This page hasn't been translated into English yet.
Ecomodernization 1/31/2022 Read 3 min

На Інгулецькому ГЗК прийняли екологічну програму 2022 року

В рамках Комплексної програми зменшення впливу на довкілля на ІнГЗК планують реалізувати 72 заходи, що дозволить скоротити об’єми викидів на понад 60%.

Підприємства компанії Метінвест відповідально ставляться до питань екології й щороку розробляють комплекс заходів, спрямованих на захист довкілля. На Інгулецькому ГЗК, виконання екопрограми 2021 року дозволило зменшити викиди в атмосферу маже на 7% при збільшенні обсягів виробництва. У 2022 році на підприємстві планують продовжувати реалізацію екологічних проєктів, що показали високу ефективність у минулому році.

Так у кар’єрі обробку забоїв та полив технологічних автодоріг проводитимуть із застосуванням фіксуючих речовин. Впродовж року планують виконати поточні ремонти аспіраційно-технічних установок із заміною повітропроводів, димососів та циклонів на дробильній та рудозбагачувальних фабриках №1,2.

На підприємстві продовжать широко застосовувати зелені технології. На картах хвостосховища висіватимуть жито, сумішшю насіння багаторічних трав з рідким мулом засіватимуть відвали й укоси кар’єру, проводитимуть озеленення санітарно-захисної зони. Протягом року планують висадити близько 4000 дерев та чагарників..

У 2022 році на ІнГЗК також будуть впроваджені й інноваційні заходи. Уперше на підприємстві буде використана мобільна зрошувальна установка. Її задіють на обробці поверхонь відвалів, хвостосховища, а також місць розвантаження самоскидів. Продовжуватимуть експерименти із застосування нових поверхнево-активних речовин при поливі автошляхів. Після проведення вибухових робіт проводитимуть газозаміри безпосередньо у блоках кар’єру та на межі санітарно-захисної зони.

“Інгулецький комбінат приділяє велику увагу мінімізації впливу виробничих факторів на навколишнє середовище. Ми послідовно реалізуємо різноманітні заходи і проєкти для покращення екологічної ситуації в місті і прилеглих районах. Затверджена повномасштабна природоохоронна програма дозволить нам впевнено рухатися в напрямку екологічної безпеки», - зазначив Сергій ЗАМРІЙ, директор з охорони праці, промислової безпеки та охорони довкілля Інгулецького ГЗК.