This page hasn't been translated into English yet.
Safety 4/28/2022 Read 5 min

На криворізьких підприємствах Метінвесту дбають про безпеку працівників

Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Тематичну дату встановили, щоб привернути увагу суспільства та влади до проблеми безпеки людини на робочому місці. Як відзначають цей день підприємства компанії Метінвест в умовах війни, розкажемо на прикладі Північного гірничо-збагачувального комбінату.

З початком воєнних дій пріоритети компанії не змінилися: життя та безпека співробітників – найголовніше. На криворізьких підприємствах Метінвесту проводять дні з охорони праці, тренінги й інструктажі з безпечного робочого простору. Впроваджують заходи з критичних ризиків, зокрема при виконанні робіт на висоті, експлуатації вантажопідіймальних механізмів, залізничного транспорту та будівель і споруд, а також при експлуатації електроприладів з використанням стандарту БМП (блокування, маркування, перевірка).

Як і раніше, для зниження ризиків травмування на виробництві здійснюють передзмінні та передрейсові медогляди. Більше уваги приділяють спілкуванню з працівниками, інформуванню про ймовірні ризики на робочому місці та під час воєнних загроз різного характеру.

Бути на 100% готовими до війни майже неможливо. Наші протоколи безпеки дієві: вони довели свою ефективність і доцільність в Авдіївці та Маріуполі. Однак зараз, в умовах постійної загрози, ми додатково посилюємо стандарти безпеки, охорони праці, щоб захистити команду та убезпечити виробництво. Це комплексна робота, що поєднує навчання персоналу, оновлення технічного забезпечення й перегляд корпоративних стандартів ОП і ПБ з поправкою на воєнний час.

— Ігор РАПІНА, начальник з охорони праці Північного ГЗК.

Медогляди за 70 секунд

В умовах війни рівень тривожності й загальної напруги підвищений, а отже збільшується навантаження на нервову систему та весь організм. Тож наразі yвага сфокусована на ретельній перевірці стану здоров’я кожного співробітника перед робочою зміною.

Для пильної діагностики в пригоді медикам стало новітнє обладнання. Особливо ефективні в роботі апарати з використанням електронної системи (ЕСМО). Їх минулого року придбали в Першотравневий кар’єр Північного ГЗК. ЕСМО оснащені електронними екранами з відеокамерами, зручними посадковими місцями. Завдяки сучасній техніці всі дослідження проводяться одночасно за 70 секунд. Апарати перевіряють стан центральної нервової системи, артеріальний тиск, температуру й дозволяють знизити виробничі ризики та ймовірність нещасних випадків.

Для розширення навичок

Війна – не привід ставити навчання на паузу. Ба більше, це час, який слід використати для розширення навичок персоналу, адаптації до нових викликів чи умов праці. Тому програми розроблені з урахуванням усіх обставин і чинників. Ставку на підприємстві роблять на мультифункціональність фахівців і знання правил та норм.

Для лінійних керівників і фахівців на Північному ГЗК діє електронне дистанційне навчання з охорони праці. Працівники комбінату, які виконують роботи підвищеної небезпеки, проходять щорічну перевірку знань у структурних підрозділах комбінату.

Щоб досягти ефекту при навчанні ключових спеціалістів – машиністів екскаваторів та водіїв великовантажних самоскидів – на Північному ГЗК застосовують сучасні динамічні тренажери. Вони повністю імітують кабіну гірничої техніки. Оснащені моніторами, кріслом, пультом, важелями управління, педалями. В кабінах відтворюються виробничі шуми корпусу, змінюються погодні умови, пора року та доби. Алгоритм роботи тренажерів аналогічний до комп'ютерних ігор, із застосуванням спеціальних програм. На них відпрацьовують свої дії новачки, удосконалюють професіоналізм і майстерність досвідчені спеціалісти. Нещодавно тримісячне навчання пройшла група водіїв великовантажних автомобілів. Якість навчання групи – 72%, іспит усі пройшли з першого разу.

Для безпечної роботи на висоті на промисловому майданчику Північного ГЗК облаштували тренувальний полігон. У чотирьох зонах відпрацьовують навички на вертикальних анкерних лініях і сходах, підйомах та спусках по опорах, а також із самостійної евакуації. Завдяки спеціальному обладнанню працівників також навчають прийомів безпечної роботи в просторі без опор і в обмеженому просторі.

Надійні засоби для захисту

Будь-яке промислове підприємство – територія з потенційно складними умовами праці. Тож використання засобів індивідуального захисту – обов’язкове для всіх. Для прикладу: сучасними засобами індивідуального й колективного захисту користуються працівники цеху сервісного обслуговування. Нові захисні маски мінімізують шкідливі фактори при виконанні зварювальних робіт у замкнутому просторі. ЗІЗ відповідають вимогам світових стандартів і не дають можливості шкідливим газам та аерозолям впливати на органи дихання й зору.

На дробильні фабрики комбінату придбали спеціальні страхувальні системи для проведення робіт у приймальних колодязях дробарок КДД 1500/180 першої та другої черг. Для поліпшення умов праці в кабіни тягових агрегатів встановили промислові кондиціонери. В цехах розпочато поетапне технічне переоснащення систем протипожежного захисту.

Аналогічні заходи в умовах воєнних дій виконують й на Інгулецькому, Центральному та Південному ГЗК, Метінвест-КРМЗ. Тільки торік рік на виконання заходів для підвищення культури промислової безпеки, збереження здоров’я й життя працівників криворізьких підприємств і забезпечення гігієни праці компанія Метінвест спрямувала 1,3 мільярда гривень. У порівнянні з 2020 роком обсяги фінансування в безпечну працю зросли в 1,3 раза.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.