This page hasn't been translated into English yet.
Ecology 9/9/2022 Read 5 min

Промисловці Кривого Рогу борються з карантинними рослинами

Щороку на криворізьких підприємствах Групи Метінвест реалізують заходи міської екологічної програми з ліквідації шкідливих трав. Цьогоріч, попри воєнний час, роботи продовжують. На сьогодні площа покосів амброзії підприємствами вже перевищила 200 гектарів.

Боротьбу з карантинними травами екологи підприємств проводять системно – від початку вегетативного періоду алергенних рослин і до настання морозів. Щоб запобігти цвітінню амброзії, покоси здійснюють мінімум тричі за сезон. Бур’ян знищують на промислових майданчиках, у місцях відпочинку працівників, біля об’єктів побуту, в санітарно-захисних зонах, на пішохідних доріжках і вздовж узбіччя доріг.

Разом із традиційними методами спеціалісти впроваджують сучасні – застосовують  мікробіологічні реагенти. Вони найбільш ефективні під час цвітіння амброзії  в серпні та вересні. Успішні результати від експерименту вже отримали на Південному, Інгулецькому й Північному ГЗК. Реагенти планують використовувати і в наступному році. Окрім того, небезпечні бур’яни витісняють завдяки посіву злакових трав, переважно в місцях відпочинку працівників, у парках, скверах, на газонах.

– Регулярна боротьба з карантинними рослинами сприяє запобіганню негативного впливу на навколишнє середовище та здоров’я мешканців міста. Саме тому промисловці вже давно приєдналися до виконання заходів міської екологічної програми. Щороку ми збільшуємо площі покосів і реалізуємо нові екологічні ініціативи зі знищення амброзії, – зазначив начальник відділу охорони навколишнього середовища Північного ГЗК Олексій СТЕПАНЕНКО.

За словами начальниці відділу охорони навколишнього середовища управління екології виконкому Криворізької міської ради Дар'ї Шихової, проблема амброзії вже давно стала загальною. До її вирішення приєдналися представники бізнесу, мешканці ОСББ, приватного сектору. В місті заходи щодо боротьби з карантинними травами реалізують на площі приблизно 2 тисячі гектарів. Також беруть участь у локалізації небезпечних рослин промислові підприємства, які в цьому сезоні вже викосили зо 550 га. Остаточна перемога над шкідливим бур’яном можлива лише за системного підходу всіх містян протягом кількох років.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.