This page hasn't been translated into English yet.
Modernization 6/30/2025 Read 3 min

На Центральному ГЗК Метінвесту оновили обладнання для виробництва окатків

Під час тритижневої зупинки фабрики огрудкування ЦГЗК було виконано ряд капітальних ремонтів на випалювальній машині та чашовому огрудковувачі Haver, проведена часткова заміна краплеуловлювачів димососів і встановлення нових стрічок на конвеєри, підтримуючі ремонти екскаваторів. Загальна сума, спрямована на виконання робіт по ФОГ, склала майже 40 млн грн.

Від середини травня і до початку червня на фабриці огрудкування ЦГЗК тривав запланований ремонтний період. Він був на тиждень довший, ніж зазвичай, що було зумовлене особливістю проведення головних робіт. Зокрема, це стосувалося заміни комплекту рейок робочої гілки випалювальної машини і комплекту поздовжнього ущільнення.

– Лише для того, щоб звільнити робочий простір для проведення ремонтних робіт, нам знадобилося тимчасово прибрати з машини майже 80 випалювальних візків. Це зайняло чимало часу. Лише потім ми провели демонтаж зношених рейок і ущільнення та замінити на нове. Останній раз такі роботи ми виконували вісім років тому. Також на випалювальній машині нам вдалося  впровадити ініціативу зі встановлення додаткового механізму очищення колосникового поля, що дозволило збільшити продуктивність обладнання для випалювання окатків та заощаджувати витрати природного газу й електроенергії, – розповів заступник начальника фабрики з інжинірингу Андрій ІВАНОВ.

Уперше з часу уведення в експлуатацію капітальний ремонт провели на чашовому огрудковувачі Haver. Серед ключових робіт тут були виконані ремонт двигуна та заміна опорного вузла. Цю відповідальну роботу на підприємстві довірили працівникам цеху сервісного обслуговування. Команда фахівців успішно впоралася з поставленою задачею. Наразі огрудковувач працює на повну потужність.

Паралельно з цими роботами на фабриці огрудкування зробили часткову заміну секцій двох краплевловлювачів димососу №2, від справності якого напряму залежить робота випалювальної машини. За словами Андрія Іванова, вже протягом кількох років інжинірингова служба намагається знайти найбільш зносостійке футерування для краплевловлювачів. Адже вони працюють у дуже складних умовах, де є контакт з кислотою, високою температурою та має місце абразивне зношення. Цього разу ремонтники у якості експерименту встановили на краплевловлювачі №1 керамічну плитку, яка добре витримує агресивний вплив зовнішніх факторів. Фахівці сподіваються на позитивні результати в експлуатації нового виду футерування.

Оновлення зазнала і мережа конвеєрів фабрики. Під час зупинки на ремонти було замінено три конвеєрні стрічки. А для забезпечення безперебійності процесу відвантаження окатків підтримуючі ремонти були проведені на двох 5-кубових екскаваторах.

– Завдяки якісно проведеним ремонтам на теперішній час фабрика огрудкування  Центрального ГЗК працює у штатному режимі. Усі ланки підрозділу злагоджено і без перебоїв виконують виробничі задачі. Наразі продуктивність фабрики підвищілась  на 3 т/год завдяки впровадженим заходам з операційної ефективності. На проведення ремонтних робіт та оновлення обладнання Метінвест спрямував майже 40 млн грн, – зазначив начальник фабрики огрудкування ЦГЗК Метінвесту Андрій ЖИЛКІНСЬКИЙ.