– Сергію, як наважились на такий крок і чи підтримали рідні ваше бажання піти до ЗСУ?
– Рішення приймав швидко, рідним сказав пізніше, коли пройшов медогляд. Сім’я підтримала мене, хоча й хвилюються дуже. Коли пояснював свої мотиви доньці, провів таку аналогію: уяви, що до нашої квартири вдерся нахабний сусід і заявив, що він буде з нами жити, хіба це нормально? До того ж я вважаю, що мені легше, ніж молодим хлопцям, адже я встиг пожити, створити сім’ю, виховати дитину.
– Як вдалося зберегти рідну спеціальність на війні?
– У військкоматі запитували, хто має водійське посвідчення та працює водієм, я й зізнався. Окрім того, в мене відкрита категорія для вантажних автомобілів, тому зараз керую семитонною вантажівкою.
– Що зазвичай перевозите?
– Все, що потрібно хлопцям на фронті – від озброєння до харчів. Дуже різні вантажі були й напрямки.
– Дали ім’я машині?
– Друзяку свого Орликом назвав.
– Знаю, що ви ще й самі його лагодили.
– Так, стали з хлопцями автомеханіками-початківцями: спочатку відремонтували, а потім ще й красу навели – пофарбували. До речі, за допомоги керівництва МБС зібрали кошти та замінили дефектні запчастини в машинах, що брали участь у бойових діях у 2014-15 роках. Зараз ці машини знову на ходу й служать країні.
– Скільки годин проводите зараз за кермом?
– По-різному буває: коли дві години можеш поспати за добу, коли й більше відпочиваєш. Ми не беремо участь у бойових діях, працюємо на забезпечення фронту. Ніхто не жаліється з нас, треба вночі везти щось, то веземо.
– Якусь «надздібність» опанували за час війни?
– Спати й усе чути.
– А які сни на війні сняться?
– Чогось від початку служби перестав бачити сни.
– Які зміни за собою помітили за час служби?
– Свідомо вирішив перейти на українську мову, дуже загострились почуття до близьких, роботи, країни. Почав помічати дрібниці: як цвіте вишня, співає пташка… Словом, більше почав цінувати життя.
– Потрапляли в небезпечні ситуації?
– Трохи лячно було, коли їздили до крайньої лінії оборони рідного міста, і хлопці з тероборони квапили й виганяли нас із позицій, бо в тому районі була помічена диверсійна група. А ми ще й без зброї приїхали. То мені був урок, що зброю треба завжди мати при собі.
– Яка найбільша радість була за ці місяці?
– Сюрприз від побратимів на день народження. Хлопці десь знайшли м’яса та приготували мені святковий шашлик.
– Користуючись нагодою, передайте вітання колегам. Що хотіли б сказати їм?
– Дуже скучив за всіма. Не хвилюйтесь, усе буде добре, все буде Україна! І для мене це не шаблонні слова. Ми з хлопцями налаштовані йти до кінця, бо за нами правда.