This page hasn't been translated into English yet.
Modernization 7/27/2021 Read 4 min

Ремонт обладнання з акцентом на екологію на Азовсталі

В середині червня обертову піч № 1 вапняно-обпалювального цеху меткомбінату Азовсталь Групи Метінвест зупинили на капітальний ремонт, під час якого проведуть модернізацію газоочисних систем агрегату. Капремонт триватиме до кінця липня. Витрати на його виконання становитимуть 28 млн грн. 

У вапняно-випалювальному цеху Азовсталі з початку капітального ремонту обертової печі № 1 виконали демонтаж футерування, завантажувально-розвантажувальних торців, жароміцного лиття і змонтували футеровку відкатної головки. Відремонтували димосос і дуттєвий вентилятор. Електродвигуни передали на ремонт фахівцям Метінвест-Промсервісу. На черзі - монтаж нового завантажувального торця і футерування шахти печі.


Паралельно, в рамках екологічної складової проекту, виконано демонтаж стін електрофільтру і завершується будівництво кабельної естакади. Встановлено системи зниження температури газів, що відходять, для зниження їх обсягу та проведена наладка роботи комплексу газоочистки обертової печі. Приступили до монтажу рам механізмів струшування та шаф управління. Встановлюють систему байпасної лінії відведення запиленого повітря.

Попереду - реконструкція трансформаторної підстанції, монтаж обладнання електропостачання і АСУТП, прокладка трас і ремонт опор. Також запланована заміна силових установок електрофільтру, осаджувальних і коронуючих електродів, систем уловлювання і стільникової системи конфузора після уловлювання.

Паралельне виконання робіт на різних вузлах обладнання дозволило скоротити час простою печі до 45 діб. Плануємо до кінця липня закінчити ремонт об'єкта. При цьому, основні зусилля спрямовано на екологічну складову проекту - реконструкцію очисних систем.

Михайло ЕСЬМАН, провідний інженер по надійності вапняно-обпалювального цеху Азовсталі.

Нагадаємо, в вапняно-випалювальному цеху Азовсталі реалізується відразу чотири екологічних проекту - установка локальних і рукавних фільтрів на чотирьох ділянках. Роботи проведуть по всьому технологічному ланцюжку. Всього в ВВЦ встановлять 54 локальних і сім плоскорукавних фільтрів для уловлювання пилу, що дозволить знизити екологічне навантаження на місто і підвищить безпеку праці співробітників.