зараз Денис й Олена отримують нові спеціальності у відділі навчання та розвитку персоналу шахтоуправління «Покровське». Зауважимо, що від початку російського вторгнення відділ допоміг працевлаштуватися вже 25 жителям Донеччини, які втратили роботу, зокрема й маріупольцям.

У щойно відремонтованому навчальному класі Олена Погрібняк згадує своє 24 лютого, що назавжди змінило життя: «Я працювала на Азовсталі. Остання зміна якраз була нічною. І вночі розпочали стріляти – о п’ятій ранку ми почули перші вибухи на лівому березі».

Більше на заводі Олена вже не була – разом із дітьми й чоловіком тижнями ховалася від бомбардувань у підвалах.

– Було не те що страшно вийти – неможливо було навіть поїсти, нагріти води, настільки часто відбувалися бомбардування. Поблизу нашої 9-поверхівки знаходиться порт, часто траплялися «прильоти». У нас повилітали вікна, знесло балкон», – згадує Денис ПОГРІБНЯК.

Подружжя вирішило залишити місто. Для цього їм довелося пройти 40 кілометрів пішки – разом з дітьми. Останню дорогу по Маріуполю вони не забудуть ніколи.

– Лежало багато загиблих людей. На виїзді з самого Маріуполя, переважно з правого боку, знаходились міни – багато великих круглих протитанкових мін. Також було багато розбитої техніки, – розповідає Денис.

У довоєнному житті він був монтажником-висотником на металургійному комбінаті імені Ілліча. Зараз, після всього пережитого, подружжя зможе знову працювати й заробляти в шахтоуправлінні «Покровське».

– Взяли на роботу без проблем – мене монтажником на поверхню, дружину – мотористом вентиляційних установок, – каже маріуполець.

Навчання новим шахтним професіям триває вже другий день, а до кінця травня подружжя почне працювати. Олена Погрібняк зауважила, що всі місяці простою вона як співробітниця компанії Метінвест отримувала дві третини свого довоєнного заробітку. А в Центрі кар’єри компанії їй з чоловіком без проблем допомогли знайти роботу в Покровську.

Після пережитого подружжя стало по-іншому дивитися на багато речей. Тепер вони знають, що головне – це життя близьких. А серед важливих речей – можливість працювати й отримувати гідну зарплату.  

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.