This page hasn't been translated into English yet.
Career 12/9/2021 Read 4 min

«Метінвест-Промсервіс» навчає нових співробітників робітничої професії з нуля

На всіх підприємствах Групи Метінвест працюють програми навчання нових співробітників професіям з нуля. На ремонтному підприємстві «Метінвест-Промсервіс» професійне навчання включає курс теорії та відпрацювання практичних навичок. Термін навчання становить у середньому п'ять із половиною місяців. Під час проходження профпідготовки виплачується заробітна плата та надається повний соціальний пакет.

У «Метінвест-Промсервісі» співробітники можуть пройти навчання з нуля майже за всіма робітничими професіями, що існують на підприємстві. Підготовка спеціалістів за професіями електрогазозварювальник, слюсар-ремонтник та електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання проходить на самому підприємстві, згідно з наявними ліцензіями. За рештою професій персонал навчається та підвищує кваліфікацію у різних навчальних центрах, у тому числі й інших активів Групи Метінвест.

Навчання складається з двох основних частин: теоретичної та практичної. У зв'язку з пандемією коронавірусу теоретичні заняття фахівці підприємства проводять онлайн у Teams. Практичні навички відпрацьовуються на майданчиках навчального Промполігону, потім – на виробничих ділянках під наглядом інструкторів виробничого навчання. Після закінчення навчання співробітник складає іспит і йому видається свідоцтво за тією чи іншою професією із зазначенням розряду, а також посвідчення на право виконання робіт підвищеної небезпеки відповідно до виконуваного функціоналу.

Прийнятому співробітнику, який навчається, виплачується зарплата, виходячи із тарифної ставки четвертого розряду плюс 40 відсотків премії. Як тільки співробітник успішно складає кваліфікаційний іспит, оплата його праці провадиться за відрядно-преміальною системою. Крім того, учні користуються соціальним пакетом у повному обсязі, як і решта співробітників нашого підприємства.

— Максим ПЕДЬ, директор з персоналу та соціальних питань ТОВ «Метінвест-Промсервіс».

Також він розповів, що у планах підприємства – розробка програми з навчання монтажників із монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій, а також отримання ліцензії на підготовку вогнетривників.

Усього з початку року на маріупольському майданчику "Метінвест-Промсервісу" навчилися професії з нуля 45 співробітників. З них 27 освоїли професію вогнетривника, 12 – слюсаря-ремонтника, 5 – електромонтера та один співробітник пройшов навчання за спеціальністю «монтажник із монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій».