This page hasn't been translated into English yet.
Volunteering 5/10/2022 Read 7 min

Молодь Метінвесту: тримаємо волонтерський фронт

З перших днів війни молодіжна організація Групи Метінвест долучилася до ініціатив компанії з допомоги українським захисникам, вимушеним переселенцям та іншим постраждалим. Щоб підтримати якомога більше людей і наблизити перемогу України, зараз усі зусилля молоді спрямовані на волонтерство.

Раніше волонтерська робота працівників Метінвесту була сфокусована на підтримці дітей з особливими потребами, ветеранів праці, багатодітних сімей, благоустрої й озелененні міст. Але зараз, коли Україна опинилася в умовах жорстокої війни з РФ, молодь зіткнулася з зовсім іншими завданнями та викликами. Для їх розв'язання на підприємствах була організована робота одразу за кількома напрямками. 

Напевно, волонтерство є моїм способом життя. Я завжди відчував прагнення прийти на допомогу тим, хто цього потребує. Але з 24 лютого це набуло зовсім іншого формату. Я зрозумів, що мушу докласти максимум зусиль, щоб наші оборонці та цивільні, які постраждалі від війни, відчували себе безпечно й комфортно.

— Євген ТАРАСОВ, волонтер ІнГЗК

Збір речей першої потреби

Протягом першого тижня війни, коли тисячі українців змушені були покинути свої домівки, молодь підприємств Метінвесту з Кривого Рогу, Запоріжжя, Кам’янського, Покровська й Авдіївки* створила в містах пункти збору гуманітарної допомоги. Тут волонтери цілодобово збирають речі першої потреби, які приносять співробітники та місцеві мешканці. 

Наразі волонтери молодіжних організацій Метінвесту зібрали майже  91 тонну гуманітарної допомоги

Олег Компанієць (праворуч)

Насамперед це харчові продукти тривалого зберігання, питна водна, одяг і взуття, засоби особистої гігієни. А для облаштування тимчасових спальних місць – матраци, ковдри, подушки, постільна білизна. Також мають великий попит товари для дітей: харчування, одяг, іграшки, візочки. 

Все це сортується та передається вимушеним переселенцям напряму, в місця їх тимчасового розміщення або ж у гуманітарні штаби. В пунктах підприємств збирають речі й для захисників України. Потім вантаж транспортують на блокпости або до військових частин. Також допомогу отримують усі, хто її потребує  ветерани підприємств, співробітники, родини, чиї близькі перебувають у зоні активних бойових дій.

«Завжди приємно дивитися на усмішки людей, яким допомагаєш. Тим паче, що в роботі волонтера немає чогось надскладного. Досі не траплялось випадків, щоб було важко щось знайти. Люди зараз дуже згуртовані, достатньо дати запит – як одразу з’являються небайдужі, і питання розв’язується», – розповідає Олег КОМПАНІЄЦЬ, волонтер Інгулецького ГЗК.

*У перші тижні війни в пункті, розташованому в Авдіївці, йшла активна робота зі збору теплих речей, взуття та ковдр для вимушених переселенців із Волновахи й Маріуполя, що зазнавали масованих обстрілів з 24 лютого. На жаль, через воєнну небезпеку для життя та здоров’я співробітників, зараз пункт в Авдіївці не працює.  


Робота з вимушеними переселенцями


Сьогодні робота молодих волонтерів зосереджена переважно на підтримці переселенців. Зокрема вони допомагають постраждалим із розміщенням на соцоб’єктах, де підприємства облаштовують тимчасовий прихисток. Зустрічають, організовують харчування, надають одяг і речі, першу медичну та психологічну допомогу. Консультують з юридичних питань, оформлення документів, маршрутів подальшої евакуації тощо.  Щодня розв'язують безліч різноманітних питань. 

В одному з таких центрів приймання переселенців у Запоріжжі працює Вікторія УКРАЇНСЬКА – співробітниця Метінвест Бізнес Сервісу. На її тендітних плечах лежать обов’язки з координування всього організаційного процесу й роботи колег-волонтерів.

«Я відчуваю велику відповідальність за цих людей. Я дуже вдячна всім волонтерам, з якими пліч-о-пліч працюю, це надійний фронт допомоги. Ми робимо все, щоб наші переселенці мали охорону, лікарів, могли спокійно спати й відчували себе в безпеці. Трохи відновивши свої сили в нашому центрі, люди можуть продовжити свою дорогу далі, до інших куточків України», – розповідає Вікторія.

Волонтери Метінвесту допомогли привести до ладу дитячий табір «Супутник», де компанія створює містечко для вимушених переселенців із Маріуполя, які планують жити й працювати в Запоріжжі. Тут прибрали територію та приміщення, розставили меблі, створили затишок у кімнатах

А Метінвест Інжиніринг облаштував місця для тимчасового прихистку безпосередньо в Дніпровському офісі. Загалом у двох кабінетах вдалося розмістити 32 колег – переселенців з Маріуполя та членів їхніх родин. Майже все було організовано власними силами співробітників, які закупили чи принесли з дому постільну білизну, рушники, іграшки для дітей, засоби особистої гігієни. Для більшого комфорту встановили душову кабіну та пральну машину. В офісі навіть побували з десяток домашніх улюбленців – котів, собак і хом’яків. 

Окремий напрямок допомоги стосується роботи з дітьми переселенців. Наприклад, на базі молодіжного хабу Каметсталі волонтери організували для малечі дозвілля. Тут зібрали іграшки, розмальовки, кольорові олівці, щоб діти могли розважитися та з користю провести час. 

«Найскладніше в нашій справі – бачити сльози людей, які пережили жахіття війни. Однак зазвичай робота волонтера допомагає відвернути увагу від негативу, спрямувати енергію на допомогу. Наш внутрішній страх також має межі. Замість того, щоб його насичувати, краще бути корисними», – розповідає Ірина ПАВЛОВА, волонтерка Каметсталі. 

Допомога містам

Під час війни підтримки потребують не тільки переселенці, а й мешканці міст на більш безпечних територіях. Багато що в цьому напрямку робить молодіжна організація Запоріжсталі. Наприклад, нещодавно волонтери передали гуманітарний вантаж до Запорізького військового госпіталю. В нього входить одяг для пацієнтів, ліки, перев’язувальні матеріали, системи для переливання крові. Допомогу для українців, які перебувають тут на лікуванні, металурги самостійно збирали, сортували й вантажили. Розповідають, що завжди на зв’язку з медиками, щоб дізнаватися й закривати їх потреби на волонтерських засадах. 

Молодь співпрацює і з іншими медзакладами міста. До Запорізького пологового будинку № 4 волонтери Метінвесту передали гуманітарний вантаж у межах проєкту Miami Love Ukraine. У нього входить дитяче харчування для новонароджених і молоко. Додатком до цього стали медикаменти, які металурги зібрали самостійно. Раніше молодь Метінвест Промсервісу й Запоріжсталі передала допомогу Запорізькому обласному перинатальному центру. Це медикаменти та витратні матеріали для потреб пацієнток на суму 10 тисяч гривень.

Також запоріжсталівці не забувають про своїх підопічних зі школи-інтернату «Оберіг». Вони принесли вихованцям смаколики – яблука, апельсини, мандарини, печиво, шоколад і фруктовий сік. А нещодавно забезпечили заклад 720 літрами питної води в пластикових пляшках великої місткості.

Після перемоги будемо відбудовуватись. Маємо стати ще сильнішими, ще кращими! Нам це потрібно заради себе й майбутнього покоління. У мене двоє маленьких дітей, і вони, як і всі діти України, мають жити у крутій вільній країні.

— Володимир МІНАСЯН, волонтер Каметсталі

У складний час найвразливішими є також літні люди, тому Метінвест намагається їх підтримувати. Наприклад, ветерани праці Інгулецького ГЗК, які не мають поруч близьких людей, отримали продуктові набори від підприємства. Адресне доставлення продуктів організувала молодь комбінату. До кожного пакунка поклали консерви, крупи, макарони, чай, борошно, цукор та олію.

Ще одну важливу ініціативу на початку війни запровадила молодіжна організація Авдіївського коксохіму. Волонтери організували цілодобове чергування в реабілітаційному центрі МСЧ, куди співробітники, які заступали на зміну, приводили своїх дітей. 

«Ми їх розважали, гралися з ними, малювали, вирізали – робили все, щоб відвернути увагу малечі від навколишніх подій. На жаль, зараз наш волонтерський центр не працює. Через постійні обстріли в Авдіївці продовжувати роботу стало неможливо. Але ми постійно на зв’язку з колегами та молодіжкою, регулярно влаштовуємо «перекличку», спілкуємось, підтримуємо одне одного. Приємно, що завдяки волонтерству я познайомилася з цікавими людьми», – розповідає Вікторія ШЕРЕКІНА, волонтерка АКХЗ. 

Також молодь відвідує притулки для тварин. Зокрема молодіжна організація Каметсталі привезла місцевому закладу приблизно 60 кг крупи, корм для котів і собак, а також необхідні ліки. 

Підтримка військових та укріплення міст

Важливий напрямок роботи молодіжної організації Метінвесту – це допомога захисникам України. Наприклад, волонтери криворізьких підприємств компанії разом із містянами активно виготовляють сітки, які маскуватимуть укріплення українських бійців, техніку й окопи. Хлопці та дівчата підрахували, що для виготовлення одного камуфляжного виробу потрібно приблизно два дні та десять пар рук. А ще – праця кількох нарізальниць тканинних смужок. Також молодь забезпечує матеріалом для сіток інші волонтерські центри Кривого Рогу. 

Молодіжні організації допомагають забезпечувати оборонців амуніцією, взуттям, засобами особистої гігієни, спальними мішками, кариматами, засобами зв'язку, акумуляторними батареями, біноклями, одноразовим посудом, предметами першої медичної допомоги тощо. Самостійно збирають речі, кошти, шукають постачальників. Організовують підвіз гарячого харчування та продуктових наборів для захисників у межах міст. Волонтери намагаються максимально виконати запити військових. Також вони піклуються про молодих колег, мобілізованих до лав ЗСУ й тероборони.  

