Гуманітарна ініціатива Групи Метінвест «Рятуємо життя» профінансувала програму психологічної підтримки постраждалих унаслідок війни дітей Покровська та Мирнограда, що на Донеччині.
Упоратися з травматичними подіями, зокрема й пов’язаними з війною, дітям допоможе хібукі-терапія. Це державна програма Ізраїлю з підтримки дітей. Кожна дитина отримує іграшкового собаку хібукі, яку психологи та психотерапевти вважають одним із найкращих інструментів подолання травматичного та посттравматичного синдрому.
Хібукі – м’яка іграшка, песик із сумними очима. Дитині легко обіймати собаку розміру новонародженого малюка й почуватися захищеною. Собака дуже м’яка й приємна на дотик, виготовлена із безпечної та стійкої тканини. У перекладі термін означає «обійми», тож песик завжди поруч із дитиною і здатен дарувати відчуття безпеки цілодобово.
Терапія полягає в тому, що дитина переносить на іграшку свої переживання і страхи та, говорячи від імені собачки, проживає власний досвід, не замикається на своїй психотравмі, розповідає про переживання та почуття. У дитини формується досвід розуміння свого стану та потреб, піклування про себе через хібукі.
– Я звернулася за підтримкою до компанії Метінвест, яка швидко відгукнулась на прохання. Тут добре розуміють, що психологічне здоров’я дітей повинно бути на першому місті. Діти не можуть просто чекати перемоги, це питання, яке треба вирішувати тут і зараз. Тому ми вдячні компанії за те, що вона опікується мешканцями громади та їхніми дітьми, серед яких є і діти співробітників Метінвесту, – говорить координаторка проєкту, заступниця голови Покровської міської військової адміністрації Олена ХАРЧЕВНА.
Хібукі-терапія допомогла багатьом дітям із різних країн світу. Вона застосовується не лише в Ізраїлі, а й в Америці та Японії. А торік методику почали впроваджувати в Україні завдяки ізраїльській психотерапевтці Дафні Шарон-Максімов.
Метінвест профінансував виготовлення 120 собак-хібукі для покровських та мирноградських дітлахів.
– До реалізації проєкту хібукі в Покровську долучилася ініціатива Метінвесту – «Рятуємо життя». Адже психологічна підтримка дітей є одним із пріоритетних напрямків діяльності гуманітарного проєкту, який реалізується за допомогою партнерів у всьому світі. Мета проєкту – допомогти максимальній кількості дітей покровської громади, Мирнограду та інших невеликих містечок Донеччини, – зазначає фахівчиня відділу соціальної інфраструктури компанії МПУ Олена ДУНИЧЕВА.
В Україні до іграшки додають дві книжки — маленьку книжечку-комікс та трохи більшу, з текстами та картинками про історію хібукі – хто він та звідки, що відчуває і чим може поділитися зі своїм господарем. Ці книжки та додатковий елемент – кишенька на животику собачки — з’явилися спеціально для українських дітей і є додатковими інструментами терапії хібукі.
Ініціативу «Рятуємо життя» створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну. За рік повномасштабної війни проєкт допоміг майже 500 тисячам людей на суму 8,4 млн євро. Українці отримали понад 4 тисячі тонн харчових продуктів і засобів гігієни, а лікарні – медпрепарати, витратні матеріали та обладнання на понад 246 тисяч євро. Донорами проєкту стали понад 200 компаній зі всього світу. До ініціативи долучилося 400 волонтерів та 10 фондів і громадських організацій. Серед основних напрямів роботи «Рятуємо життя» – протезування та реабілітація військових та мирних жителів, а також психологічне відновлення жінок і дітей.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.