This page hasn't been translated into English yet.
Interview 4/26/2025 Read 5 min

«Репутація – це оцінка потенціалу компанії на багато років уперед»: Олег Давиденко про досвід Метінвесту

Про формування репутації бізнесу під час повномасштабної війни, а також її вплив на розвиток гірничо-металургійної галузі та майбутнє України в цілому розповів директор департаменту корпоративних комунікацій Групи Метінвест Олег Давиденко на New Generation Forum.

Захід, що організував технічний університет Метінвест Політехніка, об’єднав провідних освітян, науковців, управлінців і представників промисловості. Учасники події шукали відповіді на питання, як трансформувати металургійну галузь в умовах енергетичних викликів, декарбонізації та цифровізації.

Зокрема, директор департаменту корпоративних комунікацій Метінвесту Олег Давиденко поділився досвідом репутаційного менеджменту в промисловому секторі.

За його словами, зараз країна переживає період великих змін. Промисловість також входить в нову еру розвитку, це відкриває додаткові можливості, але водночас з’являються і ризики. Головний із них у тому, що ГМК є недооціненим з погляду свого впливу та значення для країни.

– За статистикою, до 2022 року промисловість формувала дві третини економіки України. Але ця тема – не те, що люди бачать кожен день на шпальтах газет, у стрічках соцмереж. А тому вони сприймають ГМК як «повітря», що існує саме по собі й ніколи не зникне. Це найбільша помилка, яка взагалі може бути в суспільстві – сприймати щось за замовчуванням. І саме з цим ми, репутаційно, інформаційно, мабуть, не боремося, а змінюємо. Ми трансформуємо сам підхід до розуміння промисловості, її важливості для економіки та майбутнього. І тут ключовою є співпраця бізнесу, освітніх закладів, науково-дослідних інститутів і державного сектору, – зазначив Олег ДАВИДЕНКО.

Кожен, хто зараз дотичний до промисловості країни, є своєрідним репутаційним акціонером. Наразі репутація компанії – це оцінка її потенціалу на багато років уперед.

Що стосується Метінвесту, то його стратегія репутаційного менеджменту в Україні – це відображення реальних дій і внеску команди у спільну боротьбу проти ворога. Попри всі втрати через війну, компанія залишається надійною опорою для економіки, держави та її громадян.

– Для нас є дуже важливим втримання довіри до бізнесу й галузі, і головне – віри в майбутнє України. Це про велику візію, до якої ми докладаємо дуже практичних, дуже зрозумілих речей у наших діях. Тому що саме дії першочергово будуть формувати репутацію, а не просто піар-кампанії, – додав Олег Давиденко. – Сьогодні ми створюємо репутацію компанії разом з репутацією країни – як незламної. Так, ми втрачаємо підприємства, працюємо у прифронтових регіонах, долаємо економічні виклики, але попри все виконуємо всі свої зобов’язання перед співробітниками, клієнтами, державою. І це головне в тому, що ми створюємо на репутаційному рівні.

Окрім того, під час New Generation Forum директор департаменту корпоративних комунікацій Групи Метінвест зауважив на важливості зміни ставлення до технічної освіти в Україні:

– Сьогодні в комунікаціях з аудиторією ми акцентуємо: технічна освіта завжди була, є і буде драйвером змін у бізнесі, економіці та суспільстві. Саме кваліфіковані інженери стануть фундаментом для відбудови України. Ми – ті, хто може створити всередині держави сильний людський потенціал і запропонувати технічну експертизу. Тому робота Метінвест Політехніки та наша співпраця – це частина стратегічного підходу не лише до формування репутації ГМК, а внесок у майбутнє України. Тож це не може залишатися поза увагою інформаційного простору, – підсумував Олег Давиденко.

Нагадаємо, нещодавно гірничо-металургійний університет Метінвест Політехніка випустив ще 124 магістри. Випускники другого набору вишу обрали металургію, гірництво, автоматизацію, комп’ютерні науки, бізнес-процеси та операційну ефективність, безпеку праці, охорону довкілля та проєктне управління змінами у гірничо-металургійному комплексі. Усі освітні програми акредитовані Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.