«Зараз не час відпочивати, роботи багато, і наша команда виконує її практично без вихідних. Звісно, траплялись труднощі з пошуком військової амуніції, касок, бронежилетів чи наколінників. Але спільними зусиллями нам вдавалось відшукати те, чого потребували наші хлопці. Діставали навіть рації та біноклі, коли це було потрібно», – розповідає Анатолій ШИРМА, волонтер Запоріжсталі. 

Молодь підприємств посильно долучається до укріплення блокпостів: допомагає з вирубкою порослі, окопуванням території, створенням захисних споруд, набором піску в мішки. Передає металеві «їжаки» різної модифікації для зупинення техніки ворога.  

Ми допомагаємо нашим бійцям, робимо все, щоб вони знали: тил прикрито, ми поруч. Скоро перемога, а потім плануємо відбудовувати Маріуполь та інші міста.

— В’ячеслав ВЛАСОВ, волонтер Запоріжсталі

Деякі молоді спеціалісти Метінвесту займаються волонтерством і за межами своїх підприємств. Наприклад, змінний майстер розливних машин доменного цеху Запоріжсталі Олексій МАЩЕНКО нещодавно офіційно став частиною волонтерського руху міста. На власному авто він щодня доставляє харчові продукти, речі й інші товари на блокпости. Також Олексій збирає кошти на потреби ЗСУ та тероборони – зараз хоче закупити ліхтарі й повербанки.

«Я роблю це через почуття обов’язку перед нашими захисниками, мирними людьми та країною, – розповідає Олексій. – Я допомагаю всім, чим тільки можу зарадити в складний час. Війна – це тяжке випробування для кожного з нас, і ми в силах допомогти одне одному пережити ці події та гідно вистояти».

Окрім того, молодь долучається до облаштування міських сховищ, допомагає укріплювати важливі інфраструктурні об’єкти міст присутності компанії, зокрема лікарні. Зараз усі сили кинуті на створення безпечних умов для роботи й надання допомоги постраждалим мирним жителям і військовим. 

Благодійні ініціативи

Волонтери долучаються і до благодійних заходів. Зокрема, молоді працівники Запоріжсталі та Інгулецького ГЗК у квітні ініціювали волонтерські акції з донорства. Під час війни запаси крові різних груп і резус-факторів дуже потрібні для лікування поранених захисників та цивільних, які постраждали внаслідок бойових дій. Донорська кров здатна врятувати не одне життя й дати шанс ушпиталеній людині на одужання.

«Я кров здаю регулярно – кожні два місяці. Так я робив завжди, а зараз бачу в цьому особливу необхідність. Сама процедура не займає багато часу: потрібно зареєструватися, здати кров із пальця, випити солодкого чаю і все – можна йти до маніпуляційної», – розповів Сергій П’ЯТИГОРЕЦЬ, волонтер Запоріжсталі.

А працівники Північного ГЗК за власної ініціативи передають захисникам тероборони і переселенцям з маленькими дітьми молочну продукцію, яку отримують на підприємстві за шкідливі умови праці. 

Добру справу зробили й співробітники Metinvest Digital. Молодь організувала дозвілля для вихованців маріупольського реабілітаційного центру Republic Pilgrim, які змушені були переїхати до селища в Німеччині. Щоб подарувати веселощі маленьким маріупольцям, наші колеги передали кошти, які зібрали раніше для організації благодійної фотосесії. 


Кожна посмішка та обійми подяки наближають нас до перемоги. Як тільки ми почуємо: «Кінець війні, ми перемогли!» – хочеться зробити ковток вільного повітря, привітати всіх навколо. А потім нарешті відпочити на пляжі українського моря. Приберемо з вулиць усе, що нагадувало б про війну, та почнемо нове щасливе життя.

— Олена ІВАКІНА, волонтер КРМЗ

У якості післямови

Минулого року відбулося перезавантаження молодіжного руху Метінвесту. Була оновлена політика, ідеологія і принципи, що ґрунтуються на інтересах та особистій ініціативі молодих фахівців. Заплановано круті загальнокорпоративні та локальні проєкти, а команда поповнилася новими активістами й лідерами. Це позитивно вплинуло на те, як завзято та віддано наші хлопці й дівчата зараз допомагають українським захисникам, переселенцям, ветеранам і колегам, які опинилися в скруті через війну. 

Так, цього року всі плани на мирне життя змінилися, але ми обов’язково їх реалізуємо. Головне зараз – докласти максимум зусиль для перемоги України. Дякуємо кожному, хто не шкодує своїх сил, часу та ресурсів для підтримки українців. Віримо, що разом ми зможемо подолати темні часи і вже скоро святкуватимемо перемогу. 

Більше про волонтерську діяльність молодих працівників Метінвесту розповідаємо на сторінці Metinvest. New generation у Facebook та Instagram. Підписуйтеся, щоб завжди залишатися в курсі важливого.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.